Waleczna Limonka! Beer Fans ogrywa Maestro!

Czwartkowe granie, stanęło pod znakiem grupy mistrzowskiej III ligi, gdzie wciąż trwa walka o awans! Wiemy już, że o niego nie powalczą Maestro, za sprawą porażki z Beer Fansami, choć to oni strzelali jako pierwsi. Podziałem punktów zakończył się mecz Polski Gurom z SPS Limonką. Ci pierwsi awans mają już zapewniony. Cytrusy natomiast muszą jeszcze o niego zawalczyć, lecz w przeciwieństwie do rywali, im zostały jeszcze dwa mecze do rozegrania. ,,Mistrzostwo” grupy ,,B” jest bliżej ekipy PROMOTION 360. Wczorajszą wygraną nad Lemon Lambo podtrzymali swoje szanse, choć tutaj trzeba pamiętać, że dwa punkty do nich traci Stumet i ma on jeden mecz rozegrany mniej! Z przedostatniego miejsca I ligi mogli uciec Bad Boys i od razu zrobić to w pakiecie, przeskakując dwie drużyny! Jedną z nich był AREX, z którym granatowi właśnie się mierzyli. Beniaminek wywalczył jednak remis i wciąż ma za sobą w tabeli trzy zespoły.

• Lemon Lambo, początek miało bardzo dobry. Promotion 360 źle weszło w to spotkanie i musieli wyciągać piłkę z siatki jako pierwsi. Lambo jeszcze bardziej podkręciło tempo, co zaowocowało kolejnym trafieniem. Jak się okazało, na PROMOTION podziałało to jak płachta na byka.. W kilka minut wynik zmienił się diametralnie, na korzyść zielono-niebieskich. Z 0:2 wyszli na 4:2! W drugiej połowie dalej utrzymywali solidną formę z końcówki pierwszych 25 minut. Mimo starań, żółci przegrywają 4:9.
  • To mógł być przelomowy mecz dla Bad Boysów. Na ich drodze chciał stanąć Arex. To właśnie czerwoni po ponad 5 minutach objęli prowadzenie. Bad Boysi nie pozostawali dłużni i był remis. Na przerwę jednak, w lepszych humorach schodził zespół Arexu, za sprawą trafienia na 2:1. Drużyny szły łeb w łeb. Jak jedni próbowali odskoczyć, to drudzy wyrównywali i tak też działo się do końca. Bramka za bramkę i drużyny dzielą się po punkcie przy wyniku 5:5. Gdyby Bad Boysom udało się jednak wygrać, to przeskoczyliby swojego dzisiejszego rywala, ale tak się nie stało.
  • Mecz SPS Limonki i Polski Gurom, był hitem tygodnia. Oba zespoły grały ostrożnie, nie chcąc się za bardzo otworzyć. Bliżej zdobycia gola była Polska, ale na ich drodze stawał bramkarz – Robert Braszka. Pierwszy gol wpadł dopiero po 15 minutach. Czerwoni w końcu przebili się przez twardy mur Limonki i od tego momentu grało się im swobodniej. Limonka straciła drugą bramke, równo z gwizdkiem sędziego po kombinacyjnym rozegraniu rzutu z autu i strzale z główki. Gracze Wojciecha Grzeszczaka przejęli inicjatywę z początkiem drugiej części meczu. Szybki gol i zrobiło się ciekawie. Czarni starali się utrzymywać długo przy piłce, przesuwając się blizej pola karnego przeciwnika. Jedna z akcji zakończyła się trafieniem. Zasłużonym podziałem punktów, kończy się to ciekawe spotkanie.
  • Maestro jako pierwsi zaskoczyli Beer Fans. Prowadzili 1:0, ale ten wynik długo się nie utrzymywał. Beer Fans nic nie robili sobie ze straty gola i grali swoje. Kilka składnych akcji, poskutkowało golami. Do przerwy prowadzili juz 3:1. Druga część potwierdziła dobrą dyspozycję czerwono-czarnych, na którą Maestro nie było w stanie zareagować. Przegrali 4:8 i już nie powalczą w tym sezonie o awans do II ligi.