Poniedziałkowe pogromy w Ekstraklasie!

Piąty tydzień rozgrywek upłynął nam bardzo jednostronnie. I chociaż niektóre wyniki sugerują co innego, to dość mylne wnioski. Te mecze w których jednych od drugich dzieliła różnica ledwie kilku goli, wcale nie były starciami typu bramka za bramkę. To bardziej ci co wysoko prowadzili nieco bastowali w końcówkach, a rezultaty spotkań bardziej wyjaśniały się już po pierwszych połowach!

• Pierwsi już standardowo wybiegli rozgrywający wszystkie mecze w poniedziałki zawodnicy Alexandra, którzy tym razem podejmowali Enerpol II Gdynia. Pierwsza połowa nie tak wyraźnie, ale jednak na korzyść żółtych, którzy prowadzili 2:0. Druga połowa bardzo podobna. Obie ekipy grały jak równy z równym, ale to gracze Alexandra podwyższyli prowadzenie do trzech goli. Dodatkowo ich nowy bramkarz mógł zachować czyste konto w debiucie, co nie zdarza się zbyt często. W końcówce jednak nie zdołał obronić rzutu karnego, lecz i tak zanotował on dobry występ, a jego drużyna pewnie zwyciężyła 3:1.
  • Podobny przebieg miało starcie KAMIX Braci z Tanimi Blachami. Pomarańczowi walczyli zaciekle, ale spokój i wyrachowanie Braci dało im 2-bramkowe prowadzenie do przerwy. Po zmianie stron KAMIX-y jeszcze je podwyższyli, mając już pewne 4:0. Blachy przebudziły się w końcówce, ale dwie bramki na nic się nie zdały i to rywale cieszyli się z 3 punktów po końcowym gwizdku.
  • Ekstraklasową część dnia otwierały drużyny Enerpolu oraz Grabówka. Ekipie Krzysztofa Klukowskiego trzeba przyznać, że choć przegrywała, to zagrała na prawdę dobrą pierwszą połowę, w której nie można było odebrać im woli woli walki. Po zmianie stron obie drużyny się rozstrzelały. Mistrz już klasycznie zmienił taktykę na bardziej ofensywną, co rzecz jasna pozwoliło im przekroczyć barierę 10 goli, ale także otworzyło to rywalom możliwość trafienia kilku bramek pocieszenia.
  • W meczu ,,szóstek” – czyli pojedynku w którym obie ekipy nie posiadały choćby jednego zmiennika – górą Ejsmond Club! Zwycięzca był znany już na półmetku, gdzie Rafał Murawski i spółka prowadzili 6:1. Druga połowa była typową na dogranie, gdzie znów żółto-niebiescy okazali się lepsi, wygrywają ostatecznie różnicą 7 goli.
  • IXODI Nevada totalnie rozbiła Jogę Bonito, aplikując rywalowi aż 18 trafień! Już po pierwszych 25 minutach mieliśmy 9:0 dla drużyny Krzysztofa Duliasza i nawet najwięksi optymiści nie stawiali by tutaj na jakieś odwrócenie losów meczu. I rzeczywiście, w drugiej połowie padł niemal taki sam wynik, z małą różnicą, że Jodze w samej końcówce udało się strzelić gola honorowego.
  • Wszystkie emocje oddane zostały w spotkaniu Chyloni DT City ze Śledziami! Tam obie ekipy w pierwszej połowie szły bramka za bramkę, by ostatecznie na przerwę schodzić przy jakże popularnym w zeszłym tygodniu remisie 4:4. Po zmianie stron Chylonia DT odjechała żółto-niebieskim na 8:5 i wydawało się że i tu mamy już po emocjach. Nic z tych rzeczy! Michał Kajak z zespołem dogonili rywali, po czym zrobiło nam się 9:9 na chwilę przed końcem. Gdy wydawało się że mecz ten zakończy się podziałem punktów, Śledzie przeprowadzili ostatni atak który poskutkował gole i zapewnił im drugie w tym sezonie zwycięstwo!