Tuzin goli Strażaków i DT City ! Remis Classicu z Dzikim Westem

Przed tygodniem JR Pogórze i Joga Bonito przełożyły swój mecz. Tak więc 2 kolejka była dla tych ekip inauguracyjna. Obie jednak początku nie zaliczą do udanych. Solidarnie przegrały tracąc po 12 goli! Ich pogromcami okazały się ekipy Chyloni DT City oraz KM PSP Gdynia. W meczu, który tradycyjnie elektryzuje całą społeczność NL6 Classic Gdynia zremisował z Dzikim Westem 4:4.

• Nie zabrakło w tym meczu czerwonych kartek. Dwa razy karani byli zawodnicy (lub kierownik) Dzikiego Westu. Raz Adam Rogala za niesportowe zachowanie, a raz Paweł Fopka za przerwanie korzystnie zapowiadającej się akcji Classicu. Emocji, czasem tych negatywnych zdecydowanie więcej było w pierwszej połowie. Po zmianie stron, gdy Classic wyrównał stan meczu, to obie ekipy skupiły się już na szukaniu zwycięskiego gola. Obie miały swoje okazje, ale albo w zamieszaniu podbramkowym nikt z zawodników Classicu nie potrafił zmieścić piłki w bramce, albo z drugiej strony świetnie dysponowany Daniel Klebba potrafił w jednej akcji wybronić trzy strzały rywali.
  • Pościg za Śledziami nie udał się Salosowi/Nevadzie. Młodzi zawodnicy przespali kompletnie pierwszą połowę meczu, gdy to przegrywali nawet 1:7. Ostatecznie zdobyli jeszcze gola przed zmianą stron, co napędziło ich na drugą połowę. Śledzie mimo traconych bramek nie dały sobie wydrzeć trzech punktów wygrywając ostatecznie 7:6.
  • Nie jest to na razie udana inauguracja sezonu dla beniaminków. Joga Bonito musiała uznać wyższość Chyloni DT City, a Sporting Orłowo zanotował drugą już porażkę. Na usprawiedliwienie trzeba przyznać, że Sporting mierzył się z mocnymi rywalami, bo przed tygodniem przegrał z Classiciem, a w środowy wieczór z mistrzem NL6, a więc ekipą Enerpolu.
  • W środowy wieczór odbyło się także jedno spotkanie III Ligi. W nim dodatkowo zgłoszony zespół Classic II Gdynia musiał uznać wyższość Kiedyś Odpalą. Dla tego drugiego zespołu było to drugie zwycięstwo wiosną.