Rebels AIC bliżej awansu do I ligi! Sokółka walczy o Ekstraklasę!

Koniec sezonu NL6 tuż tuż, a w walce o awans do pierwszej ligi wciąż mamy prawdziwy młyn! Bękartów pokonała wczoraj Vitava, przez co ci pierwsi wciąż nie mogą być pewnie awansu bezpośredniego, a drudzy liczyć jeszcze mogą na baraże. Rebels AIC pokonali natomiast Awarię, przez co na tą chwilę zajmują trzecie miejsce w tabeli. Na trzy miejsce gwarantujące awans, wciąż szansę ma więc aż pięć ekip, z czego niektóre czekają jeszcze mecze bezpośrednie! W starciu środka tabeli, Studio Prime pokonało FC Babilon, dzięki czemu wskoczyło na siódme miejsce II ligi. O awans do Ekstraklasy w dalszym ciągu walczy Sokółka, która pokonała AREX i zajmuję w tym momencie miejsce barażowe.

• Sokółka wciąż ma spore szansę na awans do Ekstraklasy, ale by tak się stało, mecze jak ten z AREX’em musi wygrywać. Czerwoni są jednak groźni dla każdego, a biorąc dodatkowo fakt, że obecnie walczą o utrzymanie, zapowiadało nam się ciekawe spotkanie. I tak rzeczywiście było! Mecz ten, miał zgoła różniące się od siebie dwie połówki. Pierwsza, była niezwykle wyrównana. Padły zaledwie dwie bramki, po jednej dla każdej z ekip. Po przerwie, Sokółka ruszyła do ataku i znacznie podkręciła tempo. Wynikiem tego, było aż sześć strzelonych goli, co przy dwóch straconych, zapewniło im zwycięstwo i utrzymało na miejscu barażowym!
  • O miano ,,best of the rest” drugiej ligi, czyli najlepszego zespołu, który nie gra o awans bije się Studio Prime jBG. Na przeciwko stanął jednak FC Babilon, który ma jeszcze trochę meczów do rozegrania i spokojnie może się również bić o ten ,,tytuł”. Mecz ten, był tak na prawdę starciem dwóch napastników – Vladyslava Kuchy z JBG oraz Przemysława Warmowskiego z Babilonu. Oboje od początku goni się na wzajem, strzelając bramki dla swoich drużyn. Ten wyścig, zakończył się w pierwszej połowie wynikiem 4:3, na korzyść JBG. Po zmianie stron, to Ukrainiec utrzymał wyższą formę i odjechał rywalowi. Dodatkowo, w strzelaniu goli pomogli mu koledzy. Koniec końców, Studio Prime wygrało 7:4, a sam Kucha aż pięciokrotnie trafiał do siatki!
  • Bękarty mogły się zbliżyć do awansu już na odległość włosa, lecz przyszło im się mierzyć z Vitavą. Jednak z ekipa z Witomina niedość że wciąż ma matematyczne szanse na baraż, to jeszcze nigdy nie przegrała w oficjalnym mecz z Bękartami, przez co również mieli w tym meczu swoje cele. A mecz ten był od początku niezwykle zacięty. Świadczy o tym fakt, że po kilkunastu minutach, było 0:0! Dopiero świetne podanie bramkarza Vitavy – Oskara Kotowskiego – przez całe boisko i wykończenie jego kolegi sprawiło, że wyszli oni na prowadzenie. Wynik ten utrzymał się do przerwy, więc po niej wyszliśmy przy wyniku 1:0. I znowu bramki długo nie padały, aż kolejny raz przyatakowali pomarańczowi, którzy prowadzili już 2:0. Później Bękarci postanowili zaryzykować i zaatakowali wyżej. To jednak nie przyniosło im goli. Vitava skarciła ich za to jeszcze dwukrotnie i było już 4:0. Dopiero gol w samej końcówce sprawił, że Bękarci nie przegrali drugi raz w tym sezonie ,,do zera”, ale było to tylko trafienie honorowe.
  • Na sam koniec dnia mieliśmy starcie, które mogło rozstrzygnąć o awansie do II ligi. Na przeciw siebie stanęli fenomenalnie w tym sezonie Rebels AIC oraz Awaria, która wciąż ma tyle meczów do nadrobienia, że ciężko powiedzieć, jak może jeszcze w namieszać w tabeli. I może ten komfort Awarii, że do zdobycia jest jeszcze wiele punktów, zgubił tą ekipę. AIC było lepsze i skuteczniejsze od samego początku, dzięki czemu prowadzili po 25 minutach 3:1. Po zmianie stron, Rebelsi wykorzystali swoje ogromne doświadczenie i spokojnie utrzymali prowadzenie, potrafiąc je jeszcze utrzymać. Tym samym Rebelsi są obecnie na miejscu gwarantującym bezpośredni awans i choć mogą je jeszcze stracić na rzecz PKP, równie dobrze mogą zostać nawet mistrzami pierwszej ligi!