Drugi z rzędu remis Strażaków! Enerpol II i Sporting Gdynia z pierwszymi punktami!

W Ekstraklasie nie ma już słabych drużyn! Tak można krótko skwitować sytuacje, jaka ma miejsce w elicie na 3.kolejki po starcie sezonu. Z ośmiu ekip, już siedem ma na swoim koncie punkty, z czego aż sześć, ma ten sam dorobek (3pkt.)! Pierwsze zwycięstwo odniósł wczoraj beniaminek – Enerpol II – który pokonał zasłużony Classic. Niespodzianki nie zrobił HG Grabówek, chociaż grający bez zmian Enerpol, mógł być do ukąszenia. Drugi remis z rzędu zanotowali Strażacy z KM PSP, tym razem dzieląc się punktami ze Sportingiem, dla którego to pierwsze punkty w I lidze. Będąc przy powtarzalności, PROMOTION znowu ograło rywala wynikiem 7:3 i bardzo dobrze weszło w sezon jesienny.

• Sporting na swoją inaugurację sezonu przegrał i wiadomym było, że w drugim spotkaniu chciał się za to zrehabilitować. Zadanie nie było jednak łatwe, gdyż na przeciw beniaminka, stanęli Strażacy z KM PSP. To jednak Sporting zaczął lepiej, wychodząc na prowadzenie jako pierwszy. PSP szybko wyrównali i taka sytuacja powtórzyła się w pierwszej połowie aż 3-krotnie! Na przerwę schodziliśmy więc przy remisie 3:3, lecz Sporting stracił swojego najlepszego zawodnika – Radka Gzelę. W niektórych zawodnikach różowych, obudziło to chyba nowe siły, gdyż wciąż potrafili nawiązać walkę z faworytem. Dodatkowo, aż dwie bramki strzelił bramkarz – Bartłomiej Drespa! To wcale jednak nie oznacza, że Strażacy bezczynnie stali na boisku. Sami atakowali coraz groźniej, nie dając sobie uciec na więcej niż jedno trafienie. Ostatecznie mecz zakończył się tak jak pierwsze 25 minut, czyli remisem. Dla KM PSP to drugi remis z rzędu, a dla Sportingu Gdynia, pierwsze punkty w I lidze!
  • W meczu na najniższym szczeblu naszych rozgrywek, na przeciw siebie stanęły drużyny, które po dwóch meczach zaznały zarówno smaku wygranej, jak i porażki. PROMOTION wyciągnęło wnioski z zeszłotygodniowego meczu z HTM. Bowiem tym razem, to oni jako jedyni strzelali w pierwszej połowie meczu. Duża w tym zasługa Kamila Chwała, który wyciągał strzały nawet z metra! Po przerwie, w końcu do głosu doszli Lemon Lambo, którzy otworzyli swój dorobek bramkowy. PROMOTION robiło jednak swoje w ofensywie i nie dało się zbliżyć na mniejszą różnicę bramek. Seledynowi wygrali ostatecznie 7:3, a więc takim samym wynikiem, jak tydzień temu!
  • Enerpol zebrał się na mecz bez żadnych zmian, więc HG Grabówek zaczął liczyć po cichu na sprawienie w spotkaniu z potentantem na niespodziankę. Krzysztof Klukowski i spółka rzeczywiście zaczęli z animuszem, ale mimo kilku na prawdę dogodnych sytuacji, nie strzelili żadnego gola, ponieważ fatalnie pudłowali napastnicy. A z mistrzem takie okazje trzeba wykorzystywać. Jeśli ty nie strzelisz jemu, on trzeli tobie. Jedna, druga, trzecia bramka i sytuacja HG nie była już tak komfortowa. Co prawda w końcu udało się pokonać bramkarza rywali, ale tylko raz przed przerwa, na co Enerpol i tak odpowiedział jeszcze dwoma trafieniami. Większość zespółow grając bez zmian, z minuty na minutę zaczęłaby tracić siły, ale nie granatowo-biali! Szybko wybili z głowy przeciwnikom szansę na odrobienie strat, podwyższając jeszcze bardziej swoje prowadzenie. Grabówkowi udało się strzelić co prawda kilka goli, ale i tak przegrali koniec końców 4:14.
  • Pojedynek Classic’a z Enerpolem II, przyniósł nam nieco więcej emocji. Tutaj gra się toczyła niemal do samego końca spotknia. Zawodnicy Jarka Gołdyna pragnęli utrzymać pewny fotel wicelidera, zaś beniaminek pod wodzą Krzysztofa Duliasza, chciał wygrać swój pierwszy mecz w elicie. Pierwsza połowa była zdecydowanie tą bardziej zamkniętą, co przerodziło się w niski wynik, który dawał szansę obu drużyną na pozytywny wynik końcowy. Po kilkunastu minutach drugiej części spotkania, jednych i drugich dzieliła zaledwie bramka różnicy! Dopiero końcówka wyklarowała nam, kto zgarnie trzy punkty w tym spotkaniu. Enerpol II załatwił sprawę kilkoma akcjami, z których wszystkie zakończyły się bramką i ostatecznym zwycięstwem tej drużyny 9:5!