Patryk Nowak znowu strzela 7 bramek! ,,Kocioł” w czołówce II ligi

14 goli w dwa mecze! Takim dorobkiem może poszczycić się właśnie Patryk Nowak z Classic’a II, który kolejny raz strzelając 7 goli w spotkaniu, poprowadził pomarańczowych do zwycięstwa. W meczach na szczycie drugiej ligi, komplety punktów zgarniają Przychodnia Morska oraz Pogórzanka. Uwagę szczególnie trzeba zwrócić na tych pierwszych, którzy liderują w tabeli i na tą chwilę zdają się być największym kandydatem do awansu! Poziom niżej liderem po wygranej nad Rebelsami zostaje NeoPnkt, choć Penetrators mają dwa mecze rozegrane mniej i zwycięstwo nad Wejherowiakami w meczu bezpośrednim. Zadatki na awans ma legendardy Babilon, który rzutem na taśmę ograł HTM Klimę pro. Drugie zwycięstwo w tym sezonie leci do Beer Fans, którzy dzięki temu skoczyli o kilka pozycji w górę.

• Mecz Beer Fansów z BLACK DRAGONSAMI pierwsze kilka minut nie przyniósł na goli, co było sprawką dobrze spisującego się między słupkami Kuby Szymkowiaka. Jednak gdy ,,Piwosze” trafili do bramki po raz pierwszy, później nie mogli już przestać! Pierwsza połowa była kompletnie przez nich zdominowana. Beer Fansie strzelili w niej aż 7 bramek, na co ,,Smoki” odpowiedziały zaledwie jednym trafieniem. Gdy wydawało się że wynik 7:1 spokojnie pozwoli czerwono-czarnym dowieźć wynik, DRAGONS powoli zaczęli niwelować straty! Nagle zaczęli grać jak natchnieni, zbliżając się ostatecznie na dwie bramki. Na odrobienie całościowych strat nie było już jednak czasu i biało-czarni na pierwsze punkty poczekają co najmniej do kolejnego meczu. Dla Beer Fans natomiast była to druga w tym sezonie wygrana.
  • Choć zgodnie z planem wynik spotkania otworzył NeoPunkt, to bliżej bramki wyrównującej byli Rebelsi, przeprowadzający szturm na rywali z Wejherowa, który tego gola na 1:1 przyniósł! AIC pokazali że są w formie, dokładając do przerwy jeszcze jedno trafienie. Jednak to Wejherowiacy prowadzili po pierwszej połowie, lecz wynik 3:2 był jeszcze sprawą otwartą. Po zmianie stron obejrzeliśmy już tylko dwa trafienia. NeoPunkt zdając sobie sprawę z dzisiejszej formy rywala, zmienił nieco taktykę. Zagrał bardziej zachowawczo, co pozwoliło nie dopuścić do straty ani jednego gola. Żółto-czarni sami strzelając dwie bramki wygrali ostatecznie 5:2, umacniając się tym samym na pozycji wicelidera.
  • Kolejny świetny mecz Patryka Nowaka! Po zeszłotygodniowym popisie w którym zawodnik ten zanotował 7 trafień… znowu aplikuję rywalom taką liczbę goli! Jednak w momencie gdy ,,czynnik Nowakowy” nie miał jeszcze takie wpływu na spotkanie, to PKP było nieco bliżej trzech punktów, prowadząc po pierwszej połowie 2:1. Po zmianie stron jednak ,,odpalił” się wspomniany Patryk Nowak. Niemal w pojedynkę raz po raz rozmontowywał obronę rywali, budując dla siebie i drużyny spokojną przewagę, która ostatecznie dała kolejne z rzędu zwycięstwo dla drugiej druzyny Classic’a!
  • Przychodnia Morska na spotkanie z Bękartami zebrała się w składzie, który spokojnie mógłby konkurować nawet w Ekstraklasie! Wszak własnie na tym poziomie rozgrywkowym, występy zaliczyła połowa ich składu, z czego dwóch było nawet mistrzami NL6. Dla Bękartów jednak najgroźniejszym rywalem była przede wszystkim nieskuteczność. gdybi kremowi do przerwy wykorzystali wszystkie swoje okazje, mogliśmy mieć co najmniej remis. Zamiast tego, Przychodnia miała pewną przewagę trzech bramek. Dodatkowo, powiększyli ją od raz po przerwie, bezpośrednim strzełem po wznowieniu od środka! Dla Bękartów był to gwóźdź, po którym już się nie podnieśli. Granatowi pewnie zmierzali po wygraną, jedynie dokładając kolejne bramki. Jeśli aktualny lider II ligi utrzyma swój skład do końca sezonu, raczej mamy murowanego faworyta do awansu!
  • Pierwsza połowa mecz pomiędzy HTM Klimą a Babilonem, była niezwykle taktyczna, przez co zobaczyliśmy w niej zaledwie dwa gole – po jednym dla każdej z drużyn. Na uwagę zasługję akcja Maćka Lutrzykowskiego, który ogrywając kilku rywali (w tym ruletką!) niemal wszedł do bramki, zdobywając na prawdę ładnego gola. HTM zresztą i w drugiej połowie strzelała niestandardowe bramki. Taką była również ta zdobyta przez ich golkipera – Piotra Dołbienia! Nie oznacza to jednak, że Babilon też nie strzelał bramek. Wręcz przeciwnie. Szaro-seledynowi cały czas oscylowali w okoliach remisu, trafiając ostatecznie na 4:3 w ostatnich minutach spotkania, co dało im wygraną, która utrzymuje ich w walce o awans lub baraże.
  • Na koniec dnia mieliśmy mecz dwóch drużyn, bijących się o miejsca premiujące awansem lub barażem w II lidze. Pogórzanka mimo chęci przełożenia meczu jednak się zebrała i to była chyba dobra decyzja! Od pierwszych minut widać było, że obie ekipy bardzo chcą ten mecz wygrać. Świadczyła o tym pierwsza połowa, w której było dużo walki i mało bramek! Właściwie to gola mieliśmy w jednej sztuce, którego autorem była ekipa ,,Pizzermanów”. Po przerwie spotkaniae trochę nam się otworzyło, ale to dlatego, że Sokółka wiedziała że musi zaatakować. Prawdziwym filarem obrony był jednak Patryk Czabrowski, który wybijał rywalom plany groźniejszych ataków. Dzięki jego postawie w obronie a także dołożonej bramce, czarno-pomarańczowi wygrywają ten trudny mecz i wyprzedzają dzisiejszych rywali w tabeli, wskakując na trzecią pozycję!