Dwa remisy do przerwy… Vitava i Baza ostatecznie wygrywają!

W piątek tak samo jak w środę, na naszych boiskach odbyły się zaledwie dwa mecze ligowe. Potwierdziło się jednak przysłowie, że czasem lepiej nie iść na ilość, a na jakość. Spotkania te bowiem były ciekawe, a ich rezultaty namieszały w tabelach ligowych!

• W III lidze trwa walka o awans, a chętnych jest co najmniej kilku. W piątkowym meczu, na przeciw siebie stanęły ekipy Bazy i OZE Biomar. Smaczku nadawł fakt, że jedni i drudzy mieli po 13 punktów w tabeli. Wojskowi jednak, mieli aż dwa spotkania rozegrane więcej, przez co mecz ten musieli wygrać. Pierwsze minuty nie przyniosły nam goli, na które musieliśmy czekać więcej jak 10 minut. Wynik został otwarty przez OZE Biomar, lecz Baza bardzo szybko wyrównana. Żółci chcieli pójść za ciosem, lecz nie udało im się dopiąć swego, choć mieli na to kilka na prawdę dobych sytuacji. Po zmianie stron, bramek było juz nieco więcej. Zawodnicy Bazy, wyraźnie złapali wiatr w żagle, choć tym razem ich akcje zaczęły kończyć się golami! I choć Biomar również się odgryzał, to nie był w stanie wytrzymać tempa rywali, który strzelił ostatecznie dwa razy więcej bramek, zdobywając bardzo ważny komplet punktów.
  • Dla GBP Dominika Mięsnego, był to mecz o wejście do gry o awans. Wszak po remisie Pogórzanki z AREX’em, czerwoni mieli szanse dogonić punktowo tych pierwszych i zbliżyć się na zaledwie jedno ,,oczko” do drugich. Początkowe minuty spotkania z Vitavą, nie napawały jednak optymizmem. Po kilkunastu minutach rywalizacji, drużyna z Witomina prowadziła już 4:1 i była na dobrej drodze do przełamania ostatniej złej passy. Gała bez Przypału wzięła się jednak do roboty i jeszcze przed przerwą odrobiła straty! Po zmianie stron, sytuacja się powtórzyła, lecz na dłuższym dystansie czasowym. Tym jednak razem, Dominik Mięsny nie był już w stanie odwrócić losów spotkania i to Vitava wygrywa swój drugi w tym sezonie mecz, co może być kluczowe w kwestii walki o utrzymanie.