Wtorek z otwartym workiem z bramkami!

Wtorek był prawdopodobnie najbardziej jednostronnym dniem meczowym w tym sezonie! Inaczej nie można bowiem nazwać sytuacji, w której z czterech meczów, w aż trzech jedna z drużyn nastrzelała drugiej kilkanaście bramek… Jedyne spotkanie w których trafień było mniej, mimo wszystko było jednostronne, a w nim Limonka sensacyjnie łatwo ograła Bazę!

• DON BOSCO Rumia przed meczem wciąż pozostawała jedną z dwóch ekip III ligi, które w tym sezonie jeszcze nie dopisały na swoim koncie punktów. Na przełamanie tej serii nie zapowiadało się także w meczu z OZE Biomar, które w przypadku wygranej, mogło awansować na podium. Pierwsza połowa była raczej ospała, na co wpływ mogła mieć piękna pogoda. O dziwo Biomar nie zapewniło sobie wygranej już w pierwszych 25 minutach, lecz nieco się do tego przybliżyło, prowadząc 3:1. Po zmianie stron, widzieliśmy jakby inny mecz. Obrona DON BOSCO otworzyła się niczym morze czerwone, a rywale raz po raz przez nią przechodzili, notując kolejne trafienia. OZE wygrywa ostatecznie wysoko i melduje się na 3.miejscu!
  • Wszyscy zaczynają się powoli godzić z tym, że mecze z Enerpolem II raczej należy spisywać na straty. Ekipa ta rozbija bowiem rywali niczym walec. Nie inaczej było w spotkaniu z Companieros SULIMA. Podopieczni Krzysztofa Duliasza i Jerzego Kani szybko przejęli inicjatywę nad losami spotkania. Nie tylko budowali oni przewagę bramkową, ale sami zamurowali swoją bramkę tak mocno, że przed przerwą golkiper biało-czarnych nie dał się pokonać ani razu. Po zmianie stron nie zmieniło się nic. Companieros choć atakowali zaciekle, to zaledwie jeden atak zakończył się trafieniem – jak się okazało – honorowym. Co ciekawe, zawodnicy żółto-niebieskich stwierdzili, że zagrali… dobrze i z każdym innym zespołem, taką grą mogli powalczyć.
  • Baza chciała zmazać plamę po wysokiej porażce w zeszłym tygodniu z Babilonem. Przeciwnik jednak był wymagający, ponieważ dla Limonki to ostatni dzwonek, by dołączyć do czołówki. Gdyby ktoś przed meczem powiedział, że mecz ten będzie jednostronny, raczej popatrzylibyśmy się tutaj w stronę Bazy. Wojskowi jednak ewidentnie wciąż mieli z tyłu głowy mecz z Babilonem. Limonka natomiast wyraźnie podbudowana dobrym meczem z HTM Klimą, od początku ruszyła na rywala! Co więcej, w pierwszej połowie strzelały jedynie Cytrusy, aplikując rywalom aż 6 trafień! Baza co prawda jest jedną z tych drużun, które stać na odrobienie dużych strat, jednak nie w tej formie! SPS już w drugiej połowie tak nie dominowała, ale to przede wszystkim dlatego, że nie chcieli narażać pewnego wyniku. Przełożyło się to na jedną strzelona i jedną straconą bramkę i trzy bardzo cenne punkty!
  • A Penetrators swoje! Kolejny raz ciężko opisać innymi słowami mecz drużyny, która w każdym spotkaniu robi to samo – rozjeżdża rywala. Mecz z PROMOTION miał taki sam przebieg, jak prawie wszystkie poprzednie spotkania Penetrators. W pierwsze połowie rywal jeszcze się bronił, co i tak nie uchroniło ekipy PROMOTION 360 od przegrywania do przerwy rezultatem 0:4. Lider III ligi jak zwykle rozkręcił się w drugiej połowie, którą w lwiej większości spędził przed lub w polu karnym rywala. Sztuczki techniczne a przede wszystkim skuteczność i podtrzymanie średniej kilkunastu bramek na mecz!