Dziewiątki dla wygranych! Super końcówka Wilków Morskich

W czterech czwartkowych spotkaniach, w aż trzech przypadkach, drużyna wygrywająca, ustrzeliła dziewięć bramek! W dwóch z nich, dało to w pełni pewne zwycięstwa. Mowa tutaj o Awarii i Maestro, które odprawiło kolejno Bękartów i Limonkę. Nieco więcej nerwów miał Damen, który mimo dziewięciu bramek, byli jedynie o dwie lepsi od pokonanego Babilonu. Wielkie granie mieliśmy pomiędzy ekstraklasowymi debiutantami. Tutaj zadecydowała końcówka. Na minutę przed końcem mieliśmy remis, a koniec końców to Wilki zgarnęły trzy punkty!

• Czwartek inaugurowaliśmy spotkaniem Maestro z Limonką. Ostatni i do tej pory jedyny mecz pomiędzy tymi zespołami, miał miejsce w zeszłym sezonie i wygrała go Limonka 3:1. Teraz, to Maestro jako pierwsi ruszyli do ataku, zdobywając pierwszego gola. Kolejne minuty, jeszcze bardziej potwierdzały ich przewagę, która przerodziła się w dwa kolejne trafienia. Do przerwy było 3:1 dla Maestro, co było jakby symboliczne, biorą pod uwagę właśnie mecz z wiosny. Po zmianie stron, błękitno-seledynowi już do końca przejęli inicjatywę w spotkaniu. Potroili oni swój dorobek bramkowy, ostatecznie zgarniając komplet punktów.
  • W najbardziej bramkodajnym meczu, wystąpiły ekipy Damen Gdynia oraz Babilonu. W starciu tym, od początku szliśmy bramka za bramkę. Tutaj zdecydowanie po obu stronach, górowali zawodnicy ofensywni. To nam dało wysoki remis 4:4 po 25 minutach. W drugiej części meczu, obraz meczu znacznie się nie odmienił. Wciąż szliśmy gol za gol. Tym jednak razem, Damen okazali się skuteczniejsi. W końcówce zyskali przewagę, która ostatecznie zapewniła im zwycięstwo na otwarcie sezonu.
  • Mecze Bękartów z Awarią, zawsze są wielką niewiadomą, a ostatecznie kończą się bardzo wyrównanymi pojedynkami. I tak też miało być i tym razem. Pierwsi prezentowali bardzo dobrą formę w sparingach, natomiast drudzy wzmocnili się kilkoma jakościowymi graczami. Bękarci ruszyli w pierwszych minutach, lecz nie mogli się przebić, przez dobrze skonstruowaną defensywę przeciwników. Ci czekali cierpliwie i się doczekali. Wykorzystali dwa błędy rywali, karcąc ich dwoma bramkami. Niebiescy zdołali złapać kontakt, lecz ostatecznie na przerwę schodzili przegrywając 1:3. W drugiej połowie, gra Bękartów totalnie się posypała. Awaria złapała natomiast większy luz, co zaprocentowało dodatkowymi golami. Dodatkowo, udało im się nie stracić już żadnej bramki i ostatecznie odnieśli zaskakująco łatwe, wysokie zwycięstwo.
  • Ostatnie starcie, było drugim tego dnia, w który na przeciw siebie stanęli beniaminkowie Ekstraklasy. Mecz Wilków z Polska Gurom, do ostatnich minutach trzymał kibiców w napięciu. W pierwszej połowie, minimalnie lepiej z tego starcia wyszły Wilki, które prowadziły 2:1. W drugich 25 minutach wydawało się, że wynik będzie odwrotny do tego z pierwszej. Tutaj bowiem, to Polska miała bilans 2:1, co łącznie w spotkaniu dawało remis 3:3. Jednak najbardziej kluczowe, okazały się ostatnie dwie minuty. Najpierw, czerwoną kartką za niebezpieczne wejście został ukarany Filip Bak z Polski. To wykorzystały Wilki Morskie. Najpierw wyszły na prowadzenie, by chwilę później przypieczętować trzy punkty golem na 5:3!