Companieros liderami II ligi! KM PSP wciąż walczą o awans!

W czwartkowy wieczór, na naszych boiskach obejrzeliśmy zaledwie dwa mecze. W jednym, ZIP Skłąd rozgrywał swój drugi mecz w ciągu dwóch dni! Jednak co za dużo to niezdrowo i to KM PSP Gdynia wyszło na tarczy, wciąż licząc się w walce o awans do elity. W drugim meczu, kolejny swój mecz wygrali Companieros, choć Sokółka postawiła im twarde warunki, przegrywając tylko jednym golem. Dla Companieros było to ósme zwycięstwo, co na dziewięc rozegranych spotkań, z pewnością budzi podziw!

• ZIP nadrabiał zaległości co sprawiło, że byliśmy świadkami niecodziennej sytuacji, grania meczu liowego dzień po dniu! ZIP chciał pójść za ciosem i w przeciągu dwóch dni, zgarnąć sześć punktów. Zadanie nie było jednak łatwie, ponieważ na przeciwko stanęli Gdyńscy Strażacy. Błękitni od początku meczu nie mieli jakby czucia piłki, co było dość dziwne, biorąc pod uwagę, że osttanio w piłkę grali 24 godziny temu. Nadrabiali jednak dobrą grą w obronie, na czele której stał ich młody golkiper. KM PSP wciąż jednak napierało, co dało im jednobramkowe prowadzenie do przerwy. Po zmianie stron, czerwoni już kompletnie zdominowali mecz. ZIP był w stanie jedynie kontratakować, lecz jak już dochodził do dogodnych sytuacji, fatalnie pudłował. Strażakom o wiele łatwiej się grało, kiedy podwyższyli wynik na 3:1. Później już tylko dobra postawa bramkarza ZIP-a sprawiła, że ekipa ta straciła ,,jedynie” dwie kolejne bramki i w ogólnymi rozrachunku przegrała 1:5.
  • Sokółka jako pierwsza wyszła na prowadzenie z meczu z Companieros, po ładnym uderzeniu od słupka. Ekipa Wojciecha Grabowskiego, to jest drużyna niezłomna, która po dość krótkim okresie czasu, zdołała wyrownać stan rywalizacji. Kilka chwil później, mieliśmy kąsliwy strzał po ziemi i SULIMA prowadziła 2:1, co utrzymało się zresztą do przerwy. Po zmianie stron, Companieros ładnym strzałem z wolnego, prowadzili już dwiema bramkami. Spotkanie to było bardzo intensywne i przenosiło się z bramki do bramki, co dało jednym i drugim po jednej bramce, w następnym kilkunastu minutach rywalizacji. Póxniej Sokółka dostała karnego, którego na gola zamienił jego wykonawca i było już tylko 4:3! To jednak Companieros byli bliżej kolejnego gola co nie oznacza, że drużyna z Chwarzna nie miała okazji wyrównać. Jednak koniec końców, taki wynik już się utrzymał i ósmę w sezonie zwycięstwo spadkowciza, stało sie faktem!