34 gole w dwóch meczach Ekstraklasy! AP UKS Mosty wciąż zwycięskie

W Ekstraklasie hit dla Chyloni DT City, choć JR Pogórze dawno nie był tak blisko ogrania swojego rywala. HG Grabówkowi nowe stroje nie przyniosły szczęścia i choć Classic był rzeczywiście drużyną lepszą, to aż tak duża różnica bramkowa, była zasługą przede wszystkim ich bramkarza. W I lidze wciąż bez punktów pozostają Bad Boys, którzy jednak nie mieli szczęścia co do początkowego terminarza. Po dwóch remisach w końcu wygrywa KM PSP Gdynia, które piastuje na tą chwilę fotel wicelidera. W III lidze swój pierwszy mecz przegrała Limonka, a wygrywający z nią AP UKS Mosty, wciąż są niepokonoane po trzech spotkaniach!

• Pojedynek ciekawy, ponieważ na przeciw siebie stanęły dwie ekipy, które w tym sezonie nie straciły jeszcze punktów. Wyżej w tabeli była jednak Limonka, która miała rozegrany jeden mecz więcej. Mecz tej od pierwszej minuty potwierdzał, że mamy do czynienia z lepszymi drużynami III ligi. Gra była zacięta, o czym świadczą również zaledwie trzy bramki do przerwy. O jedną lepsi byli młodzi zawodnicy z Mostów, którzy na drugą połowę wychodzili w minimalnie lepszej sytuacji. Po zmianie stron, drużyna SPS kompletnie się rozsypała, co potwierdzały proste błędy, które popełniali zwłaszcza w obronie. Trzeba jednak zaznaczyć, że to również Mosty rozgrywały dobry mecz, wymuszając na rywalach złe decyzje. Do zwycięstwa poprowadził ich przede wszystkim Kuba Kościów, strzelając cztery gole! Mosty wciąż są więc niepokonane i kto wie, czy nie powalczą o awans.
  • Mecz Bad Boys z KM PSP Gdynia, zaczął się od szybkiej ,,wymiany uprzejmości” z obu stron i mieliśmy 1:1. I choć to Strażacy starali się kontrolować grę, nie potrafili tego przekuć w wyraźną przewagą bramkową. W końcu jednak dopięli swego i po 25 minutach byli lepsi, ale prowadzili tylko 3:2. Po przerwie, Bad Boys’om udało się wyrównać na 3:3, ale był to ostatni raz w tym meczu, gdy obie drużyny miały po tyle samo goli! Potem strzelało już tylko KM PSP, czym uniknęło trzeciego z rzędu remisu. Ostatecznie wygrali swój drugi mecz w tym sezonie i wciąż pozostają w nim niepokonani!
  • Zarówno Classic jak i HG Grabówek, po trzech meczach miały na swoim koncie po zaledwie 3 punkty. Jedni i drudzy chcieli więc wygrać to spotkanie za wszelką cenę, a Grabówkowi szczęście miały przynieść nowe stroje. To jednak Classic strzelił kilka goli i już na początku spotkania, wywalczył sobie spokojną przewagę. HG nie mógł natomiast otworzyć swojego dorobku bramkowego, przez świetną w tym spotkaniu postawę między słupkami Miłosza Kodylaka. Po zmianie stron, Krzysztof Klusek zaczynali być coraz bardziej zrezygnowani, widząc co wyczynia golkiper przeciwników. 7-krotni mistrzowie robili natomiast swoje i skrupulatnie zwiększali swoją przewagę. Grabówek swojego pierwszego gola, strzelił natomiast dopiero w końcówce i nieco popsuł Kodylakowi i tak znakomity mecz. Classic wygrywa aż 12:1 i jest na tą chwilę wiceliderem Ekstraklasy!
  • Na sam koniec prawdziwy klasyk, a więc starcie JR-a z Chylonią DT! Pierwsi przed sezonem wzmocnieni, drudzy – osłabieni. Pogórze więc pierwszy raz od dawna, nie stali na straconej pozycji. A do tego, podopieczni Janusza Rodziewicza otworzyli wynik spotkania! Były to jednak dobre złego początki. Kolejny mecz nie mogli utrzymać konsekwencji w obronie, co Chylonia przekuła w cztery gole z rzędu. Przed przerwą padło jeszcze kilka goli i to DT prowadziło do przerwy 7:3. W drugiej połowie JR znów robił to co potrafi najlepiej, a więc atakował, co pozwoliło się zbliżyć do przeciwnika na różnicę dwóch trafień! Wtedy już obie ekipy przestały patrzeć na obronę i poszły na prawdziwą wymianę ognia. Koniec końców pomarańczowym nie udało się odrobić strat i to Chylonia DT City wygrywa drugi mecz w tym sezonie! JR zdecydowanie musi popracować nad defensywną, ponieważ atak ma aktualnie czwarty najlepszy w lidze, co nie przekuwa się jednak na wyniki.