Bracia i Maestro wskakują na podium! Bękarty lepsze od Wilków!

Bękarci byli w Ekstraklasie skazywani na pożarcie. Tymczasem, po pięciu meczach mają sześć punktów, co z pewnością jest wynikiem dla nich świetnym. Drugie zwycięstwo w elicie, odnieśli pokonując Wilki Morskie, które po wygranej w 1.kolejce, zdali się nieco zaciąć. Kolejne roszady na podium 1.ligi! Maestro zaskakująco łatwo ograli BCT Gdynia i są wiceliderem tabeli. KAMIX Bracia, wygrali natomiast po golu w końcówce i wskakują tym samym na trzecie miejsce, mając jednak więcej rozegranych spotkań, względem reszty stawki. Do czołówki zbliżają się Bad Boys. Pokonując Sokółkę, odnieśli czwarte zwycięstwo w piątym rozegranym meczu, potwierdzając tylko swoją wysoką dyspozycję.

• BCT w tym sezonie jest zespołem, które jest mocno zależne od swojego golkipera. Gdy ten się zjawia, praktycznie nie wpuszcza bramek. Gdy jednak go nie ma, niebiescy mają spore kłopoty w defensywie. I ten drugi scenariusz, miał się spełnić w meczu z Maestro. Ukraińcy od początku poczuli krew, na co przełożyło się kilka strzelonych goli. W pierwszej połowie, właściwie to strzelali tylko oni. Zabłysnęli przy tym kilkoma ładnymi akcjami, zwieńczeniem czego było prowadzenie 6:0 do przerwy. Po zmianie stron, BCT ani przez moment nie wierzyło, że może tą wysoką stratę odrobić. Seledynowi sukcesywnie powiększali prowadzenie, odnosząc ostatecznie wysokie i pewne zwycięstwo.
  • Zarówno Bękarci jak i Wilki Morskie, przed spotkaniem miały po trzy punkty w tabeli. A z uwagi na silną stawkę Ekstraklasy, takie mecze jak te, dla jednych i drugich są wielkimi szansami na punkty, które później mogą być kluczowe w walce o utrzymanie się w elicie. Marynarze do meczu przystąpili bez zmian, więc od początku w ich grze widać było, zaplanowany rozkład siły na pełne 50 minut. Mimo wszystko, to właśnie oni jako pierwsi wyszli na prowadzenie! Z biegiem minut, Bękarty zaczęły wchodzić na odpowiednie tory. Najpierw, gola na 1:1 ustrzelił Dominik Czarnecki. Natomiast tuż przed przerwą, gola dołożył Kacper Mąkosa i było 2:1 dla niebieskich. Po zmianie stron, fenomenalnie broniący tego dnia Oskar Kotowski, oddał strzał nie do obrony, a jego zespół miał już dwie bramki przewagi! Wilki się nie poddawały i złapały kontakt chwilę później. Po tym, mieliśmy bardzo długi okres bez goli. Obu ekipom zacięły się celowniki, mimo kilku klarownych sytuacji. Dopiero w samej końcówce, Bękarci trafili na 4:2. Czasu na odrobienie strat już nie było i to właśnie oni zgarniają komplet ,,oczek”!
  • Jeszcze bardziej zaciętym, było starcie KAMIX Braci z Crystal Soldiers. Pierwsi grali o wskoczenie na podium. Drudzy i pierwsze punkty w NL6, mimo że w każdym z poprzednich trzech spotkań, byli ich blisko. Właściwie całe spotkania, to ostra walka gol za gol. W pierwszej połowie, bramki padały niemal co trzy minuty. Jak jedni trafiali, drudzy od razu odpowiadali. Ostatecznie, po 25 minutach lepsi o gola byli Bracia. Po przerwie, gra nie była już tak otwarta. Po kilkunastu minutach, Crystal Soldiers w końcu dopadli rywali, wyrównując na 6:6. Gdy byliśmy blisko podziału punktów, wolnego z dość dużej odległości otrzymali KAMIX. Do tego podszedł Piotr Zawadzki, który oddał dość prosty strzał po ziemi. Ten jednak trafił do siatki, a Zawadzki kompletując hattrick, zapewnił swojej ekipie zwycięstwo!
  • Bad Boys tak samo jak Sokółka to ekipy, które w ostatnim czasie wykazywały się wysoką formą. W bezpośrednim starciu przyszło więc na weryfikacja, kto tą formę miał wyższą. Granatowi szybko przejęli inicjatywę w meczu, zdając się przechylać szalę na swoją korzyść. Zyskali kilka bramek zapasu, co pozwoliło im kontrolować zawody. Na przerwę schodzili przy 4:1 dla nich, co nie wróżyło nic dobrego dla rywali. W drugiej połowie, Bad Boys zagrali z wielkim doświadczeniem. Nie ,,podpalili” się, lecz spokojnie chcieli dowieźć mecz do końca. O tym świadczy tylko jeden strzelony, ale i jeden stracony gol po zmianie stron. Krzysztof Klukowski i spółka zgarnęli tym samy trzy punkty i gonią czołówkę zaplecza elity.