Emocjonujące spotkania barażowe! Wilki Morskie i Kiedyś Odpalą zapewniły sobie utrzymanie!

W środę odbyły się ostatnie mecze ligowe, a już dzień później zostały rozegrane baraże! AP UKS Mosty w swoim ostatnim spotkaniu wygrały 4:3 z KS Vitavą. Mimo, że ten mecz nie miał już wpływu na układ tabeli to na boisku widać było, że nikt nie chce odpuścić. Wilki w środę musiały wygrać z Arexem, żeby powalczyć o utrzymanie. Ta sztuka im się udała i w czwartek podejmowali Awarię! Trzy mecze w jednym tygodniu to nie lada wyczyn, jednak w tym najważniejszym udało się zwyciężyć i to w samej końcówce! Po nich występowali Supa Strikas i Kiedyś Odpalą. Tutaj lepiej zaprezentowali się ekstraklasowicze, którzy dzięki wynikowi 5:2 uchronili się przed spadkiem!

• W meczu KS Vitavy i AP UKS Mostów widać było w pierwszej połowie dużo walki. Świadczy o tym tylko jeden zdobyty gol przez lidera II ligi. W drugiej części Vitava zaczęła grać odważniej. Zaczęły wpadać bramki z obu stron. Przy rzucie karnym trafionym przez czerwonych na 3:2 wydawało się, że będą mogli dopisać sobie trzy punkty. Nic bardziej mylnego. Mosty najpierw wbiły piłkę do siatki rywala na remis,a w końcowych minutach zdobyli zwycięską bramkę. Tym samym kończą sezon tylko z jedną porażką na koncie!
  • Wilki musiały się mocno spiąć, żeby uniknąć degradacji. Naprzeciwko nich stanął AREX. Od początku widać było jak Wilki starają się zrealizować swój cel. Jednak za każdym razem kiedy wychodzili na prowadzenie Arex był w stanie wyrównać. W przerwie Wilki obmyślały plan jak pokonać Arex. Plan jak widać się powodził, bo osiągnęli kilkubramkowe prowadzenie. Arex wyglądał bardzo solidnie, ale w bramkarz Wilków był nie do zatrzymania! Na dodatek strzelił dwa gole! Głównie dzięki niemu Wilki wygrały 6:2 i zagrały w czwartek z Awarią w spotkaniu barażowym.
  • W pierwszym meczu barażowym wystąpiły Wilki Morskie z Awarią. Wilki zaczęły od mocnego uderzenia obejmując prowadzenie, żeby po dłuższej chwili podwyższyć na 2:0! Awaria odegrała się przeciwnikowi i wyrównała stan meczu! I-ligowiec ruszył do przodu jeszcze bardziej. Najpierw błąd bramkarz wykorzystany na 3:2, a później skuteczne wykończenie dwóch akcji dały Wilkom spokojne prowadzenie 5:2. W drugiej połowie dopiero w ostatnich 10 minutach obraz gry zmienił się diametralnie. Wilki mocno zaczęły bronić wyniku, co wyszło im na złe. Awaria doprowadziła do remisu 6:6 na dwie minuty przed końcem i zapachniało karnymi! Szalę zwycięstwa wziął na swoje barki napastnik Wilków Tomasz Bigott kończąc sukcesywnie indywidualną akcję! W takim przypadku Wilki cieszą się z pozostania w I lidze!
  • W drugim barażu Kiedyś Odpalą podejmowali Supa Strikas! Obie ekipy od początku walczyły o każdą piłkę! Odpaleni pierwsi trafili do siatki! Widać jak spadło z nich ciśnienie i poszli za ciosem, prowadząc do przerwy 2:0! W drugiej połowie Strikas próbowali odrabiać, dochodząc do przeciwnika na jedno trafienie. Później piękną bramką popisał się Jan Łoś, strzelając z przewrotki nie do obrony dla Kiedyś Odpalą. Ci przeprowadzili jeszcze dwie skuteczne akcje i już było wiadomo, że pozostaną w Ekstraklasie, czekając na końcowy gwizdek sędziego! Na jesień ponownie wystąpią na najwyższym szczeblu rozgrywek Enerpol NL6, a Strikas na pewno będą jednym z głównych kandydatów do awansu.