Enerpol z kompletem zwycięstw za koniec sezonu! Enerpol II wicemistrzem, ale tylko o włos!

Z końcem poniedziałkowego wieczoru, wszelkie wątpliwości jakie jeszcze były w Ekstraklasie, zostały rozwiane! Enerpol Gdynia piąte mistrzostwo przypieczętował w wyjątkowy sposób, jeszcze bardziej podkreślając swoją dominację. Wygrana z FC Atmosferą dała łososiowym 12 zwycięstwo w sezonie, co jasno oznacza, że podopieczni Jerzego Kani nie stracili w sezonie Jesień 2021 choćby jednego punktu! Wicemistrzem NL6 zostaje rzutem na taśmę Enerpol II Gdynia. Aby taki scenariusz się ziścił, biało-czarni musieli wygrać z Nevadą min. dwiema bramkami i… wygrali z nimi właśnie różnicą dwóch trafień! Obie te drużyny, pokazały w tym sezonie niemal identyczną formę, kończąc kampanię z taką samą liczbą punktów i różnicą zaledwie dwóch goli w bilansie bramkowym. O końcowych pozycjach zaważył jednak wynik dwumeczu, w którym Enerpol II okazał się lepszy o jedno trafienie, wygrywając 14:13! Sprawę awansu skomplikowali sobie natomiast Kiedyś Odpalą, którzy tak jak rok temu, pokazują bardzo nierówną formę. Na ich nieszczęście, porażka przyszła w starciu ze Strażakami z KM PSP Gdynia, którzy zajmują teraz trzecie miejsce w tabeli. Dla Strażaków z Sopockiej KM PSP, poniedziałek nie był już tak szczęsliwy. W być może kluczowym spotkaniu o awans, niebiescy musieli uznać wyższość AP UKS Mosty, którzy wyraźnie lepiej radzą sobie z mocniejszymi ekipami.

• Mecz który mógł zaważyć o awansie do Ekstraklasy. A więc starci Kiedyś Odpalą ze Strażakami. Na wygraną bardziej ,,nagrzani” byli Kiedyś Odpalą, co mogło ich nieco w tym spotkaniu spalić. I rzeczywiście. KM PSP Gdynia grało spokojniej, co szybko wyprowadziło ich na dwie bramki przewagi, utrzymane do przerwy. Po zmianie stron, żółto-czarni grali jeszcze lepiej, podwyższając wynik, nad kompletnie niepoukładanym tego dnia rywalem. Odpaleni w końcówce starali się zrobić ostatni zryw, lecz co strzelili bramkę, tym samym odpowiedział przeciwnik. Ekipa Gdyńskich strażaków ostatecznie wygrywa i zajmuje aktualnie trzecie miejsce w lidze.
  • Na papierze spotkanie o przysłowiową ,,pietruszkę”. Praktycznie jednak, drużyna Enerpolu chciała podkreślić swoje mistrzostwo, nie tracąc w sezonie ani jednego punktu! I to początek był w tym meczu kluczowy. Bardzo szybko strzelone kilka bramek, które raczej zamknęły sprawę. Szczególnie, że parcie na kolejne trafienia miał Paweł Rasmus, który chciał przyklepać swój tytuł Króla Strzelców. Atmosfera była więc w pierwszej połowie bezsilna, przegrywając 1:6. Jednak na pocieszenie, granatowi… wygrali drugą odsłone meczu! Nie będzie jednak odkrycie, że mistrz nieco zmniejszył swoje tempo, a Atmosfera wciąż grała tak, jakby mecz ten był bardzo ważny. Przyniosło to wynik 5:4 na korzyść drużyny Daniela Noconia, oczywiście tylko jeśli patrzyło się na drugie 25 minut. Ostatecznie Enerpol wygrywa jednak pewnie czterema trafieniami i sezon kończy z kompletem zwycięstw!
  • AP UKS Mosty oraz KM PSP Sopot grali pojedynek, który mógł wpłynać na losy awansu do II ligi. I choć Mosty w ostatnim czasie nie imponowały formą, mecz ze Strażakami zdawał się temu przeczyć. Młodzi zawodnicy byli znacznie bardziej aktywni i tylko dobra postawa golkipera niebeskich sprawiłą, że do przerwy AP prowadzili ,,zaledwie” 3:0. Po zmianie stron, KM PSP nieco się przebudzili, dowodem czego były w końcu trafianie przez nich do siatki rywali. Na ich nieszczęscie, ci również się ogryzali, nie pozwalając zmniejszyć wypracowanej przewagi. Mosty dowiozły ostatecznie zwycięstwo do końca i znów są bliżej wyższej ligi!
  • Na sam koniec poniedziałkowych zmagań, prawdziwa ,,truskawka” na torcie. Bezpośredni mecz o wicemistrzostwo Ekstraklasy i to pomiędzy bliźniaczymi zespołami Krzysztofa Duliasza! Przed meczem, w lepszej pozycji była Nevada, która miała trzy punkty przewagi oraz wygrała pierwszy mecz tych drużyn, ale tylko jednym golem (co okazało się kluczowe). W pierwszych minutach mieliśmy badanie się obu drużyn, co przyniosło po jednej bramce każdej z ekip. Enerpol II w pewnym momencie złapał jednak wiatr w żagle i przeprowadził prawdziwy szturm na bramkę rywala. Szturm, który zakończył się aż trzema bramkami z rzędu i tylko znakomite interwencje Wiesława Ferry sprawiły, że goli tych nie było więcej. IXODI starała się zmniejszyć stratę, lecz trzybramkowe prowadzenie, udało się biało-czarnym dowieść do przerwy. Druga połowa była prawdzą wojną o to, kto zajmie drugie miejsce na koniec sezonu. Tym razem zdawała się przeważać Nevada, lecz to Enerpol II miał nieco bardziej doświadczonych zawodników, którzy w już nie tak stresująch warunkach musieli bronić wyniku. I rzeczywiście, choć po zmianie stron padło jeszcze kilka goli, druga drużyna Enerpolu wygrała 7:5. Co ciekawe, jeszcze jeden gol Nevady i w dwumeczu tych drużyn mielibyśmy remis! Wtedy o miejscu na koniec sezonu decydowałby bilans bramnkowy, a tutaj Nevada byłaby lepsza o cztery bramki! To jednak Enerpol II wychodzi lepiej z dwóch meczów (wygrywając 14:13) i zgarnia tym samym wicemistrzostwo i to jako beniaminek!