Enerpol II wciąż niepokonany! Ciasno w II lidze!

Enerpolu II wydaję się że już nic nie jest w stanie powstrzymać. Rezerwy mistrza NL6 po ośmiu spotkaniach mają komplet zwycięstw, choć dwa ostatnie mecze, lider zagra z Grabówkiem i Rukolą! Wspomniany HG Grabówek, przegrał swój mecz z Jogą Bonito, przez co mocno utrudnił sobie walkę o awans. Zwycięskie serię notują zarówno Bękarty oraz Awaria potwierdzając, że II liga jest w tym sezonie najbardziej wyrównana ze wszystkich. W starciu z Rebelsami, Polska Gurom wygrywa 4:0 i wciąż utrzymują kontakt z czołówką III ligi.

• We wtorek zlożyło się tak, że w dzień meczu reprezentacji Polski, jako pierwsi na boiskach Checzy zagrali zawodnicy Polska Gurom, których rywalami byli Rebels AIC. I co ciekawe, w pierwszej połowie meczu, padło mniej bramek, niż w tym faktycznym meczu biało-czerwonych! Padł tu bowiem tylko jeden gol, którego autorem była debiutująca w tym sezonie drużyna. Po zmianie stron, znów górą byli Polska Gurom. Do dorobku z przed przerwy dołożyli jeszcze trzy trafienia, nie tracąc przy tym ani jednego gola, co z pewnością podbudowało ich golkipera. Czerwoni potwierdzają swoją dobrą formę z ostatnich tygodni i wciąż mają szansę nawet na awans do II ligi!
  • Kolejny raz potwierdziło się, że nie ma tak bardzo grającej w kratkę drużyny, jak ekipa Awarii. Jeszcze do niedawna, drużyna ta ledwo się zbierała na swoje mecze, potrafiąc stracić w jednym meczu nawet 24 gole! Ich spadek wydawał się nieunikniony, ale osttaniej nastąpiła w tej ekipie spora przemiana. Tym razem, biało-czarnym przyszło się mierzyć z walczącym o awans wiceliderem – AREX’em. Jednak już pierwsza połowa pokazała, że czerwonym nie będzie tutaj łatwo o punkty. Pierwsza połowa była bardzo zacięta, a zakończyła się minimalnym prowadzeniem Awarii. Po zmianie stron minuty mijały, a na horyzoncie nie było widać rozstrzygnięca. Wtedy jednak, pasiaści przeprowadzili dwa skuteczne ataki, które wyprowadziły ich na aż 3-bramkowe prowadzenie. AREX nie był już w stanie odrobić strat i to Awaria notuję trzecie z rzędu zwycięstwo!
  • Wilki Morskie jak każdy inny zespół, liczył na sprawienie dużej niespodzianki, ogrywając drugą ekipę Enerpolu. Biało-niebiescy jednak, pozbawili przeciwników złudzeń, już w pierwszej połowie meczu! Enerpol II od razu przeszedł do czynów, bombardując bramkę przeciwników. Skończyło się na aż 9 bramkach w 25 minut, przy zaledwie jednej straconej. W drugiej połowie, nie mogło być za wiele emocji. Wilki do jednej bramki honorowej, dołożyli drugą. Enerpol II natomiast, strzelanie zakończył na 14 trafieniach, wygrywając swój kolejny mecz. Drużyna duetu Duliasz/Kania, pewnie kroczy do Ekstraklasy!
  • HG Grabówek zwycięstwem z Jogą, mógł umocnić się na trzecim miejscu w tabeli, które może ostatecznie okazać się premiowane awansem lub barażem do Ekstraklasy! To jednak JB wyglądała na ekipę bardziej zdeterminowaną, co mówił elektryzujący początek w ich wykonaniu. Grabówek w pierwszej połowie był bez szans, przegrywając aż 0:5! Po przerwie, gra w wykonaniu drużyny Krzysia Klukowskiego wyglądała już lepiej, lecz Joga Bonito była tego dnia zbyt dobrze dysponowana, by rozstrwonić 5-bramkowe prowadzenie. Ostatecznie biało-niebiescy wygrywają 6:3 i pną się w górę ligowej tabeli.
  • Na koniec zmagań, Bękarty podejmowały Supa Strikas. Ci pierwsi, bardzo szybko wyszli na prowadzenie i taki stan rzeczy utrzymywał się kilka dobrych minut. Później wyrównali żółto-czerwoni, ale ostatnie słowo w tej części spotkania należało do Bękartów, którzy na przerwę zeszli prowadząc 2:1. Drugą połowę znów lepiej rozpoczęli kremowi, tym jednak razem strzelając aż dwa gole! To bardzo ułatwiło im dalszą część spotkania. Mogli się skutecznie bronić, zaowocowało tylko dwiema kolejnymi bramkami rywali. Bękarci dodatkowo jeszcze raz pokonali bramkarza Strikas i koniec końców wygrali 5:3, co przy tak ściśniętej tabeli, jest bardzo ważnymi trzema punktami.