Dwie wygrane w samej końcówce! Naturale z drugim zwycięstwem

To był dzień końcówek w Nadmorskiej Lidze Szóstek! W aż dwóch meczach, bramki padały w doliczonym czasie meczu. W kolejnym, o zwycięstwo również obie drużyny grały do końca, lecz ostatecznie pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli BCT. Bez problemów poradzili sobie jedynie nasi debiutanci – FC Naturale – dla których to już druga wygrana w sezonie.

• Pierwsza połowa starcia BCT – Beer Fans, stała na bardzo wyrównanym poziomie. Obie ekipy nie chciały odkrywać wszystkich kart i grały bardzo zachowawczo. Bilans pierwszy 25 minut, to jedna piłka w bramce Piwoszy, jedna w bramce niebieskich oraz jedna na drzewie… Po zmianie stron, jak to zwykle bywa po ubogich w bramki pierwszych połowach, gra nieco się orzeźwiła. Choć bardziej tutaj do głosu zaczęła dochodzić ofensywa BCT, która trzykrotnie pokonywała bramkarza rywali. Niebiesko-czarni natomiast, znowu tylko raz wpakowali ,,gałę” do siatki przeciwników i ostatecznie przegrali ten pojedynek.
  • Zarówno Bękarci, jak i Polska Gurom przegrali swoje pierwsze spotkania, więc obie ekipy były rządne przełamań. Z uwagi na wiek, naturalnie bardziej ruchliwą ekipą od początku byli Polacy. To się przerodziło w pierwszego gola w spotkaniu. Zdawali się oni coraz bardziej przejmować inicjatywę w meczu, choć Bękarty dobrze kontrowały i utrzymywały się w meczu. Na dwie bramki przewagi, czerwoni wyszli tuż przed przerwą, co mogło rywalom podciąć skrzydła. Szczególnie, że chwilę po zmianie stron, mieliśmy już 5:2. Niebiescy nie zamierzali się jednak poddawać. Gonili, gonili i w końcu dopięli swego, w doliczonym czasie spotkania, wyrównując na 6:6! To jednak nie był koniec tego pojedynku. Bękarci zamiast wziąć remis jako sukces, zdecydowali się wyjść wysoko, co przeobraziło się… w bramkę dla Polski Gurom, która ostatecznie zakończyła spotkanie, a im dała cenne trzy punkty.
  • Następny mecz, pomiędzy PKP a Cobisem, nie różnił się zbytnio od poprzedniego. PKP bardzo dobrze postawiło się młodej drużynie, ale w tym przypadku, umieli wyjść na prowadzenie. I to prowadzenie, było u nich utrzymywane aż do przerwy. W drugich 25 minutach, zielono-biali pewnymi momentami utrzymywali jednobramkowe prowadzenie, by z przerwami dawać rywalom doprowadzić do remisu. Remis ten, utrzymywał się w sytuacji, kiedy to już w doliczonym czasie meczu, ekipa Kolejarzy nie trafiła na ,,pustaka”! Mało tego, to się bardzo szybko zemściło. Cobis zdołał przeprowadzić jeszcze jedną akcję, która dała im gola na 8:7 i zapewniła drugie zwycięstwo z rzędu.
  • Na zakończenie dnia, najbardziej jednostronne spotkanie. Zwycięzcy Puchary Gdyni NL6, już od początku zyskali przewagę nad Babilonem. Świadczy o tym wynik 7:2, co i tak było jak się wydawało, niskim wymiarem kary. Druga połowa, to istna kopia pierwszej. Naturale niemal cały czas atakowały, a Babilon raz na jakiś czas wyszedł z kontrą, co tym razem przyniosło jednego gola. Naturale natomiast wygrywają wysoko drugi mecz z rzędu i zgłaszają akces, do walki o najwyższe cele w obecnym sezonie.