KM PSP Gdynia mistrzem I ligi! Bad Boys pozostają w I lidze!

Po wtorkowych spotkaniach wiemy jeszcze więcej! Wyjaśniło się już kto wygrał I ligę i kto nie musi liczyć się w walce o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy! Bad Boys wytrzymali presję i wygrali z Sokółką, dzięki czemu spokojnie mogą się przygotowywać do wiosennego sezonu na szczeblu I ligi! KM PSP Gdynia zrównowało się punktami z AP UKS Mostami i wyprzedziło ich przez tryumf w bezpośrednim meczu, a to sprawia że są najlepszą drużyną w I lidze! W meczu dolnych rejonów tabeli II ligi BCT minimalnie lepsze od SKM Cisowy 5:4.

• Mecz Sokółki i Bad Boysów był bardzo ważny dla jednych i drugich. Sokółka liczy na grę w barażach o Ekstraklasę, a Bad Boysi na pozostanie w szeregach I ligi. Lepiej zaczął wyżej notowany rywal-Sokółka, ale granatowi odrobili jednobramkową stratę z nawiązką i do przerwy to oni byli bliżej zwycięstwa, prowadząc 2:1. Po zmianie stron zespół Wojciecha Szyćki wyrównał, ale radość nie trwała długo, ponieważ karnego pewnie wykonali Bad Boysi. Od tego momentu już tylko oni trafiali do siatki. Wygrana 6:2 to bardzo dobra postawa całego zespołu, który w ostatnich kolejkach nazbierał tyle punktów, że po wtorkowym meczu Bad Boysi zapewnili sobie utrzymanie w I lidze!
  • SKM jak i BCT nie mają za sobą udanego sezonu, dlatego każdy z nich chciał zakończyć rozgrywki jesienne optymistycznym akcentem. Pierwsza połowa na korzyść BCT, którzy mieli przed drugą połową dwie bramki zapasu. Po powrocie na boisko, do odrabiania strat zabrała się SKM-ka. Ostatnia akcja była dla nich niezwykle znacząca, lecz Kolejarze jej nie wykorzystali, pudłując na pustą bramkę. Tak mieliby 1 pkt, ale muszą obejść się smakiem i BCT odetchnęło z ulgą wygrywając 5:4.
  • KM PSP Gdynia musiało wygrać mecz z sędziami, żeby mogli cieszyć się z mistrzostwa. Pierwsza połowa została przez nich zdominowana i po 25 minutach wygrywali już 6:1! Sędziowie wzięli się za siebie i strata zaczęła topnieć, jednak przewaga z I części byłą zbyt duża i ostatecznie przegrywają 6:9. Strażacy dzięki 3 pkt. z sędziami świętują zdobycie 1. miejsca w I lidze!