Różne początki beniaminków Ekstraklasy! Mosty wciąż z kompletem punktów!

Choć we wtorkowy wieczór oczy kibiców skierowane były głównie na Ekstraklasę, mecze elity stanowiły mniejszość. Czasem co prawda mniejsza ilość = większa jakość, lecz niestety nie w tym przypadku. Oba spotkania Ekstraklasy zakończyły się wyraźnie na korzyść jednej z drużyn, choć w jednym przypadku, co namniej do 5 minuty drugiej połowy pachniało niespodzianką. Pozostałe trzy spotkania, rozgrywały się odpowiednio w ramach pierwszej ligi oraz dwóch grup drugiej. W nich, dwukrotnie padł wynik 7:5, a w tym które otwierało wtorkowe granie, rozpędzeni Rebels AIC wygrali drugi mecz z rzędu i to ,,do zera”!

• Pierwsze punkty w sezonie chcieli zdobyć Lemon Lambo i gdyby nie patrzeć na ostatnie mecze, kiedyś Rebels AIC mogli wydawać się dobrym kandydatem ,,na odkucie”. Kiedyś, bo od początku tego sezoni biało-granatowi radzą sobie co najmniej dobrze, a formę udowodnić chcieli właśnie z Lemonkami. W pierwszej połowe nikt nie chciał się za bardzo odkrywać, co poskutkowało tylko jednym strzelonym golem. Dobrze radziły sobie obie defensywy i tylko jedna wyrwa w szeregach Lemon Lambo spowodowała, że to AIC na przerwę schodziło prowadząc 1:0. Po zmianie stron, obrona i bramkarz drużyny prowadzącej wciąż grali bez błędów, doprowadzając atak rywali do białem gorączki. Sytuacja Lambo zrobiła się jeszcze gorsza, kiedy przeciwnicy podwyższyli prowadzenie. Przy ich niemocy strzeleckiej, bramki te okazały się gwoździami do trumny. Rebelsi wygrywają pewnie 5:0 i notują bardzo dobry start sezonu, czego nie można niestety powiedzieć o Lemon Lambo, którzy na pierwsze punkty muszą czekać do kolejnego meczu.
  • Forma AREX’u była przed meczem wielką niewiadomą, gdyż póki co mieli oni na swoim koncie tylko jeden rozegrany mecz. A jako że był on przegrany, chcieli oni go odpokutować, lecz zadanie wcale nie było proste. Na przeciw nich stanęli Sędziowie z Pomorskiego ZPN-u, którzy w zeszłym sezonie, do ostatnich kolejek bili się o Ekstraklasę! Jest to jednak ekipa dość nierówna, co potwierdziło się w spotkaniu z AREX’em. Choć w pierwszej połowie nie było strony mocno dominującej, w niej lepszy o dwie bramki okazał się AREX i to właśnie ta druża schodziła na przewę z większym komfortem. W drugiej połowie obejrzeliśmy dwie bramki więcej niż w pierwszej, lecz jak się okazało, nie zmieniły one za bardzo sytuacji w spotkaniu! AREX z zimną krwią kontrolował poczynania boiskowe, dystansując rywali, wykorzystując przewagą ugraną w pierwszych 25 minutach. Zapewniło im to ostatecznie trzy punkty, które otwierają ich dorobek w sezonie Wiosna 2022!
  • Następnie przyszła pora na Ekstraklasę, gdzie w pierwszym pojedynku, zraniony zeszłotygodniowym zaprzepaszczeniem wygranej Safort, podejmował ABO, które odbiło się od IXODI Nevady. I choć według bukmacherów Safort był faworytem, ABO tak jak przed tygodniem pokazało, że początku spotkań należą do nich, kiedy to wyszli na prowadzenie! Radość nie trwała jednak zbyt długo. Nie minęło kilka chwil, a już mielismy remis, zamieniony zaraz na pierwsze w tym meczu prowadzenie Safortu. ABO zaczynało mieć kłopoty, pokłosiem których była bramka na 3:1, która ustaliła wynik pierwszej części spotkania. Po zmianie stron, mieliśmy małe deja vu z poprzedniego tygodnia. Ekipa Safortu znów wyszła nie do końca skoncentrowana i szybko zaprzepaściła wypracowany wynik i znów mieliśmy remis w tym pojedynku! Wtedy jednak rozegrał się dramat seledynowych. W sytuacji sam na sam faulował jeden z ich zawodników, co poskutkowało czerwoną kartką i osłabieniem zespołu na 5 minut. Pięć długich i ciężkich minut, w których ekipa ABO nie zdołała odeprzecz nawałnicy rywali. Ten grę w przewadzę wykorzystał w najlepszy możliwy sposób, strzelając kilka goli. Tym jednak razem, przewaga zamiast topnieć, wciąż wzrastała. ABO przegrywa ostatecznie 3:10, lecz przez większą część meczu, grała z wicemistrzami Jesieni jak równy w równym.
  • W ramach grupa ,,A” II ligi, lider po 3.kolejkach AP UKS Mosty podejmowały PKP Intercity, które zagrało w zeszłym tygodniu świetny mecz, pewnie i wysoko ogrywają Limonkę. I rozpęd zielono-białych widać było od pierwszych minut! Pierwsza połowa w ich wykonaniu była wręcz koncertowa, na co mistrz zeszłego sezonu III ligi nie mógł za bardzo zareagować. PKP było solidne w defensywie, a przede wszystkim skutecznie z przodu, co przełożyło się na wynik 4:1 do przerwy. Po zmianie stron, zobaczyliśmy dwie zupełnie inne drużyny. Mosty zrobiły to co w meczu z HTM Klimą, rzucając się do odrabiania strat jak lwy. Im młoda drużyna z Mostów była bliżej wyrównania, tym rywal był coraz bardziej pogubiony. Punktem kulminacyjnym, było dogonienie, a następnie wyprzedzenie rywala. Ten nie wytrzymał nerwowo, co przełożyło się na wiele kartek po jednej i po drugiej stronie. W tej niespokojnej atmosferze graliśmy już do końca, lecz wynik spotkania już się nie zmienił. Mosty odwróciły ostatecznie losy spotkania i wygrały swój czwarty mecz, mając wciąż na swoim koncie komplet punktów!
  •  Kiedyś Odpalą do spotkania z Ejsmondem podchodzili z wielkimi nadziejami i przede wszystkim pewnością, że mogą sprawić tutaj niespodziankę. Niestety dla kibiców, mecz ten wyglądał podobnie jak półfinał Mistrzostw Świata w 2014 pomiędzy Niemcami a Brazylią. Krótko mówiąc, skończył się szybciej niż zaczął. Ejsmond Club już po kilku minutach prowadził aż 6:0, szybko udowadniając swoją siłę. Co prawda Kiedyś Odpalą w końcu odpalili, lecz EC na ich dwa gole odpowiedział kolejnymi czterema i już do przerwy gromił rywali 10:2! Druga połowa, to mecz w którym już nic większego nie może się zdarzyć. Przełożyło się to na brak obowiązków defensywnych po obu stronach i kilka goli dla jednych i drugich. Ostatecznie w meczu tym zobaczyliśmy aż 22 bramki, z czego aż 16 było autorstwa niebiesko-żółtych, którzy koniec końców wygrywają swój drugi mecz i obok Enerpolu, są już jedyną ekipą, która wciąż ma komplet punktów!