Pierwsze punkty PKP Intercity! Penetrators wciąż niepokonani od debiutu!

Z pięciu rozegranych w czwartkowy wieczór spotkań, w aż trzech mieliśmy emocje do ostatnich minut! Najbliżej remisu było w starciu Sędziów z AREX’em, gdzie tym pierwszym udało się jednak wygrać jednym trafieniem. Swoje pierwsze punkty w sezonie, zdobyło PKP Intercity. Choć mieli już mecze, w których przegrywali jedną czy dwiema bramkami, zawsze brakowało tej kropki nad ,,i”. W meczu z Bękartami to się jednak w końcu zmieniło. W ,,cytrusowych derbach” lepsza SPS Limonka, która wybiła chyba na dobre Lemon Lambo marzenia o grze w grupie mistrzowskiej. Odkąd Penetratros pojawili się w naszej lidze, nie stracili jeszcze punktów i mecz z Bazą nie przerwał tej passy.  Pogórzanka wysoko pokonuje Babilon i 4.miejsce na koniec sezonu, jest dla tej drużyny najbardziej prawdopodobne.

• Cytryny kontra Limonki, a więc cytrusowe derby na początek dnia! Lemon Lambo podejmowało w nich SPS Limonkę, a stawka było wyższa z pewnością dla tych drugich, ponieważ SPS grupę mistrzowską ma już jak w banku. I to właśnie sprawiło, że wynik spotkania otworzyli właśnie Lemon. To była zresztą pierwsza i zarazem jedyna bramka w pierwszej połowie spotkania! Po zmianie stron, znów strzelała tylko jedna ekipa, lecz tym razem była to Limonka. Najpierw szybkie wyrównanie, a następnie pierwsze prowadzenie w spotkaniu. Jedni i drudzy atakowali, ale to SPS Limonka zanotowała kolejne trafienie, które udało im się dowieźć do samego końca.
  • Penetrators bardzo szybko wyszli na prowadzenie i wydawało się, że od razu pójdą za ciosem. Baza jednak utrzymywała jednobramkowy kontakt prawie 10 minut. Dopiero po ich upływie, szaro-czarni zaczęli się rozkręcać. Jak już udało się wbić drugiego gola, nie minęło wiele czasu, jak przyszły kolejne. Wynik 9:1 do przerwy sprawiał, że już chyba wiedzieliśmy, kto w tym meczu zgarnie trzy punkty. Penetratorsi po przerwie dołożyli jeszcze kilka bramek i standardowo już postanowili nieco zwolnić tempo w końcówce. Rywalom przyiosło to trzy trafienia, które znacznie lepiej wyglądały przy końcowym wyniku. Penetratorsi zdają się być na dobrej drodze, by przejść kolejną ligę bez straty punktów!
  • Zarówno Babilon jak i Pogórzanka, miały w tym meczu problemy kadrowe. Można więc powiedzieć, że było po równo dla jednych i drugich. Pogórzanka miała jednak Daniela Wójcika, który wyraźnie robił w tym spotkaniu różnicę. Pozwoliło to prowadzić jego drużynie 4:1 do przerwy. Po zmianie stron, czarno-pomarańczowi zdominowali rywala, aplikując mu aż siedem goli, tracąc tylko jednego. Pozwoliło im to wygrać wysoko 11:2 i wciąż utrzymywać się w ścisłej czołówce II ligi.
  • PKP zaskoczyło Bękartów szybkim trafieniem otwierającym wynik, co wyraźnie miało psychologiczny wpływ na dalszą część spotkania. Bękarci co prawda wyrównali po kilku minutach, ale dobrze dysponowane PKP, kilka chwil póxniej prowadziło już 3:1. Bordowi najpierw złapali kontakt, by ostatecznie na przerwę schodząc znowu przegrywając róznicą dwóch trafień. W drugich 25 minutach gry, seria błędów sprawiła, że Intercity, prowadziło 6:3. Bękarty przebudziły się dopiero w końcówce spotkania, kiedy strzelili dwukrotnie i wciąż mieli nadzieję na remis w spotkaniu. Rzucając wszystkie siły do ataku, zapomnieli jednak o obronie! Zielono-biali wyszli z zabójczą kontrą, która zapewniła im ostatecznie pierwsze punkty w sezonie!
  • W pojedynku pierwszoligowym, starli się sąsiedzi z ligowej tabeli, Sędziowie podejmowali AREX. Pierwsze kilkanaście minut, należało do Stowarzyszenia Sędziów, którzy prowadzili 2:0. AREX był jednak niezłomny i ostateczine zdołał doprowadzić do remisu, co utrzymało się już do przerwy. Druga odsłona meczu, była prawie kopią pierwszej. Prawie, bo Sędziowie tak samo zdołali wyjść na dwie bramki przewagi. Różnica polegała jednak na tym, że jedyne na co było stać AREX, to bramka kontaktowa.