W II lidze jeszcze ciaśniej! W III coraz więcej kandydatów do awansu!

W II lidze robi się coraz ciekawiej i nic nie wskazuje na to, by przed końcem sezonu miało się to zmienić! Jest to jedna z najbardziej wyrównanych lig ostatnich sezonów, co pokazuje 8 punktów dzielących drugą i przedostatnią drużynę w tabeli! AREX’owi nie udało się uciec reszcie peletonu, co spowodowane było porażką z Kolegium Sędziów. Blisko pierwszego pnktu było PKP, ale do KS Vitavy zabrakło jednego gola! Classic II podzielił się natomiast z Sokółką. Tutaj jednak trzeba dodać, że zachowanie niektórych zawodników było skandaliczne, a my z pewnością nie będziemy tolerować takich zachowań. W III lidze (poza dwoma pierwszymi miejscami) również jest bardzo ciekawie. Kolejny raz potwierdziło się, że w tej lidze bardzo ważna jest dyspozycja danego dnia oraz jaki skład uda się akurat zebrać!

• Jako pierwsi, na boisko wyszli zawodnicy BLACK DRAGONS, którzy mieli chrapkę na drugie w tym sezonie zwycięstwo. Nie miało być jednak łatwo, ponieważ ich rywal – Polska Gurom – imponowal ostatnio formą. Trzecia liga jest jednak bardzo specyficzna i wszystko tutaj zależy od danego dnia, jeśli chodzi o formę danej drużyny. Pierwsze minuty były bardzo wyrównane i nie przyniosły nam bramek. Jednak z minuty na minutę, przeważać zaczęli DRAGONSI, co przerodziło się rzecz jasna w bramki. Kluczem do sukcesu, była jednak tutaj szczelna defensywa, która zaledwie jeden raz została pokonana przez ,,Polaków”. Końcowy gwizdek oznaczał, że kapitan Kuba Szymkowak mógł być bardzo szczęśliwy, ponieważ jego drużyna zdobyła drugi w tym sezonie komplet punktów!
  • W II lidze, nie ma już co typować faworytów przed spotkaniami! Kolegium Sędziów nadrabia zaległości, a pierwszą z nich, był mecz z AREX’em. Choć początek meczu był wyrównany, a obie drużyny miały mniej więcej po tyle samo sytuacji, to Sędziowie prowadzili po kilkunastu minutach gry. AREX nie wykorzystywał na prawdę dogodnych sytuacji, nie trafiając chocążby do pustej bramki z dwóch metrów! Na przerwę, zeszliśmy przy ostatecznym prowadzniu KS 4:2. Po przerwie, błękitny zagrali konsekwentnie i utrzymali dwubramkową przewagę z pierwszej połowy. Wpływ na to miał jednak ich golkiper, który miał tak zwany ,,dzień konia”. Gdyby nie kilka jego dobrych interwencji, Kolegium mogło nie wyjść zwycięsko z tego pojedynku… ale wyszło!
  • Jakby PKP miało mało problemów, to na meczu z Vitavą, zabrakło im nawet nominalnego bramkarza! Czasem jednak, z rywalem który nie ma nic do stracenia gra się najgorzej, o czym przekonała się drużyna z Witomina. Broniący dodatkowo bez rękawic Karolo Hildebrandt podołał zadaniu i był dosyć mocnym punktem drużyny. Pozwoliło to zielono-białym pozostawać w grze, w której po 25 minutach przegrywali, ale tylko jednym golem. Dodatkowo, PKP wyrównało od razu po przerwie! I choć Vitava trafiła na 5:4, Intercity kolejny raz doprowadziło do remisu. Końcówka należała jednak do KS, która wygrała w tej części spotkania 2:1. Ostatecznie, PKP było o włos od pierwszych w tym sezonie punktów, lecz koniec końców, spadkowicz z I ligi, jest bardzo blisko drugiego z rzędu spadku do niższej ligi…
  • Mecz NeoPunkt z PROMOTION, to klasyczny przykład ,,uroków” III ligi. Dryfujący pomiędzy II a III ligą seledynowi, kontra debiutant, z aspiracjami na wyższe ligi. Wejherowiacy już w pierwszej polowie nie dali szans rywalom, prowadząc 7:0. Po przerwie, to jeszcze większa różnica klas. PROMOTION nieco osłodziło sobie jednak pogrom, bramką honorową. 16:1 i tak budzi duży podziw i już ciekawi, jak NeoPunkt będzie sobie radził na kolejnym poziomie rozgrywkowym!
  • W innym III ligowym spotkaniu, grający również o awans Biomar, podejmował grających raczej w kratkę HTM Klima pro. W pierwszej połowie, nie było jednak widać różnicy miejsc w tabeli. Choć to rzeczywiście OZE atakowali częściej, HTM odgryzało się bramkami z kontrataków. O przewadzę do przerwy, zaważyła jednak bardzo ładna akcja zawodników w czarnych koszulkach, która wyprowadziła ich na jednobramkowe prowadzenie. W drugiej polowie, Klima zaatakowało, ewidentnie czując, że jest tutaj szansa na niespodziankę. Szansę nie zostały jednak wykorzystane i to OZE Biomar zgarnia 3 punkty, które przybliżają ich coraz bardziej do awansu do II ligi.
  • Zrównać się z Biomarem,  mógł mający jeszcze w zanadrzu jeden zaległy mecz Babilon. AP Mosty wyraźnie jednak wzmocniły się na końcówkę sezonu, przez co dla szaro-limonkowych, mecz ten miał być bardzo trudnym przetarciem. Tym bardziej, że Mosty zagrały bardzo dobrą pierwszą połowę w defensywie, dając sobie strzelić zaledwie jednego gola, odpowiadając na niego trzema strzelonymi! Po przerwie, młodzi zawodnicy z AP UKS zagrali bardzo dojrzale, podwyższając przy tym prowadzenie. Babilon był nieco zaskoczony takim obrotem spraw, nie mogąc zmniejszyć strat. Mosty notują kolejne zwycięstwo i kto wie, czy ekipa ta nie namiesza jeszcze w końcówce tego sezonu!