Niskie wyniki na środowym graniu!

W czterech środowych spotkaniach, padły zaledwie 23 bramki. Przypomnijmy, że w naszej lidze często zdarzają się przecież bardzo wysokie wyniki, a większa ilość goli, pada w jednym spotkaniu! Nie postrzelały przede wszystkim przegrane ekipy, które łącznie trafiały do siatki… tylko cztery razy! To prawdziwy ewenement w skali piłki sześcioosobowej. Najpewniej, bo odpowiednio 6:0 i 6:1 wygrywały drużyny Limonki oraz Sportingu Gdynia. Nieco niższe zwycięstwo odnotowali Strażacy, którzy 3:1 ograli Grabówek. Nieudany debiut w lidze zanotowali Crystal Soldiers, którzy ulegli AREX’owi 2:4.

• Rozpoczęliśmy starciem starych wyjadaczy. Sporting pojedynkował się ze Studio Prime JBG. I tutaj mieliśmy dwie, zgoła odmienna ,,połówki”. W pierwszej, chociaż częściej atakował Sporting, to JBG jako pierwsze wyszło na prowadzenie. I jak się miało okazać, ten jeden strzelony gol, zapewniał im prowadzenie do przerwy! Ta skromna zaliczka, nie wystarczyła. Po zmianie stron odblokowali się różowi. Szalał duet Gzela-Bieszke, który do spółki z resztą ekipy, dał sześć goli. Dodatkowo, dobrze w bramce spisywał się Bartłomiej Drespa, który na jednym straconym golu skończył mecz. Sporting więc wygrywa wysoko, mimo prowadzenia rywali do przerwy i wskakuje na drugiej miejsce w tabeli 1.ligi.
  • W meczu Limonki z Sokółką, mieliśmy niemal identyczny wynik. Jednak w tym przypadku, drużyna która ostatecznie odniosła zwycięstwo, od samego początku to zapowiadała. Limonka, kiedy już wyszła na prowadzenie, nie oddała go do samego końca. Do 2:0 z pierwszej połowy, na koniec dołożyła cztery kolejne trafienia, a Patryk Grzeszczak, zachował przy tym czyste konto! Limonka tym razem wygrywa, a w Sokółce zaczynają bić na alarm. Wszak ta solidna drużyna, w dwóch pierwszych meczach sezonu, strzeliła zaledwie dwa gole!
  • Jednym z dwóch ciekawszych meczów, był bez wątpienia ten pomiędzy KM PSP, a HG Grabówkiem. W pierwszej połowie, zresztą tak jak w dwóch poprzednich spotkaniach, wiele goli nie padało, a dokładniej jeden. Był on autorstwa Strażaków, którzy wydawało się przed meczem, że po 25 minutach mogą mieć już wygrany mecz. I choć po zmianie stron jako pierwsi trafili, kilka minut później, znowu mieliśmy kontakt i wynik 2:1. Kluczowa okazała się druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka, dla jednego z graczy Grabówka. Skrzętnie to wykorzystali rywale, którzy drugi raz w tym spotkaniu, wyszli na dwubramkowe prowadzenie. To był ostatni gol w tym meczu. I choć to PSP zgarnia trzy punkty, Grabówek zagrał dobre zawody i pokazuje że będzie w tym sezonie solidnym zespołem.
  • Wisienką na torcie wieczoru, miał być debiut Crystal Soldiers, którzy mierzyli się z AREX’em. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu 1.ligi, od początku nie miała łatwo. Debiutanci byli groźniejsi, lecz być może łapała ich mała trema, gdyż mimo kilku klarownych sytuacji, do przerwy trafili tylko raz. Czerwoni natomiast wykorzystali niemal wszystko co mieli, przez co to oni prowadzili 3:1. W drugiej połowie, kiedy wydawało się, że Crystal są coraz bliżej przeciwników, czerwoną kartką został ukarany jeden z nich. Po tej sytuacji, nie udało im się już podnieść. AREX dowiózł ostatecznie prowadzenie dwiema bramkami i po dwóch meczach, może się pochwalić kompletem punktów.