NeoPunkt i Companieros w czubie II ligi! ZIP z Supa Strikas na remis!

Choć po wynikach, wskazywałby na to tylko jeden mecz, to w aż trzech mieliśmy wiele emocji, kilkukrotne zmiany prowadzenie i przede wszystkim zażartą walkę z dwóch stron. Jednak koniec końców, tylko mecz ZIP’a z Supa Strikas zakończył się podziałem punktów, gdzie dla tych pierwszych, było to pierwsze ,,oczko” w sezonie. Liderem II ligi z kompletem punktów jest NeoPunkt Wejherowo, które pokonało po świetnym meczu Sokółkę, której gra jest znacznie lepsza, niż może na to wskazywać tabela. Tuż za Wejherowiakami plasują się Companieros, którzy zagrali fantastyczne spotkanie z Pogórzanką i odnieśli swoją czwartą wygraną w rozgrywkach. Nieco odbili się natomiast Strażacy z Sopotu, którzy wysoko ograli Team Dott i w dalszym ciągu myślą o walce o grupę mistrzowską III ligi!

• Strażacy chcieli się podnieść po ostatnich niepowodzeniach, a mecz z Team Dott, wydawał się do tego wielką szansą. Ci jednak przygotowali na mecz kilka wzmocnień i również liczyli na lepszy wynik, niż w swoich dwóch pierwszych spotkaniach. W pierwszych minutach atakowali jedni i drudzy i wtedy jeszcze nie można było przewidzieć, że końcowy wynik będzie tak jednostronny. Gdy KM PSP Sopot się rozkręcili, to już na dobre, kończąc pierwszą połowę przy prowadzeniu 7:0. Po zmianie stron, Team Dott walczyli jedynie o ratowanie twarzy, lecz rywal był bezwzględny, dokładając kolejne osiem trafień! Sopoccy Strażacy wygrywają ostatecznie ,,do zera” i notują swoje drugie w sezonie zwycięstwo!
  • Companieros – Pogórzanka, był jednym z najbardziej wyczekiwanych spotkań tego tygodnia. Z początku to ci drudzy dwukrotnie wyszli na prowadzenie, ale im dalej w las, tym bardziej do głosu zaczęli dochodzić żółto-niebiescy. Pierwsza połowa kończyła się właśnie na korzyść ekipa Wojciecha Grabowskiego, która na drugą połowę wychodziła z dwiema bramkami zapasu. Ta część spotkania, to już istny popis Companieros, którzy zagrali swoją najlepszą ,,połówkę” od dawna. Napierali, co przynosiło im kolejne braki, na co Pogórzanka odpowiadała bardzo skromnie. Koniec końców, SULIMA wygrywa aż 12:5 i wskakuje na fotel wicelidera II ligi!
  • Liderem II ligi jest natomiast NeoPunkt Wejherowo, który podejmować Sokółkę. Już pierwsze minuty zwiastowały bardzo zacięty pojedynek, który był zasługą przede wszystkim świetnie spisującej się ekipy z Chwarzna, która otworzyła wynik meczu! Wejherowiacy musieli się sporo napocić żeby wyrównać stan rywalizacji. Gdy każdy z kibiców myślał, że na przerwę zejdziemy przy skromnym remisie 1:1, sędzia podyktował karnego dla Sokółki, który został zamieniony na gole i prowadzenie po pierwszej połowie meczu! Żółto-czarni wyrównali tuż po wznowieniu rywalizacji, ale wtedy kolejny raz trafiła Sokółka… co okazało się ich ostatnim trafieniem w tym meczu! NeoPunkt najpierw wyrównał już trzeci raz w tym meczu, a potem zaczął już swój marsz po wygraną, grając z minuty na minutę coraz lepiej. Sokółka choć była tego dnia na prawdę dobrze przysposobiona, nie dała rady w samej końcówce i to Wejherowo wygrywa 9:3, choć wynik z pewnością nie odzwierciedla tego, na jak wysokim poziomie stało to spotkanie z obu stron.
  • Na koniec mieliśmy spotkanie ZIP’ów z Supa Strikas, które również z całą pewnością nie zawiodło tych, którzy postanowili je obejrzeć! ZIP szukał pierwszego zwycięstwa w tym sezonie, lecz spisujący się w tym sezonie znacznie powyżej oczekiwań beniaminek, w żadnym stopniu nie miał zamiaru ułatwiać im zadania. Wyrównana pierwsza połowa zakończyła się jednak na nieznaczną korzyść ZIP’a, który już zaczął myśleć o pierwszych punktach w tabeli. Pierwsza akcji drugiej połowy i zrobił nam się remis 3:3! Całe 25 minut, było prawdziwą grą bramka za bramkę, która nie przyniosła ostatecznego zwycięzcy tego meczu i obie ekipy podzieliły się punktami!