Pierwsze ligowe zwycięstwo Fast Foot! ABO odprawiło Classic II Gdynia!

Fast Foot udało się zgarnąć pierwsze 3 oczka w tym sezonie. Wygrali ze starym wyjadaczem tej ligi Babilonem United 12:8! KM PSP ograło wysoko z PKP Intercity. Wynik mógł potoczyć się inaczej, gdyby w pierwszej połowie swoje okazję wykorzystał rywal. ABO po zaciętym boju pokonało Classic II i umocniło się na pozycji lidera II ligi! W meczu grupy spadkowej ekstraklasy Classic Gdynia lepszy od JR Pogórza.

• Fast Foot pokazał się w pierwszych minutach z bardzo dobrej strony! Ich oponent w pierwszych 5 minutach stracił aż 3 gole. Potem się jednak trochę otrząsnął i wbił kontaktowego gola. Zawodnicy zamykający tabele III ligi strzelili na 4:1. I można powiedzieć że oddali trochę pola przeciwnikowi, który do przerwy schodził przy wyniku 5:8 na swoją nie korzyść. Druga odsłona przyniosła nam równie wiele emocji co pierwsza. Tę połówkę rownież wygrał zespół dowodzony w tym meczu przez Michała Andrzejewskiego 4:3 i całe spotkanie koniec końców 12:8! PIerwsze 3 pkt. zapisują sobie na swoje konto i przeskakują w tabeli AP UKS Mosty mając lepszy bilans bramkowy!
  • Drużyna bez porażki w tym sezonie-KM PSP Gdynia podejmowała PKP Intercity. Po kilku minutach bez gola z obu stron bramkarz PKP skapitulował po raz pierwszy. Zielono-biali po tym zdarzeniu zaatakowali, a ich dwie groźne akcje kończyły się na słupkach. Strażacy z czasem nabierali większej przewagi i spychali rywala pod własne pole karne. Przed końcem pierwszej części zawodów ukłuli jeszcze 2-krotnie i mieliśmy 3-0. Po krótkiej przerwie istniał już tylko zespół niebieskich, wbijając aż 8 goli, tracąc przy tym tylko 1. Ciekawe czy ktoś w tym sezonie znajdzie na tę drużynę sposób i ją pokona.
  • Mecz na szczycie II ligi, czyli pojedynek ABO z Classic II Gdynia! Początek to typowe badanie rywala. 7 minut nie przyniosło nam żadnego trafienia. Aż w końcu jeden ze strzałów graczy ABO wylądował na obramowaniu bramki, po czym piłka spadła pod nogi Karola Szumotalskiego, który otworzył wynik spotkania. Później trochę więcej walki u jednych i drugich. Kilka groźnych strzałów po rzutach wolnych dla pomarańczowych, ale bramkach ABO czujny i mamy skromne 1:0 po 25 minutach. Długo musieliśmy czekać na kolejne trafienie z jakiejkolwiek strony w drugiej połowie. Dokonali tego seledynowi z rzutu wolnego po płaskim strzale przy słupku. W ostatnich minutach Classic II stracił już wiarę na dobry rezultat i przegrał ostatecznie 1:4!
  • Na zakończenie dnia pojedynek na najwyższym szczeblu-Classic rywalizował z JR Pogórze! Ci pierwsi objęli prowadzenie po około 3 minutach. Strzał po rykoszecie zmienił tor lotu piłki i wpadł do sieci. Po tym trafieniu biali chcieli podkręcić tempo i było już… 3:0! JR zabrał się do roboty i schodził na przerwę z 2-bramkową stratą 2:4. Po zmianie stron lepiej rozpoczął Classic, prowadząc 5:2. To podziałało na pomarańczowych! Doskoczyli na 1 bramkę! Wtedy jednak ich przeciwnik pokazał siłę rażenia notując kilka trafień, nie dając przy tym cienia szansy na wygraną. Classic przypieczętował spotkanie 12:5! Najmocniejszym ich działem był Błażej Bonk, zdobywca 5 bramek!