Grabówek wraca z wyniku 1:5! Penetrators wyrastają na nową siłę

Środowy wieczór, stał przede wszystkim pod znakiem dwóch hitów I ligi. W pierwszym mieliśmy wysokie prowadzenie, a potem heroiczną walkę o jego utrzymanie ABO, które w tym spotkaniu radziło sobie bez zmian. Z kolei pojedynek dwóch silnych beniaminków, zakończył się zaskakująco jednostronnym wynikiem. W III lidze natomiast rośnie nam nowa siła, która po dwóch spotkaniach, ma na swoim koncie… 27 strzelonych bramek!

• Mecz Strażaków z Sianowcami, rozpoczął się od kilku dobrych interwencji golkipera tych drugich – Sebastiana Śwista. Koledzy jednak nie wykorzystali ściany jaką mieli za plecami i po 10 pierwszych minutach, nie zobaczyliśmy żadnych bramek. KM PSP w końcu jednak musiało trafić i to od razu kilkukrotnie, na co z początku MNS odpowiedzieli jednym trafieniem. Gdy wydawało się, że na przerwe zejdziemy przy wyniku 3:1 na korzyść KM, rywale zdołali wyrównać dwoma golami! Po przerwie trafiała już jednak tylko druga drużyna poprzedniego sezonu I ligi. Grający z jedną zmianą czarno-czerwoni wyraźnie opadali z sił, a przeciwnicy wykorzystywali to uciekając zw najlepszy możliwy sposób, strzelając gole! Strażacy wygrywają ostatecznie 6:3 i otwierają tym samym swój dorobek punktowy w tym sezonie.
  • Niewiarygodny powrót Grabówka! Teoretycznie osłabione ABO, mecz rozpoczęło od kilku groźnych strzałów, z czego jeden otworzył nam wynik spotkania. Grabówek po chwili co prawda wyrównał, ale pierwsze 25 minut należało zdecydowanie do seledynowych! Beniaminek do przerwy zagrał prawdziwy koncert, który zakończył się prowadzeniem 5:1! Po zmianie stron, HG postanowiło spróbować odrobić wysokie straty. Jedna bramka, potem druga i zaczęło nam się robić na prawdę gorąco! Na kilka minut przed końcem, zespół ,,Kluska” zdołał strzelić gola kontaktowego. Najwięcej działo się jednak w doliczonym czasie gry. Najpierw drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał jeden z piłkarzy ABO. Kilka sekund później mieliśmy już remis! Gdy wydawało się, że obie ekipy podzielą się punktami, Grabówek zadał ostateczny cios! W zamieszaniu w polu niebiesko-białym udało się ,,wcisnął” futbolówkę do siatki i ostatecznie wyrwać zwycięstwo w niewiarygodnym stylu.
  • W pojedynku beniaminków, wydawało się że to Pringlesy w starciu z drugim Enerpolem będą faworytem. Rezerwy mistrza wzmocniły się jednak przed sezonem, a owocem tego jest zdecydowanie lepsza gra już od pierwszego meczu. Pierwsze akcje pokazały nam, że mecz ten będzie stał na bardzo wysokim poziomie. Jako pierwszy trafił Enerpol II, co tylko dowodziło o sile żółto-białych. Odpalone ewidentnie nie mogły znaleźć swoje rytmu, tak samo jak w zeszłotygodniowym pojedynku z Blachami. Podopiecznie duetu Duliasz-Kania grali natomiast swoje, prowadząc do przerwy 3:1. Drugie 25 minut, były można powiedzieć wręcz bliźniacze. Przebieg był wszak podobny, a i wynik jakby przekalkowany z przed przerwy. Enerpol II wygrywa ostatecznie swój drugi mecz z silnym rywalem i po cichu można się zastanawiać, czy beniaminek nie będzie czarnym koniem I ligi!
  • W III lidze rośnie nam natomiast chyba nowa siła! Po sparingowych zwycięstwach zarówno nad Ekstraklasowiczem jak i I ligowcem, Penetrators jak na razie rozjeżdżają konkurencje na najniższym szczeblu naszych rozgrywek. Po 11:4 w zeszłym tygodniu z Polska Gurom, tym razem ofiarą szaro-czarnych stała się inna młoda ekipa – AP UKS Mosty. I choć Penetratorsi również do weteranów nie należą, są to zawodnicy głównie złożeni z juniorów Arki! Mecz ten przypominał bardziej trening strzelecki niż prawdziwe zawody, a po pierwszej połowie było już 8:0. Po przerwie padł dokładnie taki sam wynik i koniec końców Penetrators wygrywają aż 16:0, choć prawdziwym bohaterem był tutaj bramkarz Mostów – Szymon Parol, bez którego wynik ten mógł być nawet 2-krotnie większy!