Classic Gdynia na podium! Odpalone Pringlesy walczą o Ekstraklasę!

Oficjalnie zakończyliśmy sezon w Ekstraklasie! Choć podium było typowane już od jakiegoś czasu, w ostatniej chwili do gry wszedł ,,stary wyjadacz” w postaci Classica, który wczorajszym zwycięstwem nad JR Pogórze, zapewnił sobie miejsce na najniższym stopniu podium! Poprzez zwiększenie ilości drużyn wchodzących do Ekstraklasy, w grze o ostatnie miejsce premiowane wejściem do elity, pozostają jeszcze trzy drużyny, a do końca została nam jedna kolejka! Jedna z ekip wyskoczyła niczym ,,filip z konopii”, gdyż po wczorajszej wygranej, szanse na Ekstraklasę, mają również Odpalone Pringlesy!

• Z jednej strony mecz o ,,pietruszkę”, z drugiej jednak, o honor i wyższe miejsce w ligowej tabeli. DON BOSCO które w lidze nie zdobyło jeszcze choćby punktu, miało nadziję, że zmieni się to po meczu z Rebelsami. Ci jednak grają o to, by sezonu nie skończyć na przedostatnim miejscu, lecz nieco wyżej. Pierwsze 25 minut były z tego względu bardzo wyrównane, co pokazywał wynik 1:1 po dłuższym czasie gry. Rebelsi trafili jednak przed przerwą i to właśnie oni, na odpoczynek schodzili w nieco lepszych humorach. Druga połowa, to już pełna kontrola bardziej doświadczonych AIC. Atakowali i strzelali, na co rywal w ogóle nie potrafił odpowiedzieć. Pozwoliło to biało-niebieskim zwyciężyć i wciąż myśleć o zakończeniu sezonu 2-3 pozycje wyżej.
  • Zdecydowanie większe znaczenie, miał pojedynek Babilonu z Limonką. Pierwsi ostatnimi porażakami, utrudnili sobie sprawę awansu. Limonka natomiast, nagle mogła włączyć się jeszcze do walki co najmniej o baraż. I rzeczywiście, fakt że SPS nie mieli nic do stracenia, podziałał na nich jak woda na młyn! W pierwszej połowie byli znacznie aktywniejsi pod bramką przeciwników, co przełożyło się na 4-bramkowe prowadzenie do przerwy. Po zmianie stron, armaty Limonki zdecydowanie się zacięły i Babilon niebezpiecznie niwelował stratę. Po koniec mecz, z wyniki 1:6, nagle zrobiło nam się 5:6! Cytrusy wytrzymały jednak napór w ostatnich chwilach meczu i jeszcze mogą marzyć o powrocie do II ligi!
  • Mecz Nevady z FC Atmosferą, nie mógł zmienić miejsca w tabeli ani jednym, ani drugim. Mimo tego, obejrzeliśmy jeden z lepszych Ekstraklasowych spotkań w ostatnim czasie! Obie ekipy do spotkania podeszły w mocnych składach, co odzwierciedlał poziom prezentowany na boisku. Wicemistrz oraz beniaminek szły ze sobą łeb w łeb, czego dowodem był remis 4:4 do przerwy. W drugiej połowie, skuteczniejsza była Nevada, której udało się podwoić swój dorobek strzelecki. Atmosfera choć atakowała, zdołała strzelić tylko jednego gola po przerwie, co przekuło się w ich porażkę 5:8.
  • Najważniejszym meczem dnia, był pojedynek starych mistrzów, a więc Classic’u oraz JR Pogórze. W przypadku wygranej, ekipa Jarka Gołdyna miała zająć najniższy stopień podium, na koniec sezonu! Chociaż Pogórze walczyło dzielnie, to Classic otworzył wynik meczu, a po kilku minutach, mieliśmy już 2:0. Biało-niebiescy dołożyli kolejne dwa trafienia tuż przed przerwą, co bardzo przybliżyło ich do celu. W drugiej części meczu, nikt nie doczekać się niespodzianki. Classic strzelał kolejne gole, choć i JR w końcu przebudził się w ataku. To jednak 7-krotni mistrzowie zdołali strzelić trzy razy tyle bramek co rywal i dzięki zdobytym trzem punktom, kończą rozgrywki na trzecim miejscu!
  • Po nieudanym początku sezonu, bardzo dobre ostatni tygodnie notują Odpalone Pringlesy. Mało tego, ni stąd ni zowąd, włączyli się oni do walki o awans do Ekstraklasy! Dodatkowo, na ich drodzę stanęła Rukola, która jeszcze do niedawna, walczyła nawet o mistrzostwo I ligi. Pomarańczowi znacznie jednak obiżyli ostatnimi czasy loty. Pierwsza połowa tego meczu była bardzo zacięta i można było wyczuć jego stawkę. Jedni i drudzy atakowali, co jednak nie przynosiło wielu bramek. Pringlesy strzeliły ich dwie, na co Rukola odpowiedziały jednym trafieniem. Po zmianie stron, lekką przewagę zdawały się mieć Opadlone, lecz nie przekładało się to na wynik. Dopiero po kilkunastu minutach, beniaminek trafił na 3:1 i znalazł się w idealnej sytuacji! Końcówka również należała do szarych, w której udało im się wbić piłkę do bramki jeszcze dwukrotnie. Rukola była bezredna w tej sytuacji i przegrała ostatecznie 1:5. Sprawa awansu wciąż jest więc otwarta, a ostatecznie rozstrzygnięcia, przyjdą w piątkowych meczach!