Supa Strikas wygrywa z Cobisem w hicie kolejki! KM PSP Gdynia rozbija Awarię!

W poniedziałek rozpoczęła się już 8. kolejka zmagań w jesiennych rozgrywkach NL6, a co za tym idzie połowa sezonu już praktycznie za nami. Doszło do ciekawych starć na szczeblu Nowej Ekstraklasy, w tym jeden z hitów Supa Strikas – Cobis! I to właśnie w tym meczu losy ważyły się do ostatniej chwili. Ze zwycięstwa cieszyła się bardziej doświadczona ekipa na tym poziomie, czyli Supa Strikas. W trzech pozostałych meczach drużyny, które wygrywały osiągnęły Dwucyfrową liczbę bramek. Były to ABO pokonując Wilki Morskie 14:8, IXODI Nevada, która ograła PKP 15:3 i nadal nie straciła jeszcze punktów oraz KM PSP Gdynia, wygrywając przekonująco z Awarią 12:2. Awaria widać, że jest w lekkim dołku, patrząc na formę, ale mamy nadzieję że szybko się odbuduje.

• Wilki chciały odbić się od pasma niepowodzeń w ostatnich kolejkach, ale przede nimi nie lada wyzwanie, bo potyczka z aktualnym mistrzem I ligi – ABO. Zieloni od początku chcieli narzucić swój rytm grania i plan na ten mecz raczej w całości realizowali. Do połowy trzybramkowa przewaga przy wyniku 5:2. Wilki Morskie starały się dogonić rywala, ale ten za każdym razem kiedy tracił gola to natychmiastowo odpowiadał. Obie ekipy urządziły sobie strzelecki festiwal trafiając do siatki łącznie 22 razy! Przed porażką nie uchronił Wilków nawet popularny Grzegorz “Włodi” Włodarski zdobywca 5 bramek. W drużynie ABO wózek ciągnął Mateusz Jaroń z 6 golami na koncie. Część ze zdobytych przez Mateusza bramek było przedniej urody.
  • PKP miało na rozkładzie niepokonaną jak dotąd IXODI Nevade. Kolejarze nie przestraszyli się rywala i odważnie zaatakowali. To przyniosło efekty w postaci zdobywanych goli. Wyszli na 1:0, lecz Nevada szybko doprowadziła do remisu, potem ponownie PKP na 2:1 i IXODI na remis 2:2. Od tamtego momentu PKP już nie wyglądało na tą samą drużynę i notorycznie zaczęło tracić bramki. Do przerwy z 2:2 zrobiło się 6:2 dla ekipy Krzysztofa Duliasza. Po zmianie stron czerwono-czarni nie mogli się pozbierać, a na dodatek przeciwnik był bezlitosny. Mecz skończył się kolejnym zwycięstwem Nevady, tym razem 15:3.
  • KM PSP Gdynia miało po siedmiu meczach tylko jedną porażkę! Teraz przyszło im mierzyć się z Awarią, która ostatnie trzy spotkania przegrała. Awaria po 25 minutach była w sporych tarapatach,bo przegrywała już 0:4, nie mogąc przebić się przez defensywę czerwonych. W drugiej połowie ta sztuka się udała,lecz jedynie dwukrotnie. KM PSP rozmontowało obronę Awarii na czynniki pierwsze i wygrało bardzo przekonująco 12:2, dzięki temu umacniają się w czubie tabeli. Natomiast Awaria dostała sporej zadyszki i przegrywa czwarty mecz z rzędu! Najlepszym zawodnikiem został wybrany Gracjan Szutenberg, bo kiedy miał piłkę pod nogami to zamieniał  w większości przypadków na gole i to nie byle jakie!
  • Na sam koniec dnia hit kolejki, w którym Supa Strikas zmierzyli się z Cobisem. Obu ekipom bardzo zależało na zgarnięciu pełnej puli, dlatego z dużym zaangażowaniem rozgrywały całe spotkanie. Po 25 minutach szły praktycznie łeb w łeb, lecz o jedno trafienie więcej mieli Supa Strikas. Wynik 4:3 sprawiał, że druga odsłona zapowiadała się jeszcze lepiej. W tej zdecydowanie bardziej drużyny postawiły na bronienie dostępy do własnych bramek. Wpadły tylko trzy, z czego dwie za sprawą niebieskich! Supa Strikas wychodzi obronną ręką z tego starcia, ponieważ Cobis miał bardzo groźne sytuacje pod sam koniec meczu,ale udało się Supie dotrwać do końca i dopisać 3pkt. do swojego konta!