Bad Boys i Bękarty odwracają losy meczów! Lemon Lambo z Rebels AIC na remis

Wtorkowy dzień, który otwierał 12 serię spotkań sezonu Jesień 2021, z pewnością można zapisać do udanych. Z sześciu rozegranych spotkań, nie znalazła się ani jedna ,,czarna owca”. Każdy mecz był emocjonujący, a finałowe roztrzygnięcia, padały w samych końcówkach. Tak własnie było w starciu Supa Strikas i Jogi Bonito. Na kilka minut przed końcem było 8:8 i tylko atomowa końcówka tych pierwszych sprawiła, że ostatecznie wygrali oni 13:8. W innym meczu I ligi, swoje pierwsze punkty zdobyli Bad Boys, strzelając zwycięskiego gola w ostatniej akcji spotkania! Podobnie było w przypadku Bękartów, którzy mało że zapewnili sobie trzy punkty w samej końcówce, to jeszcze odrobili pięciobramkową przewagę! Chociaż OZE Biomar wygrali 4:1, to zaledwie jedną straconą bramkę, zawdzięczają swojemu bramkarzowi – Tomaszowi Plichcie. Kto wie, jakby potoczył się ten pojedynek, gdyby nie ich golkiper. W trzeciej lidze, grupa mistrzowska oddala się od Maestro. Drużyna która zanotowała świetny start w naszej lidze, teraz ewidentnie przechodzi kryzys, który potwierdził się porażką z PROMOTION, ale tylko jednym golem. Nie byłoby tak zaciętego dnia gier, bez remisu! Ten padł w spotkaniu Lemon Lambo – Rebels AIC.

• Maestro musiało wygrać mecz, by zbliżyć się do grupy mistrzowskiej, która przecież zaczyna się lada moment! PROMOTION takowej szansy są już pozbawieni, stąd w ekipie tej czuć było znacznie większy luz. Bo Maestro z początku sezonu, z dużą dozą prawdopodobieństwa, szybko wyszliby na kilkubramkowe prowadzenie. W tym jednak przypadku, to rywale prowadzili lwią część pierwszej odsłony spotkania, choć debiutująca w tym sezonie ekipa, trzymała się na jedno trafienie. I ten jeden gol, został odrobiony niemal na samym początku drugiej połowy. Później było jeszcze lepiej, gdy Ukraińcy w końcu wyszli na prowadzenie. Ich radość nie trwała jednak długo, bo znowu mieliśmy remis. Końcówka należała do PROMOTION, którzy wyszli już na dwa gole przewagi. Maestro grali bardzo niepewnie, choć udało im się trafić na 7:8. Gola na wagę punktu jednak nie było i seledynowo-niebiescy, oddalają się od pierwszej szóstki!
  • Rewelacyjne w tym sezonie Wilki Morskie, podejmowały wciąż szukających pierwszych punktów Bad Boys. Po kilkunastu minutach jasnym jednak było, że granatowym ciężko będzie szukać otwarcia dorobku, akurat w tym spotkaniu. W ekipie marynarzy szalał duet Włodarski-Bigott, który zapewnił drużynie kilkubramkową przewagę do przerwy. Po zmianie stron, Bad Boys nieoczekiwanie ruszyli do ataku, a przewaga Wilków, zaczęła topnieć w zatrważającym tempie. Bad Boys chyba pierwszy raz w tym sezonie, zagrali jak ekipa, którą znamy od lat. Ładne składne akcje, zapewniły im w końcu bramkę wyrównującą. Gdy już można było myśleć, że w tym spotkaniu szykuje nam się podział punktów, końcową akcję przeprowadzili ,,Źli Chłopcy”, a niezawodny Tomasz Kapeluch, zapewnił swoim kolegom pierwsze zwycięstwo w sezonie!
  • Lemon Lambo miało jeszcze nadzieję na grupę mistrzowską. Jednak najpierw, musieli wygrać swój mecz z Rebels AIC. Ci jednak notują w ostatnim czasie zwyżkę formy, co udowodnili w pierwszych minutach meczu, które pozwoliły im wyjść na prowadzenie. Żółci ewidentnie byli spięci grą o stawkę i do przerwy przegrywali 1:3. Po gwizdku rozpoczynającym drugą odsłonę spotkania, od razu ruszyli do ataku, co przyniosło zamierzony efekt. Udało im się złapać rywali, a duża w tym zasługa ich golkipera, który po przerwie zamurował swoją bramkę. Mecz ten nie znalazł jednak swojego zwycięscy, a obie drużyny otrzymały po jednym punkcie. Dla Cytrusów, to koniec nadziei na pierwszą szóstkę.
  • W pierwszych 25 minutach meczu Pogórzanka – OZE Biomar, obejrzeliśmy zaledwie jedną bramkę! Wszystko głównie za sprawą fenomenalnej postawy Tomasza Plichty, który między słupkami Biomaru wyczyniał dziś cuda. Sprawiło to, że jego kolegom wystarczyła zaledwie jedna strzelona bramka, by prowadzić do przerwy. Po zmianie stron, mur w postaci golkipera OZE wciąż działał, co pozwoliło tej drużynie uciec na kilka trafień. Pogórzanka była bezsilna i dopiero przy wyniku 0:4, udało im się otworzyć swój dorobek bramkowy. Na jakiekolwiek odrabianie strat, było jednak zdecydowanie za późno.
  • Bękarty otworzyły wynik meczu z BLACK DRAGONSAMI, lecz jak się miało okazać, to ci drudzy mieli być skuteczniejsi przez większą część spotkania. Biało-błękitni szybko wyrównali, a chwilę później już prowadzili i to dwiema bramkami! Taki stosunek bramek utrzymał się do przerwy, choć jedni i drudzy, zaaplikowali po dwa trafienia, co dawało rezultat 5:3 dla Dragonsów. Kilka minut po zmianie połów, wydawało się że jest po meczu. Drużyna Kuby Szymkowiaka prowadziła już pięcioma golami i nic nie zapowiadało ich dramatu w końcówce. Właśnie w tej części spotkania, bordowi najpierw strzelili dwie szybkie bramki, które dały im powiew nadziei. Jak się okazało, był to powiem zwycięstwa! Bękarci zaczęli masowo trafiać do bramki rywali, choć ci walnie im w tym pomogli, strzelając sobie dwa samobóje! Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Adrian Romanowski, który został przy tym wybrany zawodnikiem meczu!
  • W ostatnim akcie dnia, mieliśmy starcie pokoleń. Doświadczona Joga, podejmowała młodych beniaminków – Supa Strikas. Pierwsza połowa, jak się później okazało, była tą bardziej zamkniętą, choć i tak w niej obejrzeliśmy sześć goli. Joga Bonito dotrzymywała kroków bardziej wybieganym rywalom, lecz ci prowadząc 4:2 do przerwy, jeszcze niczego nie mogli być pewni. Druga odsłona spotkania, to już prawdziwa strzelania z obu stron! Jedni i drudzy strzelali jak na treningu. Wyszło to na lepsze dla Jogi Bonito, która w końcu doszła rywala. Na kilka minut przed końcem, mieliśmy remis 8:8! Wtedy jednak, odpalił lider żółto-czerwonych – Paweł Szejko. Jego bramki i asysty sprawiły, że jego drużyna ze stanu 8:8, wyszła na 13:8! Jak się okazało, było to ostateczny wynik tego pojedynku.