Companieros i Wilki Morskie w I lidze! Progress Team zalicza spadek

Z małym ,,rodzynkiem” w postaci pojedynku PKP z Limonką, we wtorkowy wieczór górowała II liga, w której zapadły wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia.

• W walce o awans, Companieros podejmowali Wczorajszych i to Ci drudzy byli w uprzywilejowanej sytuacji, ponieważ przepustkę do I ligi dawał im nawet remis. I taki też właśnie wynik utrzymywał się do przerwy. Po zmianie stron Companieros zaczęli grać o niebo lepiej i wygrywając aż 7:3, to oni meldują się na zapleczu elity, a biało-błękitnym pozostał jeszcze baraż.
  • Podobna sytuacja była w spotkania Bękartów z Wilkami Morskimi. Dla biało-bordowych początek spotkania był festiwalem błędów, który ustawił Wilkom mecz. Prowadząc szybko 3:0 nieco się cofnęli czekając co zrobi rywal. Ten nie był ani przez moment blisko odrobienia strat i to beniaminek zagra na wiosnę w I lidze! Bękarty natomiast zagrają w barażu z Orange Team.
  • W bezpośrednim pojedynku o utrzymanie, lepszy od Progress Team okazał się Arex. Co ciekawe, tabela gr. spadkowej była na tyle spłaszczona, że Arex który dzięki 3 punktom utrzymał się bezpośrednio, gdyby przegrał to spotkanie, już by się witał z III ligą bez szansy obrony w barażu! Było jednak inaczej, i to czerwono-granatowi zagrają w przyszłym roku szczebel rozgrywkowy niżej.
  • Lepsze miejsce barażowe zapewnił sobie Koneser. Pierwsze 25 minut meczu z Iskrą na remis 3:3. Druga połowa to prawdziwa strzelanina, z której zwycięsko wyszli niebiesko-pomarańczowi, wygrywając aż 11:6.
  • Jakby to nazwał prawdziwy bukmacher, kurs na utrzymanie SKM-ki bezpośrednio wynosił do przerwy 1.01. Prowadzili oni bowiem 4:0, a ich rywalami było PROMOTION które miało już pewną relegacje. Po zmianie stron wydarzyła się jednak tragedia dla Kolejarzy i przegrali oni to spotkanie 5:6!
  • Zwycięstwo w grupie ,,B” III ligi zapewniła sobie drużyna PKP Intercity. Był to mały finał, ponieważ Limonka również miała szansę na ,,mistrzostwo”. Zielono-biali wygrali jednak 3:2, ostatniego gola strzelając gdy zegar wskazywał już same zera!