,,JR nigdy nie spadnie” nadal aktualne! Classic wygrywa na koniec

Oficjalnie zakończyliśmy zmagania w Ekstraklasie! W nich, już od dawna był pewny spadkowicz, w postaci 7-krotnych mistrzów ligi. Classic jednak z godnością pożegnał się z elitą, wygrywając na zakończenie z Supa Strikas. Ci natomiast nie wykorzystali porażki JR Pogórze, ostatecznie spadając za nich w ligowej tabeli. I choć Pogórze przegrało z ABO aż 1:11, o pozostaniu w Ekstraklasie zadecydował wynik dwumeczu z Supa Strikas, w którym raz wygrali, a raz przegrali i ostatecznie byli lepsi… i jedno trafienie! KM PSP wciąż ma szansę nawet na mistrzostwo I ligi, a wszystko to po ograniu AREX’a, który wciąż musi drżeć o ligowy byt, oglądając się teraz na ekipy za nimi, które mają więcej spotkań do rozegrania! Do baraży coraz bardziej zbliża się HTM Klima, która nie dała żadnych szans Maestro, drugi mecz z rzędu strzelając 13 goli!

• Ekipa Maestro nie miała łatwego zadania. Musiała się bowiem zmierzyć z rozpędzoną HTM Klimą, która by liczyć się w walce o baraże, do końca musi wygrać wszystkie swoje mecze. Duet Wilczewski-Kaczmarek szalał drugi mecz z rzędu, już do przerwy dając niebieskim prowadzenie 7:1. W drugich 25 minutach, HTM podwyższyła prowadzenie dokładnie dwukrotnie, drugi mecz z rzędu kończąc z 13 bramkami na koncie. Po pięć trafień zanotował wspomniany wcześniej duet zawodników, który prowadzi swoją drużynę do baraży o pierwszą ligę.
  • Stawka meczu JR – ABO była jasna. Wygrany utrzymywał się w Ekstraklasie, nie patrząc na późniejsze spotkanie Supa Strikas. I choć pojedynek zapowiadał się na wyrównany, było zupełnie inaczej. ABO od początku narzuciło swoje warunki, zyskując przy tym przewagę bramkową. Już do przerwy było 5:1, przez co JR był bliski barażów. Po zmianie stron, ABO kontynuowało marsz po utrzymanie, dokładając kolejne pięć goli, nie tracąc przy tym żadnego. ABO zostało więc oficjalnie w elicie, a JR musiał czekać na wynik spotkania Classic – Supa Strikas…
  • Strażacy mogą nawet wygrać I ligę, ale by to zrobić, muszą przebrnąć przez tak groźne drużyny, jakimi jest chociażby AREX. Czerwoni wciąż nie są pewnie utrzymania na drugim poziomie rozgrywkowym, przez co trzy punkty bardzo by się im przydały. I choć pozycję w tabeli obu ekip na to nie wskazywały, mecz był bardzo wyrównany. O zwycięstwie KM PSP zadecydowały indywidualności, a także dobra postawa w defensywie. Dzięki tej wygranej, KM PSP tracą trzy punkty do Mostów, mając jednak przy tym jeden mecz rozegrany więcej, choć wciąż utrzymują przy tym szansę na mistrzostwo I ligi.
  • Supa Strikas potrzebowali zaledwie remisu z nie grającym już o nic Classic’iem, by utrzymać się w lidze bez potrzeby gry w barażu. Jednak na nieszczęście tych pierwszych, 7-krotni mistrzowie chcieli zakończyć sezon z honorem i trzema punktami. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, o czym świadczy wynik 2:2 na jej koniec. W drugiej połowie, Classic wyraźnie przycisnął, co przekuło się w dwie bramki przewagi. Pod sam koniec meczu, szalę na ich korzyść przechylił błąd obrońcy Supa, przez co było już 4:7 i takim wynikiem zakończył się ten mecz. Ekipa Jarosława Gołdyna kończy swój zły sezon pozytywnym akcentem, a Supa natomiast o utrzymanie będą musieli powalczyć w barażu.