Beer Fans Gdynia z awansem do II ligi! Demolka w wykonaniu Penetrators PD!

Poniedziałek był inny niż do tej pory. Nie grała Ekstraklasa, a głównie III liga.  Było tak, ponieważ rozgrywaliśmy zaległe mecze, które miały rozstrzygnąć ostatnie niewiadome. Beer Fans Gdynia razem z Polską Gurom zagrali jako pierwsi. Drużyna Beer Fans wygrała 6:3 i dzięki temu wywalczyła awans do II ligi. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Rebels AiC i Promotion 360, gdzie wygrali Rebelsi. Black Dragons z kolejnym zwycięstwem, do zera ograli FC Babilon United. AP UKS Mosty po pokonaniu HTM Klimy pro ma jeszcze matematyczne szanse na grę w barażu o II ligę. GBP Dominik Mięsny zepchnął Classic II na baraże o utrzymanie. Supa Strikas wygrało ważne spotkanie 5:4 z KS Vitavą! Penetrators PD pieczętuje awans z 1. miejsca rozbijając OZE Biomar bardzo wysoko 24:5!

• Na otwarcie swoje siły zmierzyły Beer Fans i Polska Gurom. Po pierwszej połowie nie mogliśmy zbyt dużo powiedzieć. Każda z drużyn zdobyła po bramce i mieliśmy remis 1:1. W drugiej części z lepszej strony pokazali się Beer Fansi. Zmienili swoją grę na bardziej efektywną i to dało im wygraną 6:3! Dzięki takiemu wynikowi nie patrząc na pozostałe spotkania zakwalifikowali się do II ligi.
  • Rebels AiC dobrze weszli w spotkanie z Promotion 360. Dwie bramki pozwoliły przybliżyć się do 3 punktów w tym spotkaniu. Promotion przed przerwą potrafiło zmniejszyć przewagę do jednego gola. Po zmianie stron Rebels przycisnął. Odskoczył na tyle, że niebiesko-zieloni już nie byli w stanie odrobić. Ostatecznie skończyło się na 6:3
  • Black Dragons gdyby swój cały sezon zagrali jak w końcówce sezonu to wystąpiliby w II lidze. Przeciwnik, który cały czas walczy o awans – FC Babilon United. Lepiej dysponowani byli Dragonsi pokazując to od początku starcia. Do przerwy trafili dwa razy, a ich szczelna defensywa nie pozwoliła na stratę bramki. Po przerwie kontynuowali marsz po komplet punktów, podwyższając wynik do 5:0!
  • AP UKS Mosty podejmowało HTM Klimę pro. Dobry początek ze strony zawodników z Mostów. Prowadzili grę, jednak zdarzały się im błędy, które wykorzystywali niebiescy. Do przerwy 5:2 dla szarych i jeszcze mogło się sporo wydarzyć. Po ponownym wejściu na boisko Mosty przycisnęły rywala. Ten zaczął gonić wynik, ale różnica była za duża i zbyt mało czasu. AP UKS Mosty po wygranej 12:7 czeka na resztę rozstrzygnięć, bo jest jeszcze szansa na baraże.
  • Classic II grał o uniknięcie barażu o utrzymanie. Po drugiej stronie boiska stanął GBP Dominik Mięsny. Mięśni minimalnie lepsi do przerwy 2:1. Po zmianie stron podwyższyli na 3:1, ale pomarańczowi nie dawali za wygraną. Było 3:2 dla GBP i to oni zadali nokautujący cios! Niestety doszło do tego, że Classic II zagra jeszcze w środę o pozostanie w II lidze.
  • Supa Strikas po zajęciu 3. miejsca w Pucharze NL6 musiało zmierzyć się w zaległym spotkaniu II-ligowym. Przeciwnik trudny, czyli KS Vitava. Żółci od początku grali bardzo dobry futbol. Przeciwnik stracił aż 3 bramki w pierwszej części. Trafił dopiero swojego pierwszego gola po zmianie stron. Ale Strikas cały czas utrzymywali dystans 3 bramek. W końcówce działo się najwięcej. Czerwoni próbowali dogonić wynik. Strikas na to nie pozwoliło i wygrało minimalnie 5:4! Jeszcze nie dawno widnieli w dolnych strefach tabeli, a przy wygranej z FC Sokółką awansowaliby niespodziewanie do I ligi!
  • Penetrators PD w swoim ostatnim meczu w III lidze zagrał z OZE Biomarem. Jak się okazało po pierwszych minutach przewaga była bardzo duża. Ekipa Dawida Szałeckiego odskoczyła na kilka bramek i dalej chciała strzelać. Do przerwy wynik zatrzymał się na 10 trafieniach. Czarni odpowiedzieli jedynie raz. Penetratorsi w ostatnich 25 minutach zaszaleli w ofensywie. Biomar chciał, żeby to spotkanie skończyło się jak najszybciej. Bolesna przegrana aż 5:24! Natomiast młodzi zawodnicy skończyli sezon imponująco, nie tracąc żadnego punktu!