Dwie wygrane ,,do zera”, Supa Strikas ogrywają Sporting po świetnym meczu

We wtorkowy wieczór, pieliśmy się od najniższej ligi, do coraz wyższej. Najpierw trzy mecze w ramach III ligi, gdzie trwa walka o grupę mistrzowską. Po swoich zwycięstwach, bliżej tego celu są zarówno Polska Gurom, jak i SPS Limonka. Wciąż w grze jest również W.S. Stumet, który dzięki dobrej drugiej połowie, pokonał PROMOTION 360. Następnie przeszliśmy do dwóch spotkań drugiej ligi. Tam, najpierw swój najlepszy mecz w sezonie rozegrało Studio Prime JBG, które nie dało żadnych szans Pogózanc i jest już na 6.miejscu w tabeli. Pozycję wyżej są Bękarty, które wykorzystały braki kadrowe Awarii i bez większych pokonali ją 12:0. Największe emocje, mogliśmy odczuć w jedynym pierwszoligowym pojedynku Supa Strikas ze Sportingiem Gdynia. Na pięć minut przed końcem, mieliśmy remis 1:1 i wiele wskazywało na to, że tak już zostanie do końca. Ostatnie minuty przyniosły jednak trzy trafienia i to Supa wygrali to arcyciekawe spotkanie 3:2.

• Mająca już niemal pewną grupę mistrzowską Polska Gurom, podejmowała Rebelsów, którzy wciąż chcieli podtrzymać szansę na pierwszą szóstkę. Od początku spotkania, gra toczyła się więc o sporą stawkę. Rebelsi byli wyraźnie zmotytowani, co jednak momentami plątało im nogi, iż chyba czasem chcieli za bardzo. Przeszkadzał im szczególnie brak skuteczności, gdyż przez 25 minut, nie byli oni w stanie strzelić gola. Dobra postawa w defensywie jednak sprawiła, że stracili tylko dwie bramki, więc wynik był wciąż sprawą otwartą. W drugiej połowie AIC atakowało, lecz wciąż było to bardziej ,,walenie głową w mur”. Bramka rywali była jak zaczarowana i jak nie bramkarz, to ratowało ich obramowanie bramki. Polska natomiast podwyższała swoje prowadzenie, które ostatecznie wyniosło 6:0 i chyba na dobre zapewniło im grę w grupie mistrzowskiej.
  • I pierwszą szóstkę, walczyły również drużyny w kolejnym meczu. W nim, Stumet pojedynkował się z PROMOTION. Bardzo wyrównana i zacięta pierwsza odsłona meczu, Typowy brzebieg gola za gol.Taki obraz utrzymał się do przerwy i mielismy remis 1:1. Zmiana stron i… totalna dominacja Stumetu! PROMOTION wyraźnie opadło z sił i nie potrafiło nawiązać do swojej gry z przed zaledwie kilkunastu minut. W.S. zdobywał kolejne bramki, nie tracąc przy tym już żadnej! Granatowi zdobywają ostatecznie trzy punkty i wciąż są w grze o awans do II ligi.
  • Zostajemy przy walce do gr. mistrzowską! Chyba najciekawszy mecz, ponieważ mocna Limonka, podejmowała lidera – Beer Fansów! SPS mógł się jednak zbliżyć do rywali na jeden punkt, mając przy tym dwa mecze rozegrane mniej. Czarno-czerwoni chcieli więc nieco odskoczyć nie tylko im, ale i reszcie rywali. Dłuższą cześć pierwszej połowy, wszystko kręciło sie wokół remisu. Obie drużyny atakowały, co jakiś czas strzelając bramkę. Z tej bitwy minimalnie, ale jednak zwycięsko wyszła Limonka, która prowadziła po 25 minutach 4:3. W drugiej połowie, mieliśmy nieprzyjemną sytuację, w której przez zbieg nieszczęśliwych zdarzeń, zawodnik SPS Limonka – Sebastian Filipkowski – doznał złamania ręki. Sebastianowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Drużna wyraźnie zagrała dla kontuzjowanego kolegi, ponieważ zaczęła grać jak natchniona! Solidność w defensywie i skuteczność w ofensywie sprawiły, że Limonka wygrałą te zawody i jest w coraz lepszej sytuacji w ligowej tabeli!
  • Szybkim tempem przechodzimy do II ligi, gdzie Studio Prime JBG, podejmowało Pogórzankę. Drużyna Damiana Pobłockiego, zagrała prawdopodobnie swoją najlepszą ,,połówkę” w tym sezonie! Pogórzanka nie miała nic do powiedzenia. Czarno-biali atakowali i atakowali. I jedynie pech – lub szczęście Pogórzanki – sprawiło, że JBG prowadziło do przerwy ,,tylko” trzema golami. Po zmianie stron, nie zobaczylismy już za wielu bramek. Cały czas stroną przeważającą było Studio Prime, lecz nie potrafili tego przekuć w adekwatną ilość bramek. Pogózanka próbowała się jeszcze odgryzać, lecz chyba przez chwilę nie można było pomyśleć, że są w stanie powrócić w tym meczu. I tak też się nie stało. JBG zdobyło trzy punkty po na prawdę świetnym w swoim wykonaniu meczu.
  • Bękarty podejmowały zmagającą się z brakami kadrowymi Awarię. I choć ci drudzy musieli radzić sobie bez żadnych zmian, na liczniejszego rywala dłuższy czas to wystarczało! Awaria utrzymywała bezbramkowy remis aż do 20 minuty, kiedy to Bękarci rozwiązali worek z bramkami… Wtedy to, udało im sie strzelił aż pięć goli w krótkim odstępie czasu, do przerwy meiliśmy 5:0. W drugiej połowie, mało kto liczył na nagłe odwrócenie losów meczu. Tym bardziej, że bordowi dołożyli kolejne trafienia, co chyba załatwiło sprawę. Awaria miała kilka na prawdę dogonych sytuacji, ale Patryk Hałaburda zdołał zachować czyste konto, przeciwko swojemu byłemu zespołowi!
  • Na koniec najlepszy mecz tego dnia! Pierwsza połowa meczu Supa Strikas –  Sporting Gdynia, to prawdziwe piłkarskie szachy. Wynik otworzyli dopiero po kilku minutach gry. Później, Supa Strikas drugi raz trafili do siatki ale… było 1:1, ponieważ tym razem był to gol samobójczy! Wynik 1:1 utrzymał się już do końca, więc drugie 25 minut, były niemal czystą kartką. W nich, przez niemal cały czas, jedni i drudzy atakowali, lecz nie próby ataków, nie przynosiły zamierzonych rezultatów. Prawdziwe emocje przyszły dopiero w końcówce. Supa najpierw strzelili na 2:1, a chwilę później podwyższyli prowadzenie! Sportingowi udało się jeszcze złapać kontakt, ale na więcej nie starczyło czasu i to Paweł Szejko i jego ekipa zgarniają cenne trzy ,,oczka”.