Bema Sigal i JR Pogórze nie dają szans rywalom! Hit kolejki dla ABO!

W nowym, piątym już tygodniu rozgrywek na boiskach NL6 występowała wyłącznie Ekstraklasa. Jedno z trzech spotkań zostało uznane jako hit tygodnia. ABO wydawało się, że ma wszystko pod kontrolą i gdyby Awaria miała trochę więcej czasu, nie wiadomo czy nie dogoniłaby przeciwników. ABO wyszło z tego pojedynku cało i wygrało 6:5. Pozostałe mecze nie były jak się okazało takie wyrównane. Bema Sigal jak i JR Pogórze do przerwy w swoich meczach prowadziły odpowiednio 4:0 z Classic’iem i 6:0 z Polską Gurom i po końcowym gwizdku mogły się cieszyć z pewnych 3 pkt.

• Zaczęliśmy z wysokiego C od hitu kolejki ABO vs. Awaria! ABO chciała zmazać plamę po przegranej z Polską Gurom i bardzo udanie weszli w mecz. Mistrz I ligi z wiosny próbował wypracować sobie zaliczkę przed drugą odsłoną. Awaria choć przegrywała 2:4 to nie poddawała się. Po zmianie stron mimo, że seledynowi trafili na 5:2 to rywal nie dawał za wygraną. Przewaga ABO zaczęła topnieć. Awaria chciała postawić wszystko na jedną kartę i było bardzo blisko dogonienia rywala. Niestety nie starczyło już czasu, dlatego pomarańczowo-czarni ponoszą pierwszą porażkę na jesień 5:6.
  • Classic nie najlepiej wszedł nowy sezon, a tu trzeba było mierzyć się z kolejnym trudnym przeciwnikiem jakim była Bema Sigal. Czwarta drużyna Ekstraklasy z wiosny dostała w pierwszej części zimny prysznic. Bema po pierwszym trafieniu, dążyła do kolejnych. Te z czasem zaczęły przychodzić same, a Bema nie zaprzepaściła swoich okazji. Classic przegrywał do połowy 0:4 i starał się w jakimś stopniu odmienić losy spotkania. Drużyna Błażeja Nicińskiego oszczędzała trochę swoje siły, a do tego pozwoliła Classicowi dojść momentami do głosu. Classic strzelił dwa gole, dzięki czemu przełamał niemoc z pierwszej odsłony. Bema wygrała 7:2 i po pięciu meczach ma komplet punktów, przewodząc w tabeli Nowej Ekstraklasy!
  • Polska Gurom i JR Pogórze w zupełnie odmiennych humorach przystępowały do bezpośredniego starcia. Polska opromieniona wygraną z ABO liczyła na kolejną niespodziankę. JR Pogórze w dwóch poprzednich meczach zdobyło 1 pkt. w każdym z nich goniąc wynik! Tym razem żółto-czarni nie musieli już martwić się odrabianiem strat. Niestety to spadło na barki zawodników Polski. Pierwsze 25 minuty zostały zdominowane totalnie przez JR-a, który wygrywał 6:0! Rozbita drużyna czerwonych po zmianie stron traciła kolejne bramki. JR był w poniedziałkowy wieczór bezlitosny i 3 pkt. należały się im bez dwóch zdań.  Dzięki zwycięstwu 11:1 mają po czterech rozegranych meczach 7 pkt., wyprzedzając o 1 pkt. Polskę Gurom!