Przekonujące wygrane Penetrators PD i Sokółki FC!

Zakończyliśmy pierwszą kolejkę zmagań piłkarskich! W ostatni dzień oglądaliśmy cztery spotkania. Grała I, II oraz III Liga. KS Vitava, mimo początkowego prowadzenia nie dała rady Sportingowi Gdynia. Wilki Morskie stoczyły z Kamix Braćmi najbardziej wyrównany bój. Wynik 4:3 dla Wilków jest tego najlepszym podsumowaniem. Sokółka FC i Penetrators PD ze sporą przewagą pokonały odpowiednio PKP Intercity S.A. i Polskę Gurom. Zapraszamy do przeczytania obszerniejszych opisów!

• KS Vitava bardzo dobrze rozpoczęła starcie ze Sportingiem Gdynia! Po kilku minutach było 1:0. Sportingowi nie zajęło dużo czasu, żeby dojść na remis. Mało tego przejęli znacząco inicjatywę, co przełożyło się na kolejne trafienia z ich strony! Mieliśmy 4:1 do przerwy! Po krótkiej przerwie Sporting występujący w nowych żółto-niebieskich trykotach dalej kontynuował marsz po trzy punkty, wbijając kolejne gole. W pewnym momencie wkradła się nerwowość, co próbowali wykorzystać bordowi, zmniejszając przewagę do trzech bramek. Niestety na nic więcej nie mogli liczyć i Sporting w dobrych humorach zszedł z boiska wygrywając 8:5!
  • Kamix Bracia sprawdziły dyspozycję Wilków Morskich! Dwie minuty i już bramkarz Wilków musiał wyciągać piłkę z sieci. Zawodnicy z pola nie popisali się, jednak po około 10 minutach zrehabilitowali się i było remisowo. Tomasz Bigott i spółka przycisnęli, strzelając w końcówce pierwszych 25 minut na 2:1!  Po zmianie stron Bracia skutecznie doprowadzili do stanu 2:2. Każda z drużyn przeprowadziła kilka groźnych ataków. Znowu Wilki wyszły na 3:2, ale Bracia nie zamierzali składać broni! Zepchnęli rywala do obrony i jeden strzał zza pola karnego dawał im remis 3:3. Jednak ostatni cios należał do granatowo-niebieskich, którzy zwyciężają 4:3! Duża w tym zasługa strzelca trzech goli – Tomasza Bigotta!
  • PKP Intercity S.A. licznie stawiło się na pojedynek z Sokółką FC! Ale to rywal wszedł lepiej w mecz! PKP jeszcze się nie otrząsnęło, a przewaga powiększała się z szybkością światła. Sokółka FC wyglądała bardzo solidnie, widać było, że przeciwnik nie nadążał nad szybką wymianą podań. Zielono- białych stać było chociaż na honorowe trafienie w pierwszej części.  Schodzili na przerwę z wynikiem 1:5! Dalsza faza spotkania niewiele się zmieniła. Zawodnicy w białych koszulkach kontrolowali przebieg i podwyższali rezultat, kończąc swój dorobek na jedenastu bramkach, tracąc cztery! Uwagę trzeba zwrócić na Daniela Wójcika, który znacznie pomógł swojemu zespołowi, trafiając pięciokrotnie!
  • Na koniec zaprezentowali się dwaj debiutanci – Penetrators PD i Polska Gurom! Wszystkich zaskoczyło na pewno szybko zdobyte trzy gole przez zespół Penetrators PD! Zawodnicy w szarych koszulkach starali się już w pierwszej połowie załatwić wynik meczu i bardzo dobrze im to wychodziło, ponieważ było już 7:2. W drugiej części prowadzący oszczędzali swoje siły, mimo to ich licznik zatrzymał się na jedenastu trafieniach. Polska Gurom będzie musiała szukać pierwszych punktów dopiero w następnej kolejce, ulegając aż 4:11!