Bema Sigal umacnia się na pozycji lidera! Classic wciąż bez punktów

Otwarcie siódmej serii gier Ekstraklasy, jednym zapewniło jeszcze pewniejszą pozycję na fotelu lidera, natomiast drugim mocno skomplikowało sytuację w walce o utrzymanie. Na prawdziwych mocarzy rośnie nam Bema Sigal, która wczoraj pokonała IXODI Nevadę, dzięki czemu jeszcze wygodniej rozsiadła się na foteli lidera. Nikt natomiast nie myślał, że po 7.kolejkach o Classic’u będziemy mówić jako o drużynie, którą przed spadkiem dzielić będzie niewiele. Wszak po porażce z Supa Strikas, na koncie 7-krotnych mistrzów ligi wciąż widzimy okrągłe ,,zero”, a do najbliższej drużyny w tabeli, brakuje już sześciu punktów! Na drugiej miejsce w I lidze wskakuje Moto-Tech, który nie bez problemów pokonał Wilków Morskich, którzy wciąż czekają na otwarcie dorobku punktowego. Zaledwie trzy punkty więcej ma Sporting Gdynia, który nie strzelił nawet gola w meczu z Polska Gurom, dla której natomiast było to drugie zwycięstwo w sezonie. Bardzo wyrównane zawody oglądaliśmy pomiędzy Sędziami z Pomorskiego ZPN-u a OZE Biomar, z czego to ci pierwsi wyszli zwycięsko, przede wszystkim dzięki mocnej końcówce.

• Po ciężkich przebojach na początku sezonu, swoją formę zdaję się stabilizować Moto-Tech. Z niemającym jeszcze punktów Wilkami, żółto-niebiescy grali o fotel wicelidera. Początkowe minuty zdawały się nam powiedzieć, że mecz ten będzie mocno jednostronny. W drużynie Wilków nie mieliśmy nominalnego bramkarza, co skrzętnie wykorzystali rywale, prowadząc szybko 3:1. Z biegiem czasu, sytuacja zaczęła się jednak odwracać. Świetne zawody rozgrywał kapitan Marynarzy – Tomasz Bigott – który niemal w pojedynkę utrzymywał swoją ekipę na powierzchni. Do przerwy było 6:6, a Wilki wciąż miały szansę na premierowy dorobek punktowy. W drugiej części meczu, oba zespoły zagrały bardziej zachowawczo. Błędów z pierwszej połowy nie popełnili przede wszystkich Moto. Znowu zbudowali sobie dwa gole przewagi, lecz tym razem zabunkrowali swoją bramkę. W końcówce dołożyli kolejne trafienia i w ostatecznym rozrachunku wygrali 11:7, wskakując na drugą lokatę!
  • Pojedynek Stowarzyszenia Sędziów z OZE Biomar zapowiadał się na bardzo wyrównany… i rzeczywiście taki był! Do takich meczów jak ten w wykonaniu Biomaru, zdążyliśmy już przywyknąć. Postawili jak zwykle na szczelną defensywę, z nadzieją na skuteczne kontrataki. To po 25 minutach zdawało się idealną taktyką. Wszak czarni nie dali sobie strzelić ani jednej bramki, raz trafiając przy tym do siatki przeciwników. Dziesięć minut po zmianie stron, na horyzoncie wciąż nie było żadnych goli. Wtedy jednak przydarzyła się anomalia i będą do tej pory bezsilna w ataku drużyna sędziów, w ciągu zaledwie dwóch minut, aż trzy razy umieściła piłkę w bramce! Jak się później miało okazać, choć bramki po obu stronach jeszcze wpadały, wypracowana dosłownie w moment przewaga, została przez czerwonych utrzymana i ostatecznie zgarniają oni drugi w tym sezonie komplet punktów.
  • Hitem tygodnia miał być mecz pomiędzy Bemą Sigal a Nevadą i rzeczywiście na to miano w pełni zasłużył! Wynik meczu otworzyła Bema, lecz IXODI nie było im dłużna, wyrównując kilka chwil później. Kilka minut bezbramkowej gry i wtedy to podopieczni Krzysztofa Duliasza strzelili gola, który dawał im prowadzenie. I gdy wydawało się że przed przerwą już nic się nie wydarzy, wtedy sprytnie rozegrany aut, na gola zamienili fioletowi i na odpoczynek schodziliśmy przy wyniki 2:2. W drugiej połowy, z czasem inicjatywę przejmowała Bema Sigal, co zaprocentowało, ale dopiero po kilkunastu minutach gry. Jak już jednak trafili, to poszli od razu za ciosem i na pięć minut przed końcem, mieliśmy już 4:2! Nevada nie zamierzała się jednak poddawać i zdołała jeszcze strzelić gola kontaktowego. I choć końcówkę spotkania spędzili niemalże w polu karnym rywala, nie udał im się strzelić gola na wagę punktu i to Bema wywalcza komplet, ugruntowując swoją pozycję na szczycie tabeli!
  • Sporting po pięciu meczach sezonu, miał na swoim koncie zaledwie trzy wywalczone punty i to z KM PSP Gdynia, dla których to natomiast jedyna dotąd porażka! Jeden punkt więcej (ale i jeden mecz rozegrany mniej) miała Polska Gurom, z którą przyszłą się mierzyć różowym. Pierwsza połowa, to całkowita niemoc strzelecka Sportingu. Choć starali się stwarzać akcję, te nie przynosiły żadnych rezutatów. I choć w obronie radzili sobie znacznie lepiej, to Bartłomiej Drespa skapitulował dwukrotnie, przez co jego drużyna do przerwy przegrywała 0:2. Po przerwie ,,Polacy” wciąż prezentowali imponującą formę defensywną. Rywal był bezsilny i ostatecznie mecz zakończył bez gola! Czerwoni powtórzyli natomiast wynik strzelecki z pierwszej połowy, dzięki czemu odnieśli swoje drugie zwycięstwo w pierwszej lidze!
  • Na zakończenie dnia, Sensacyjnie nie posiadający jeszcze punktów Classic, próbował je zdobyć z ekipą, która tydzień wcześniej ograła JR Pogórze, otwierając swój dorobek w Ekstraklasie. W pierwszych 15 minutach spotkania, obejrzeliśmy tylko jednego gola! Ich autorami byli Supa Strikas, którzy wyraźnie byli pewniejsi siebie w tym spotkaniu. To zaprocentowało tuż przed przerwą. W ostatnich minutach pierwszej części spotkania, niebiescy jeszcze trzykrotnie pokonywali bramkarza rywali, a ci odpowiedzieli zaledwie jednym trafieniem. W przerwie kapitan drużyny – Jarosław Gołdyn – musiał wiele powiedzieć swoim kolegom, gdyż ci wyraźnie odżyli. Kilka minut wytarczyło, by z 1:4 zrobił się kontakt przy 3:4! To były jedna dobre złego początki. Napędzać ataki swojego zespołu zaczął niezastąpiony Paweł Szejko, dzięki któremu znów zrobiła się przewaga trzech goli. Do końca spotkania, Classic nie był w stanie już się zbliżyć i ostatecznie przegrał ten mecz, mając teraz stratę sześciu punktów, do przedostatniej drużyny w tabeli!