Companieros Klima-pro.pl z ważnym zwycięstwem! Awaria zaskoczyła Studio Prime JBG!

W czwartek rozegraliśmy pięć spotkań, większość odbyła się w ramach I ligi. Mieliśmy też małe zaskoczenia pod kątem wyników jak wysoka porażka Studio Prime z Awarią 5:13! Rekord w bilansie bramkowym padł jednak przy udziale Companieros Klima-pro.pl, których katem do bicia okazało się PKP Intercity ogrywając ich 13:3! W innych spotkaniach Kolegium Sędziów Pomorskiego ZPN z małymi problemami w drugiej połowie wychodzi ogromną ręką z Sokółką FC. FC Atmosfera wygrywa 7:4 z Tawerną Obłuże, takim samym rezultatem zakończył się pojedynek KM PSP Gdynia z Orłowem na korzyść tych pierwszych!

• Zaczęliśmy od spotkania Sędziów Pomorskiego ZPN z Sokółką FC. Czerwoni w pierwszej połowie cały czas utrzymywali się przy piłce i tylko kwestią czasu była pierwsza bramka dla nich. Do przerwy wykorzystali skutecznie trzy okazje, nie pozwalając przy tym rywalowi na oddanie groźnego strzału. Przerwa podziałała na białych i z animuszem rozpoczęli ataki na bramkę rywala. Doprowadzili do stanu 2:3. Napór niestety malał i Sędziowie odskoczyli na 5:2. Takim właśnie wynikiem zakończyły się te zawody!
  • Companieros Klima-pro.pl bardzo potrzebowało punktów podejmując PKP Intercity! Ułożyło się dla nich idealnie, bo mieli 1:0, jednak zielono-biali szybko odpowiedzieli. Potem istniała już tylko ekipa Wojtka Grabowskiego, co było widać na boisku. Wpakowali przez pierwsze 25 minut aż osiem goli, tracąc tylko jednego. W drugiej odsłonie obraz niewiele się zmienił. Kilka kolejnych trafień żółto-niebieskich i ważna wygrana 13:3 w kontekście walki o utrzymanie w I lidze!
  • Tawerna Obłuże zaczęła od mocnego uderzenia z rzutu wolnego na bramkę FC Atmosfery! Ten strzał otworzył nam wynik tego pojedynku. Poczuli że są w stanie podnieść rezultat i tak się też stało. Prowadzili 2-0, ale jak wiemy to nie jest pewny wynik. Właśnie wtedy do roboty wzięła się Atmosfera! Gol kontaktowy podziałał na nich na tyle, że przed kończącym pierwszą połowę gwizdkiem zdołali zmienić stan na 3:2! Początek drugiej połowy też należał właśnie do nich, przewaga dwóch bramek pozwoliła kontrolować spotkanie, które ostatecznie wygrali 7:4! Są już blisko awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej!
  • KM PSP Gdynia rywalizowało z Orłowem. Strażacy objęli prowadzenie po kilku minutach. Później po szybkiej reakcji w polu karnym jednego z zawodników niebieskich było już 2-0. Orłowo do tego czasu waliło głową w mur. Przy stracie drugiej bramki odżyli i doprowadzili do remisu 2:2, ale to na przerwę lider I ligi schodził bardziej zadowolony przy rezultacie 3:2. Zmiana stron okazała się bardziej na plus dla Strażaków, którzy kolejny raz pokonali bramkarza rywali. Orłowo mimo wielu dogodnych okazji musiało uznać wyższość przeciwnika, który inkasuje kolejne trzy punkty w kontekście awansu do ekstraklasy!
  • Ostatni akt należał do Awarii i Studio Prime JBG! Drużyna Damiana Pobłockiego ukłuła jako pierwsza! Ale na odpowiedź nie czekaliśmy długo. Było remisowo, a niewiele po tym nawet 2-1 dla czarno-białych! Wtedy ku zaskoczeniu wielu prowadzący urządzili sobie kanonadę strzelecką. Licznik do połowy skończył się na ośmiu trafieniach! Po przerwie jedni i drudzy zagrali ofensywnie, co wpłynęło na dziury w obronie. Każdy zdobył po kilka goli, ale to nie zmieniło za bardzo wyniku, który brzmiał 13:5 dla Awarii! Bartek Żabiński pokonał bramkarza JBG aż 5-krotnie!