Dzień Strażaków! Hitowe starcie II ligi minimalnie dla Penetrators!

Środowy wieczór, był prawdziwym miksem wszystkich lig Enerpol Nadmorskiej Ligi Szóstek! Każda klasa rozgrywkowa zaprezentowała to co najlepsze. Ze wszystkich, najbardziej elektryzował ten… z II ligi! Tutaj mierzyli się najmocniejsi beniaminkowie od wielu sezonów, czyli Penetrators i NeoPunkt Wejherowo. Mecz z pewnością nie zawiódł licznie zgromadzonych kibiców, a Penetrators wygrali tak jak i w zeszłym sezonie, lecz tym razem strzelając gola w samej końcówce! Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, szans rywalom nie dała IXODI Nevada, która po ograniu FC Atmosfery, zameldowała się na fotelu wicelidera. W I lidze wciąż na szczycie jest Ejsmond, który tradycyjnie już zaaplikował rywalom kilkanaście bramek. Nie ma wątpliwości, że ekipa ta znajdzie się na wiosnę w elicie! Jedyną obok Ejsmond Clubu drużyną, która wciąż na zapleczu Ekstraklasy nie zaznała porażki jest KM PSP Gdynia, która po ciekawym meczu pokonała Supa Strikas. To był dobry dzień dla drużyn strażackich, gdyż III-ligowa jednostka z Sopotu, pokonałą zaskakująco wysoko Maestro, aż 10:0. Punktów wciąż szuka PKP Intercity, które w 2021 roku wciąż nie otworzyło swojego dorobku! Tym razem na ich drodzę stanęło Studio Prime JBG, dla którego było to trzecie zwycięstwo w sezonie.

• Pierwszy mecz i od razu ciekawie! Na przeciw siebie stanęli niepokonani Strażacy, oraz Supa Strikas, którzy również notują udany start sezonu. Pierwsza połowa była bardzo wyrównania i w niej nie zobaczyliśmy zbyt wieli trafień. Gra toczyła się głównie w środku pola, choć co jakiś czas jedni i drudzy groźnie atakowali. KM PSP zrobili to skutecznie dwa razy, na co przeciwnicy odpowiedzieli raz. Wynik 2:1 do przerwy, dawał nadzieję na jeszcze lepszą drugą połowę. W niej jednak zaczęli przeważać Strażacy, którzy szybko podwyższyli prowadzenie. Ogólnie bramek w tej części meczu obejrzeliśmy więcej. PSP byli bardzo skutecznie, na co Strikas odpowiadali, lecz nie z takim animuszem jak przeciwnik. Strażacy ostatecznie wygrywają i wciąż są w tym sezonie bez porażki!
  • PKP Intercity na punkty czeka od… jesieni 2020 roku! Trzeba by sięgnąć pamięcią bardzo daleko by sobie przypomnieć, kto ostatnio miał równie długą serię. Mecz z JBG dawał jednak nadzieję. Zresztą tak jak w każdym innym pojedynku z tego sezonu, Kolejarze grali jak równy z równym, na co wskazywał także wynik po 25 minutach – 2:0. Problemy się zrobiły po zmianie stron. Choć golkiper zielono-białych dwoił się i troił, Studio Prime w końcu dopięło swego, strzelając dwa ładne gole. Intercity wciąż wierzyło, ale drużyna Damiana Pobłockiego wykorzystała swoje ogromne doświadczenie i dowiozła swoje trzecie w tym sezonie zwycięstwo do samego końca!
  • W III ligowym ,,rodzynku”, trzecia drużyna podejmowała czwartą. Pierwsza połowa meczu KM PSP Sopot – Maestro była niezwykle zacięta i zobaczyliśmy w niej tylko jedną bramkę. Ewidentnie było widać, że zarówno jedni jak i drudzy są bardzo ,,wybiegani” i nie było tutaj mowy o odpuszczaniu. Tą jedną jedyną bramkę udało się strzelić Sopockim Strażakom, dzięki czemu na przerwę schodzili z minimalną przewagą. Po zmianie stron, drużyna Maestro wyraźnie zaczęła gubić tempo, co w meczach z KM PSP dopada wiele ekip. Ci natomiast grali jak natchnieni i zaczęli odskakiwać rywalom na kolejne trafienia. Dodatkowo, świetnie między słupkami spisywał się ich golkiper, który zachował czyste konto! Drużyna Dominika Szarowskiego wygrywa ostatecznie aż 10:0 i melduje się na fotelu lidera III ligi!
  • Gdy grają ze sobą pierwsza z ostatnią drużyną ligi, ciężko mieć nadzieję na wyrównane spotkanie. Szczególnie wtedy, gdy stworzony już pod Ekstraklasę Ejsmond, gra z borykającą się z ogromnymi bramkami kadrowymi SKM-ką. Niebiesko-żółto potrzebowali zaledwie minuty, by prowadzić już dwiema bramkami! Później nie było lepiej, patrząc oczywiście z perspektywki SKM Cisowej. Ejsmond Club rozmontowywał ich defensywę kilkukrotnie, prowadząc wysoko do przerwy. Po zmianie stron, obraz gry nie zmienił się w najmniejszym stopniu. EC śrubował swoje i tak wysokie prowadzenie, ostatecznie wygrywając… Na pocieszenie dla drużyny SKM, do tej pory nie było jeszcze w tym sezonie drużyny, która straciła by z Ejsmondem mniej niż 10 goli!
  • Jeden z najbardziej wyczekiwanych meczów sezonu. Pojedynek drużyn, które jak burza przeszły na wiosnę przez III ligę. Penetrators mierzyli się z NeoPunkt Wejherowo! Mecz zaczął się jednak od większej przewagi Penetratorsów, którzy po kilkunastu minutach prowadzili już 3:0! Nie był to jednak koniec emocji w tym meczu. Wejherowiacy zdołali się pozbierać i tuż przed przerwą strzelili dwie bramki! Po zmianie stron, mistrzowie zeszłego sezonu III ligi byli chyba w dalszym ciągu w większym szoku, gdyż rywale zanotowali trafienie na 3:3! W następnych kilku minutach mieliśmy ataki Penetratorsów, na które NeoPunkt odpowiadali kontrami. Przyniosło to po jednym golu dla jednych i drugich. Na kilka minut porzed końcem, bardzo sprytnym strzałem po ziemi popisał się Dawid Szałecki, czym wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Żółto-czarni mieli w końcówce co najmniej dwie dogodne sytuacje do wyrównania, ale zabrakło im szczęścia. Penetrators wciąż nie zgubili punktów od kiedy przystąpili do naszej ligi, ale tego wieczoru byli tego najbliżej!
  • Na zakończenie Ekstraklasa! IXODI Nevada już z początku wykazywała dominację, co skończyło się szybkim prowadzeniem 4:0. Atmosfera przed przerwą odpowiedziała zaledwie raz, lecz przy trzech kolejnych golach przeciwnika, na mało się to zdało. Nevada prowadziłą po 25 minutach 7:1 i tylko kataklizm mógł im zabrać trzy punkty w tym spotkaniu. Po zmianie stron, mecz był już nieco mniej jednostronny. Atmosfera wyraźnie złapała większy rytm w ataku, co zakończyło się kilkoma bramkami. IXODI nie była oczywiście dłużna i podwoiła swój dorobek z przed przerwy, wygrywając ostatecznie 14:4. Podopieczni Krzysztofa Duliasza są już wiceliderem Ekstraklasy i są na tą chwilę największym faworytem do drugiego miejsca na zakończenie sezonu.