Cobis rozbija JR! AREX zaczyna od zwycięstwa!

Podobnie jak w poniedziałek, we wtorek graliśmy tylko na boisku dolnym. Choć starcie Pogórza z Cobisem zapowiadało się nader ciekawie, problemy kadrowe tych pierwszych, mocno studziły oczekiwania kibiców. I choć żółto-czarni rozpoczęli dobrze, okazało się, że bardziej są sprinterami, niż długodystansowcami, gdyż polegli ostatecznie wysoko. Zainaugurowaliśmy również sezon 1.ligi, w którym choć wygrał faworyzowany AREX, to Babilon pokazał, że może być na wiosnę groźniejszy niż w ubiegłym sezonie.

JR Pogórze – Cobis Gdynia

• JR 3.miejsce w organizowanym przez siebie turnieju POGÓRZE CUP 2024 “Gramy dla Artura”, wyraźnie opłacił zdrowiem wielu zawodników. Aż dziesięciu miało kontuzję lub się pochorowało, przez co na mecz z Cobisem stawili się w ,,przetrzepanym” składzie.
  • Pierwsze minuty, to nieco zaskakujące z uwagi na okoliczności prowadzenie Pogórza 3:1!
  • Cobis zaczął zyskiwać inicjatywę z minuty na minutę, w wyniku czego już do przerwy wynik 1:3, zmienił na 7:3 na swoją korzyść!
  • Druga połowa, to już totalna dominacja młodej ekipy i podwojenie dorobku bramkowego.

FC Babilon United – AREX

• Tuż przed startem sezonu, kontuzji nabawił się kapitan i kierownik zespołu – Marek Cecot.
  • Mimo negatywnych nastrojów, udało się zebrać solidną ekipę, co pokazał mecz z AREX’em, a przynajmniej jego pierwsza połowa.
  • Do przerwy, świetnie bronił golkiper szaro-seledynowych, którego jednak mocno podłamał błąd przy bramce na 2:3.
  • Po zmianie stron, AREX stał się znacznie skuteczniejszy, efektem czego było pierwsze w meczu wyjście na prowadzenie wyższe niż jedną bramką.
  • Ostatecznie wygrała szósta drużyna poprzedniego sezonu 1.ligi, ale gra Babilonu pozwala myśleć, że ten sezon mogą zakończyć na wyższej niż na jesieni pozycji.