Hit II ligi na remis! Joga ratuje wygraną w doliczonym czasie!

Mało brakowało, aby o czwartkowym wieczorze mówić ,,remisowy”. Wszak gdyby nie fakt, że Joga Bonito zwycięską bramkę strzeliła w dolicoznym czasie gry, z trzech rozegranych spotkań, aż dwa zakończyły by się podziałem punktów! Ostatecznie jednak wspomniana Joga zgarnęła swoje pierwsze ,,oczka” w sezonie, co z pewnością nie zadowoliła przegranych Wilków. Wynik 3:3 padł natomiast w starciu Babilonu z Bękartami. Drużyny podchodziły do tego spotkania jako druga i trzecia siły grupy ,,A” II ligi, a uzyskany rezultat potwierdził, że jedni i drudzy w tym sezonie nie zwykli często przegrywać. W jedynym bardziej jednostronnym pojedynku, Moto-Tech w końcu uwolnili swój potencjał, nie dając żadnych szans Awarii.

• Babilon do meczu z Bękartami podchodził wciąż niepokonany i passę to chciał podtrzymać. Od pierwszych minut wyraźnie było widać, skąd u tej ekipy tak dobre wyniki. Bardzo głęboko schowana obrona, przy wysoko grającym bramkarzu przy atakach. Jednak ma to swoje minusy, o czym przekonaliśmy się w pierwszych minutach, kiedy to źle rozegrana piłka sprawiła, że napastnik Bękartów pobiegł na pustą bramką i otworzył tym samym wynik spotkania. Babilon się nie poddawał i chwilę później zdołał wyrównać. To jednak bordowi schodzili na przerwę prowadząc, bo pięknym golu z woleja, przy którym piłka poleciała niemal w samo okienko bramki. Po zmianie stron, kolejny raz szaro-seledynowi doprowadzili do wyrównania, przez co mecz rozpoczął nam się niemal od nowa. Jak się okazało, mecz ten był bardzo schematyczny, gdyż podobna sytuacja stała się po raz trzeci. Najpierw kolejny raz wysoko ustawioną drużynę Babilonu wykorzystali Bękarci, po czym jeden z zawodników tych pierwszych przeprowadził solową akcję i ustalając wynik tego spotkania, zapewnił swojej ekipie punkt!
  • W pojedynku Moto-Tech – Awaria, nie było już tak wyrównanie. Moto od początku narzucili swój styl gry, do którego rywale nie potrafili się za bardzo dostosować. Żółto-niebiescy raz po raz torpedowali bramkę rywali, ale do przerwy tylko trzykrotnie udało się umieścić piłkę w siatce. Jednak dzięki dobrej postawie w defensywie, na drugą połowę wyszli z trzema gola przewagi. Po zmianie stron, atak Moto był już znacznie skuteczniejszy, potrajając strzelone bramki. Awaria odpowiedziała tylko dwoma trafieniami swojego najlepszego strzelca – Adama Ceregry i ostatecznie nie sprawiła niespodzianki.
  • Najciekawszy mecz, odbył się pomiędzy Jogą Bonito a Wilkami Morskimi. Tu trzeba dodać, że obie ekipy przed spotkaniem nie miały jeszcze na swoich kontach żadnych punktów, przez co stawka była jeszcze większa. Choć pierwsze 25 minut były wyrównane i remis byłby jak najbardziej sprawiedliwy, dwie największe działa Wilków (duet Bigott-Włodarski), dały ekipie spokojne jak się mogło wtedy wydawać, prowadzenie 4:2 do przerwy. W drugiej odsłonie spotkania, drużyny poszły na otwartą wojnę, co zaowocowało większą ilością goli. Kluczem do sukcesu Jogi miał się okazać Patryk Kamola, który w meczu tym strzelił aż trzy gole… a jest to przecież golkiper tej ekipy! Wracając do samego przebiegu spotkania, JB goniła i goniła, aż w końcu dogoniła przeciwników przy stanie 7:7. I gdy wydawało się, że czeka nas drugi tego dnia podział punktów, przyszła ostatnia akcja spotkania. Biało-niebiescy wykonali aut po ziemi, a jeden z zawodników zachować trzeźwość w polu karnym i lekkim ,,dziubnięciem” skierował piłkę do siatki, dzięki czemu to grająca od początków naszej ligi drużyna zdobyła cenne trzy punkty!