Sezon Jesień 2023 rozpoczęty! Mistrzowie zaczynają od pogromu!

Sezon Jesień 2023 oficjalnie wystartował! I już na wejściu dowiedzieliśmy się, że zespoły przechodzące z 1.ligi do Nowej Ekstraklasy, nie będą miały łatwo z czołowymi ekipami. O tym jako pierwsi przekonali się zawodnicy OZE Biomar, którzy zostali dosłownie zmiażdżeni przez Enerpol, nie strzelając nawet jednej bramki. Wysoko wygrali także KAMIX Bracia, którzy urządzili sobie trening strzelecki, aplikując aż 20 goli drużynie MMR Group. W niekwestionowanym hicie kolejki, wicemistrzowie z Nevady bez większych problemów ograli Supa Strikas. Po zaciętym spotkaniu, Sokółka uległa Sportingowi, który zaczyna rozgrywki od cennych trzech punktów.

• Mecz inaugurujący Jesień 2023, odbył się bez większej historii. KAMIX Bracia, a więc ekipa, która od lat uchodzi za jedną z najsolidniejszych w lidze, bez problemów rozprawiła się z MMR Group. Strzelając aż dwadzieścia goli, drużyna braci Radtke rozpoczęła sezon bardzo ofensywnie, nastawiając sobie celowniki na kolejne mecze. Dwie bramki MMR Group, cieszyły natomiast tą drużynę niesłychanie. Czarno-czerwonym ani trochę nie można odebrać radości z gry, którzy zdają się nie przejmować traconymi golami, zwracając uwagę tylko na to, co strzelone. Warto odnotować, że zliczając kibiców obu ekip, spokojnie uzbierałoby się ponad dwadzieścia osób! Pod tym względem, jedni i drudzy są w absolutnym topie ligi.
  • Drużyna Enerpolu szykuję się na obronę mistrzowskiego tytułu i zdobycie rekordowego, ósmego tytułu NL6. W meczu z OZE Biomar, za cel chyba postanowili postraszyć wszystkich innych beniaminków Nowej Ekstraklasy. W pierwszych minutach, czarni jeszcze się bronili, lecz ten mur musiał runąć prędzej czy później. Różnica klas, była widoczna aż nadto. Choć Tomasz Plichta dwoił się i troił, już przed przerwą musiał skapitulować dziewięciokrotnie. Po zmianie stron, obraz meczu nie miał prawa ulec zmianie. Enerpol momentami wręcz bawił się z przeciwnikiem, a i tak dołożył siedem kolejnych goli. Wniosek z tego meczu jest jeden. Wiele ekip przychodzących do elity z 1.ligi, z Enerpolem będą się bić o jakiekolwiek bramki.
  • Zespół Supa Strikas CF, choć często z takich meczów wychodzi na tarczy, to jednak niemal w każdym przypadku psuje ligowym  potentatom krew, w bezpośrednich spotkaniach z nimi. Tym razem, mieli taki sam plan na Nevadę. Plan, który jednak kompletnie im nie wyszedł w pierwszej połowie. IXODI może aż tak jej nie zdominowały, lecz zagrała dobrze w obronie i co ważniejsze skutecznie w ataku, dzięki czemu podopieczni Krzysztofa Duliasza po 25 minutach prowadzili 4:0. Po zmianie stron, przebudzili się Supa, którzy zaczęli trafiać do siatki. I gdyby mecz ten, wyglądał tak od początku, mielibyśmy mecz na remis. Tak się jednak nie stało. Wicemistrz rozpoczyna sezon od zwycięstwa, a ich superstrzelec Krzystof Idzi, aż czterokrotnie trafił do siatki rywali.
  • Jedynym meczem tego dnia, w którym po 25 minutach nie można było powiedzieć, że wszystko jest rozstrzygnięte, było starcie pomiędzy Sportingiem a Sokółka. I tak ja Ci pierwsi stawili się w niemal nienaruszonym składzie, tak kadra Sokółki, uległa diametralnym zmianom. Jednak w ich grze, aż takiej zmiany widać nie było. Grali solidnie, nawiązując walkę równy z równym, z przecież od lat zgraną ekipą rywali. Na przerwę schodziliśmy przy minimalnym prowadzeniu różowych 3:2. W drugiej połowie, kluczowi okazali się dwaj zawodnicy Sportingu. Pierwszy to bramkarz – Bartłomiej Drespa – który nie dał się już pokonać ani razu. Drugi, to Mariusz Bieszke, kompletujący hattrick’a. Radosław Gzela i spółka wchodząc więc w sezon najlepiej jak się da, czyli od zwycięstwa nad mocnym przeciwnikiem.