Sporting Gdynia blisko baraży! Ostatni sezon Jogi Bonito?

W II lidze choć wciąż są jeszcze niewiadome, sytuacja powoli zaczyna nam się wreszcie klarować! Po świetnych ostatnich występach, a także wygranej ze Studio Prime JBG, blisko baraży jest Sporting Gdynia, a ich Radek Gzela, zbliża się do tytuła Króla Strzelców! W III lidze, sytuacje skomplikowali sobie OZE Biomar, którzy nie wykorzystali porażki Babilon i sami przegrali z BLACK DRAGONS. Gorą także Polska Gurom, która minimalnie ograła SPS Limonkę. W I lidze, blisko barażu są Strażacy, którzy notują bardzo solidne wyniki w ostatnich tygodniach. Niewiadomo, czy porażki z Odpalonymi Pringlesami, nie była ostatnim meczem Jogi Bonito. Kilkukrotni mistrzowie NL6 zrobili sobie po meczu pamiątkowe zdjęcie, przy symbolicznie zgaszonych światłach. Mamy jednak nadzieje, że grająca od 25 sezonów legendarna drużyna, będzie wciąż z nami na jesieni!

• Przed meczem, zarówno Sporting jak i Studio Prime, miały na swoich kontach po 18 punktów. Zwycięstwo jednaj z drużyn sprawiało, że awansowałaby ona na miejsce barażowe i to na jedną kolejkę przed końcem sezonu! Jedni i drudzy zdawali sobie sprawę z powagi sytuacji, więc początkowe minuty, były bardzo zachowawcze. Niemal po kwadraśnie było zaledwie 1:1, co tylko to potwierdza. Przed przerwą, bardziej skuteczny okazał się Sporting, który dołożył dwa trafienia. Po zmianie stron, różowi zaczęli coraz bardziej dominować, co zostało odzwierciedlone na wyniku spotkania. Sporting wygrał ostatecznie 9:3 i zajął miejsce barażowe, choć jest jeszcze możliwy awans bezpośredni. Dodatkowo, sześć bramek zanotował Radek Gzela, przez co bardzo przybliżył się, do tytułu najlepszego strzelca!
  • Walczący o awans bezpośredni OZE Biomar, grał z bedącymi w dolnych rejonach tabeli BLACK DRAGONSAMI. Biomar mógł dodatkowo uciec Babilonowi, który przecież podejmował Penetratorsów. Co mogło pójść nie tak!? Już w pierwszej połowie, widać było, że Biomar nie będzie miał tutaj łatwego zadania. Choć po 25 minutach mieliśmy 2:1 na korzyść czarnych, spotkanie w żadnym stopniu nie było zamknięte. Szczególnie, że Czarne Smoki zagrali fantastyczną drugą połowę! Ekipa Kuby Szymkowiaka grała jak natchniona, przy czym trzecia siła ligi, wyglądała bezradnia. Kilka goli biało-czarnych, a przede wszystkim dobra postawa w defensywie sprawiła, że Smoki wygrywają kolejny w ostatnich tygodniach mecz, a rywalom, komplikuje to ścieżkę do II ligi!
  • Pojedynek Strażaków z ABO, zaprezentował nam dwie z goła odmiennie połowy spotkania. Pierwsza, była bardzo zamknięta, a obie drużyny zanotowały po jednym trafieniu. Dla kontrastu, po zmianie stron obejrzeliśmy aż 12 goli! KM PSP szybko uciekło na kilka trafień i ABO musiało rzucić się w pogoń za przeciwnikiem. Strażacy byli jednak niezłomni i nie dali ,,podejść” do siebie na mniej niż dwa trafienia. To zwycięstwo sprawia, że sprawę miejsca barażowego o Ekstraklasę, wyjaśni bezpośredni mecz z Rukolą!
  • Limonka zwycięstwem z Polska Gurom, mogła na poważnie włączyć się do gry o awans do II ligi! I choć to Cytrusy były stroną przeważającą, w bramce bardzo dobrze spisywał się golkiper Polski i to dzięki niemu, jego drużyna na przerwę schodziła przy skromnym prowadzeniu 1:0. W drugiej połowie, SPS w końcu otworzył swój dorobek, choć wciąż o bramki było trudno. Na przestrzeni 20 minut padły trzy bramki i na kilka minut przed końcem, mieliśmy remis 2:2! Ostatnie słowo, należało jednak do czerwonych. Bramka na 3:2 przyszła w jednej z ostatnich akcji meczu, co dało młodej drużynie trzy punkty i pozwoliło dogonić dzisiejszych rywali w ligowej tabeli.
  • Mecz z Babilon, był jednym z tych, który mógł zdefiniować prawdziwą siłę, debiutujących w tym sezonie Penetrators. Chociaż to lider otworzył wynik spotkania, Babilon wcale nie zamierzał się poddawać i już po kilku minutach odpowiedział golem. Pierwsza połowa należała do bardzo zaciętych, a jej poziom, w ogóle nie wzkazywał na trzecioligowy. Penetratorsi choć atakowali częściej i groźniej, Babilon bardzo umiejętnie się bronił, a przy tym skutecznie kontratakował. Chociaż po 25 minutach lepsi byli debiutanci, wynik 3:2, był sprawą otwartą. Druga połowa, to już jednak dominacja Penetratorsów! United nie wytrzymali tego zabójczego tempa i dali nastrzelać sobie pięć bramek, nie trafiając przy tym ani razu. Zaznaczmy jednak, że Babilon jest dopiero drugą drużyną w tym sezonie, która nie ,,przyjęła od Penetratorsów dwucyfrowej liczby bramek, choć przypomnijmy, że gdy Penetrators wygrywali 9:0 z AIC, cały mecz grali w osłabieniu!
  • Odpalone Pringlesy, nie dały żadnych szans Jodze Bonito! Już pierwsza połowa, była prawdziwą demolką, nad przecież kilkukrotnym mistrzem NL6. Pringlesy dosłownie się ,,odpaliły” i już do przerwy nie dawały rywalom złudzeń, prowadząc 9:1. Po przerwie, Joga przebudziła się w ofensywie, choć przeciwnik również podtrzymywał w niej wysoki poziom. Ostatecznie, w meczu tym padły aż 23 bramki, z czego 16 było autorstwa Odpalonych Pringlesów, a Joga dołożyła do tego 7 trafień.