Bękarty z pierwszym zwycięstwem w Ekstraklasie! Naturale z kompletem punktów

We wtorkowy wieczór, aż trzy ekipy zanotowały swoje trzecie zwycięstwo, mając tym samym ich komplet. Największą niespodzianką z nich, jest chyba Awaria. Wszak ekipa ta, jeszcze kilka sezonów temu, była czerwoną latarnią trzeciej (!) ligi. Projekt ten, wyraźnie się jednak rozwija, dowodem czego, jest dziewięć punktów w debiucie w Ekstraklasie. Mniej niespodziewanie, po dziewięć ,,oczek” mają także FC Naturale (1.ligia) oraz Bema Sigal (Ekstraklasa). Pierwsi, jeszcze w lipcu triumfowali przecież w Pucharze, ogrywając Enerpol w finale. Drudzy natomiast, to mistrzowie ligi z jesienie poprzedniego roku i wydaje się, że jeśli nie będziemy świadkami jakichś niespodzianek, fioletowi mogą stracić punkty jedynie z dwiema ekipami. W starciu i pierwsze punkty, lepsi od Companieros okazali się Bękarci, dla których to rzecz jasna, premierowe punkty w elicie, w historii tej ekipy.

• Pojedynki Companieros z Bękartami, zawsze elektryzują. Szczególnie, że grają między sobą kilka razy do roku, pojedynkując się nie tylko w lidze, ale również w sparingach. Ostatnimi czasy, to Companieros – Magellan Nieruchomości częściej byli górą, ale niebiescy chcieli tą złą passę przerwać. I zaczęli najlepiej jak mogli, bo od szybkiego prowadzenia 3:0. Wydaje się, że to ustawiło mecz do samego końca. Plan Companieros legł praktycznie w gruzach. Co prawda strzelili na 1:3, ale jeszcze przed przerwą, stracili dwa kolejne gole. Po zmianie stron, koncert Bękartów trwał. Zabójcze były przede wszystkim ich kontry, z których najczęściej umieszczali piłkę w siatce. Ostatecznie, choć zapowiadało się na bardzo wyrównane spotkanie, Bękarci wygrywają pewnie 10:4 i zdobywają swoje pierwsze punkty w Ekstraklasie!
  • W kolejnym meczu, zdobywcy Pucharu Gdyni NL6, stanęli na przeciw znacznie bardziej doświadczonych w naszej lidze Bad Boys’ów. Jako że jedni i drudzy wygrali swoje pierwsze dwa mecze, to spotkanie miało dodatkowy smaczek. Stawką był bowiem fotel lidera 1.ligi! I mecz ten, rzeczywiście zasługiwał na to miano. W pierwszej połowie, obie ekipy szły gol za gol, od samego jej początku. O jednego lepsi okazali się Naturale, przez co w drugą połowę, wchodzili przy prowadzeniu 3:2. Po zmianie stron, Bad Boys szybko wyrównali. To jednak były dobre złego początki. Debiutanci byli coraz groźniejsi, co doprowadziło ich, do ponownego prowadzeniu w meczu. Prowadzenia, które ostatecznie już nie oddali, czym wygrali to spotkanie.
  • Kolejnym zaciętym pojedynkiem, był ten między Awarią i Polska Gurom. Obie ekipy, zaskakująco dobrze, odnalazły się w Nowej Ekstraklasie, na samym jej początku. Awaria po dwóch meczach, zgarnęła komplet punktów. Polska natomiast, na swoim koncie miała trzy ,,oczka”, co i tak przed startem sezonu, brała by z pewnością z pocałowaniem ręki. Od początku, nieco lepsza wydawała się Awaria, co przerodziło się w prowadzenie 2:0, które trwało dłuższy czas. Dopiero tuż przed przerwą, czerwoni złapali kontakt. W drugiej połowie, Polacy wyrównali po kilku minutach gry i taki stan rzeczy, miał się utrzymywać niemal do końca spotkania. Wtedy jednak, Jarosław Rogożeński skompletował hattrick’a, a jego Awaria wyszła na prowadzenie. Polska miała jeszcze dwie dogodne sytuacje do wyrównania, ale tym razem nie mieli tyle szczęścia i przegrali ostatecznie to spotkanie.
  • Na sam koniec dnia mecz, który od początku zdawał się mieć murowanego faworyta do zwycięstwa. Jakie było więc wszystkich zdziwienie, jak po kilku minutach to nie Bema Sigal prowadziła, a Wilki Morskie i to 2:0! Jednak z czasem, potężna przewaga jednokrotnych mistrzów NL6, zaczęła się przeradzać w gole. Tych jeszcze przed przerwą padło sześć, na co Marynarze nie odpowiedzieli już ani jednym. W drugiej połowie, mieliśmy spokojną kontrolę spotkania przez fioletowych. Nie oznacza to jednak, że była ona jednostronna, bo zakończyła się tylko wynikiem 5:4 na ich korzyść. Ostatecznie jednak, Bema wygrywa 11:6, ale trzeba przyznać, że Wilki pokazały się w bardzo pozytywny spokój.