Enerpol blisko obrony tytułu!

Chociaż Classic zaczął mecz z Enerpolem od dwubramkowej, lider zdołał się pozbierać i wygrać ten ważny pojedynek. Dzięki temu, drużna Jerzego Kani do ostatniego meczu przystąpi w komfortowej sytuacji, gdzie zwycięstwo zapewni im piąte mistrzostwo ligi! Wciąż szansę ma również IXODI Nevada, która po ciężkim boju z JR Pogórze ma tyle samo punktów co Enerpol, lecz przegrywa gorszym bilansem meczów bezpośrednich. Swoje trzecie miejsce potwierdził Enerpol II, który pewnie pokonał HG Grabówek, który udowodnił że stać ich na walkę z najlepszymi, lecz na tą chwilę są to przebłyski. Grupę ,,B” III ligi zainaugurowały PROMOTION oraz HTM Klima. Ci pierwsi odnieśli cenne zwycięstwo i wydaję się, że będą oni walczyć o ,,mistrzostwo” w swojej grupie.

• W pierwszym meczu dnia, Enerpol II podejmował HG Grabówek, który przystępował z brakami kadrowymi. I to właśnie sprawiło, że czarno-biali w przeciwieństwie do ostatnich spotkań, tym razem wyraźnie odstawali od początku. Mający już pewne podium Enerpol II grał na większym luzie, co szybko zabiło emocje w tym spotkaniu. 8:1 dla ekipy Krzysztofa Duliasza po 25 minutach jasno mówiło, kto jest stroną przeważającą. Druga połowa meczu, to już wymiana ciosów z obu stron. Grabówek atakował znacznie groźniej, co przekuwało się w kolejne gole. I gdyby te zawody wyglądały tak od początku, na pewno byłoby ciekawie. Natomiast grająca cały czas ofensywnie druga ekipa Enerpolu wciąż odpowiadała przeciwnikom na ich trafienia i ostatecznie dowiozła to kilkubramkowe zwycięstwo do końca.
  • Classic jako ,,stary” mistrz, chciał pokrzyżować plany Enerpolu, na gonienie ich w klasyfikacji wszechczasów. Pi kilku pierwszych minutach można było odnieść wrażenie, że ekipa Jarka Gołdyna, rzeczywiście może sprawić niespodziankę. Szczególnie, że bardzo szybko prowadziła 2:0! Enerpol zdawał się jednak rozpędzać i po kilku akcjach było już 3:2 dla nich, choć na 3:3 jeszcze wyrównał Classic! Łososiowi byli już jednak na wyższch obrotach i jeszcze przed przerwą, zdołali dwukrotnie pokonać bramkarza przeciwników. Po zmianie stron, podopieczni Jerzego Kani zagrali bez skrupułów i nie dali seledynowym takiego pola do popisu, jak przed przerwą. Dodatkowo, kolejny koncert rozgrywał Paweł Rasmus, strzelec sześciu goli! Enerpol od piątego mistrzostwa dzieli już więc tylko jedna wygrana.
  • Wciaż w grze o ,,majstra” jest również IXODI Nevada, której na drodze miał stanąć silny w tym sezonie JR Pogórze. Dwukrotnie większej liczby punktów ze strony Nevady, w tym meczu zupełnie nie było widać. Pogórze grało bardzo dobre zawody, na bramki odpowiadając w najlepszy możliwy sposób, a więc… bramkami! W pewnym momencie mieliśmy remis 2:2, ale to drużyna Krzysztofa Duliasza zadała ostatni cios pierwszej połowa i prowadziła po jej zakończeniu 3:2. Po zmianie stron, obraz gry – na szczęście dla kibiców – w żadnym stopniu się nie odmienił. JR na prawdę poczuł, że Nevada jest w tym meczu do ,,ukąszenia”. Krzysztofowi Idzi i spółce nie udało się jednak doprowadzić do remisu. Mało tego, IXODI wychodząc na dwubramkowe prowadzenie, na dobre pozbawiła rywali szans chociażby na punkt, który był tego dnia do wywalczenia.
  • Po emocjach w Ekstraklasie, przyszedł mecz w ,,grupie pocieszenia” III ligi, gdzie grały ze sobą dwie ekipy, które zanotowały zwyżkę formy pod koniec sezonu zasadniczego. To jednak PROMOTION zgromadziło w owym okresie więcej punktów i do tego meczu seledynowi przystępowali jako faworyt. Faworyt, który od początku chciał udowodnić swoją pozycję, co zresztą się udawało. HTM miało przede wszystkim problem ze skutecznością, czego nie można było powiedzieć o rywalach, którzy prowadzili do przerwy pewnie 4:1. W drugiej połowie zaczął padać śnieg, co było dodatkowym urozmaiceniem tego meczu! I nie wiadomo czy to warunki pogodowe miały wpływ na to, że w tej części meczu padło więcej bramek. Jednak i tym razem, to PROMOTION byli bardziej ofensywni, choć tylko o jednego gola. W ogólnym rozrahunku wygrali 9:5 i zgłaszają swój akces, do walki o 1.miejsce grupy ,,B”.