PKP Intercity coraz bliżej mistrzostwa II ligi! Hit kolejki dla Companieros IGL.!

W środę odbywała się walka głównie w I lidze! Wilki Morskie i Bad Boysi musiały zapunktować. Pierwsi niestety ponieśli wysoką porażkę z Beer Fans, a Bad Boys byli blisko remisu, ale też jak Wilki zeszli z boiska pokonani. Najciekawiej zapowiadał się hit kolejki Companieros IGL. z AP UKS Mostami i nie zawiódł. Companieros zdołali wygrać jedną bramką 8:7. PKP Intercity nie pozwolili Klimie na wiele i zasłużenie odnieśli zwycięstwo.

• Na pierwszy ogień zagrali Beer Fansi i Wilki Morskie. Czerwono-czarni dzień wcześniej rozegrali już mecz z Biomarem, przez co można powiedzieć, że byli rozgrzani. Beer Fansi zdominowali pierwszą połowę strzelając 9 bramek. Trafienia Wilków Morskich nie wiele wniosły do ich gry. W drugiej połowie Wilki starały się nieco zmniejszyć rozmiary porażki, ostatecznie ulegając rywalowi 5:14. Zostały im dwa mecze, ale nie mogą zagrać jak w tym z Piwoszami.
  • Polska Gurom mogła spokojnie dograć sezon, nie martwiąc się o miejsce w szeregach I ligi na wiosnę. Bad Boysom powinno bardziej zależeć, a mimo to zaczęli od utraty dwóch goli! Przed przerwą kontaktowa bramka dodała wiary granatowym na lepsze 25 minut. Po zmianie stron Tomasz Kapeluch chciał wziąc sprawy w swoje ręce i doprowadził zespół do remisu, najpierw po 3:3, a potem 4:4. Jednak dosłownie w samej końcówce strzał Polski zza pola karnego wylądował w siatce i Bad Boysom zabrakło już czasu na odrobienie!
  • Companieros przed sezonem zapewne nie spodziewało się, że w ostatnim meczu podejmie lidera, samym będąc na 2. miejscu! Dla ekipy Wojtka Grabowskiego początek ułożył się idealnie, trafiając na 1:0! Mosty odpowiedziały i był remis. Cały czas jedną bramkę więcej mieli Companierosi, którzy na przerwę schodzili przy wyniku 4:3 do przodu. Młodzi zawodnicy za każdym razem doprowadzali do remisu, ale przyszedł jeden moment w spotkaniu, gdzie niebiescy uciekli na dwa gole! Ostatecznie udało im się wygrać bardzo ważne spotkanie i zakończyć sezon pozytywnym akcentem!
  • PKP Intercity rozniosło HTM Klimę pro w pierwszej części! Biało-zieloni pokazali popis ofensywny, nie dając praktycznie w ogóle dojść do piłki Klimie. Kolejarze wygrywali 7:1. Gracze Macieja Lutrzykowskiego wzięli się za gonienie przeciwnika, ale niestety strata była zbyt wysoka, żeby można było coś ugrać z tego spotkania. Klimie nie pomogło nawet 5 bramek Oliwiera Kaczmarka i przegrali 7:12. Zawodnikiem meczu został Łukasz Knioch z 6 trafieniami i najprawdopodobniej poprowadził swoją drużynę do mistrzostwa II ligi!