Studio Prime JBG i Bękarty zatrzymane! AP UKS Mosty wiceliderem!

Po wtorkowym graniu, we wszystkich ligach Nadmorskiej Ligi Szóstek, pozostało już zaledwie pięć ekip, która nie zaznały jeszcze smaku porażki. Przed meczami to grono było szersze, lecz swoje spotkania przegrało zarówno Studio Prime JBG, jak i Bękarci, którzy ulegli odpowiednio Vitavie i KAMIX Braciom, przez co w czołówce drugiej ligi robi się bardzo ciasno. Wciąż niepokonane są AP UKS Mosty oraz HG Grabówek, którzy odprawili kolejno Stowarzyszenie Sędziów i SPS Limonkę. Pierwsze zwycięstwo odniósł FC Babilon United, a pokonane MMR Group, wciąż jest czerwoną latarnią ligi.

• Limonka przygodę z pierwszą ligą rozpoczęła od dwóch porażek i passę chciała przerwać ze spadkowiczem z Ekstraklasy – Hewi Goal Grabówkiem. Ekipa popularnego Kluska chciała jednak pójść za ciosem i wygrać swój drugi mecz z rzędu. Tak więc, od początku meczu to czarno-biali byli groźniejsi i jako pierwsi strzelili gola. Jak się później miało okazać, była to jedna z jedynie dwóch bramek w pierwszej połowie. Druga również była autostrwa Grabówka, który prowadził do przerwy 2:0. Po zmianie stron, niemal całe drugiej 25 minut z kontuzją grał bramkarz SPS, co źle odbiło się na ich stylu gry. Grabówek wypunktował ich jeszcze dwukrotnie, na co Cytrusy znalazły odpowiedź tylko raz i wynikiem 1:4 przegrały swój trzeci pojedynek.
  • Studio Prime JBG grało o odzyskanie pozycji lidera i utrzymanie tytułu niepokonanej drużyny. Vitava natomiast w przypadku wygranej, mogła wyrównać dorobek punktowy rywali, wskakując na drugiej miejsce w tabeli. I choć pierwsza połowa miała wiele sutuacjji bramkowych, to nie padł w niej ani jeden gol! Takie sytuację zdarzają się w naszej lidze bardzo rzadko. Zresztą i większość drugiej części meczu była bardzo wyrównana. Tam przez kwadrans padły trzy gole i JBG prowadziło 2:1, będą coraz bliżej czwartej wygranej. Końcówka to jednak zupełnie inny mecz. Ekipa z Witamina w końcu się wstrzeliła i w ostatnie osiem minut aż czterokrotnie pokonała bramkarza przeciwników i ostatecznie zgarnęła trzy punkty, notując trzeci wygrany mecz z rzędu!
  • Na dolnym boisku oglądaliśmy mecz, czy może bardziej starcie pomiędzy Sędziami a Mostami. Starcie, bo w trakcie całego meczu iskrzyło między obiema drużyna i o mało spotkanie nie zamieniło się w galę bokserską. Wszystko udało się jednak ustabilizować, a zawodnicy wrócili do rywalizacji sportowej. W niej po 25 minutach widocznie lepsze były Mosty, prowadząc 4:0. Po przerwie, Stowarzyszenie Sędziów grało już lepiej, lecz na dobrze dysponowanego rywala to było zbyt mało, by liczyć na odrobienie strat. AP UKS utrzymali czterobramkowe prowadzenie i ostatecznie wygrali, dzięki czemu wciąż są niepokonani.
  • O fotel lidera II ligi grały Bękarty, które podejmowały Braci, również nie mających na swoim koncie porażki. KAMIX od początku spotkania dali rywalo jasno do zrozumienia, że to będzie męskie granie! Twardo postawione zasiegi w defensywie, były dla Bękartów wyraźnym zaskoczeniem. Choć ci również w obronie radzili sobie poprawnie, nie ustrzegli się dwóch błędów, które sprawiły, że do przerwy do biali prowadzili 2:0. Przez pierwsze minuty drugiej połowy nie oglądaliśmy bramek. Wtedy błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił golkiper Bękartów, którzy przegrywali już 0:3. Jak się okazało, ten gol był gwoździem do trumny bordowych. Ich zapał po trzecim straconym golu wyraźnie ostygł, co wykorzystali rywale, dokładający trzy kolejne trafienie. Ostatecznie mecz kończy się 6:0 dla KAMIX Bracia, którzy jako jedyni jeszcze nie przegrali w drugiej lidze i przy wygranej w zaległej kolejce, będę liderem tabeli!
  • W meczu zamykającym wtorkowe zmagania, na przeciw siebie stanęła ostatnia oraz przedostatnia drużyna II ligi. Patrząc jednak na przebieg poprzednich spotkań tego sezonu, to Babilon był faworytem starcia z MMR Group. MMR Group z trudem dochodziło do sytuacji bramkowych, a kiedy już to się udawało, nie było z tego bramek. Zresztą i Babilon miał z początku problem z trafieniem do siatki rywala. Do przerwy United prowadził, ale 2:0 pozostawiało wynik sprawą otwartą. Po zmianie stron, szaro-limonkowi byli już wyraźnie lepsi, odskakując rywalom na kilka trafień. W końcówce obie drużyny miały jeszcze po karnym, z czego ten dla Babilonu nie został wykorzystany, a napastnik MMR swoją ,,jedenastkę” wykorzystał i ustalił wynik 2:8 na korzyść rywali.