JR Pogórze wygrywa trudny mecz z Bękartami! AREX ogrywa Maestro

Czwartkowy wieczór przyniósł nam tylko dwa spotkania, ale za to jakie! W obu pojedynkach, walka trwała do ostatniego gwizdka, a przegrane ekipy, mogły czuć niedosyt. JR Pogórze Bękartów pokonało przede wszystkim doświadczeniem, choć w końcówce byli blisko tego, by meczu ostatecznie nie wygrać. Podobnie było w przypadku AREX’u, który po bardzo dobrej pierwszej połowie, w drugiej musiał bronić wywalczonego rezultatu, co ostatecznie przyniosło zamierzony efekt.

• Rozpędzeni od początku sezonu Maestro (komplet punktów po pięciu meczach) podejmowali AREX, który radzi sobie znacznie gorzej, niż w fenomenalnym w ich wykonaniu, sezonie Wiosna 2023. Jednak o dziwo, to właśnie czołowa ekipa zeszłej kampanii 1.ligi, od początku przejęła inicjatywę w tym spotkaniu. Wyszli na prowadzenie jako pierwsi i jak się miało okazać, wynik ten tylko do przerwy powiększali. Byli znacznie skuteczniejsi od rywali, którzy przez całe 25 minut, nie potrafili znaleźć drogi do bramki przeciwników. Ostatecznie, na przerwę schodziliśmy przy trzybramkowym prowadzeniu czerwonych. Po zmianie stron, gra znacznie się zaostrzyła. Wystarczy wspomnieć, że gra aż trzykrotnie była na chwilę przerywana, bo groźnych faulach jednych bądź drugich. W tym wszystkim, AREX’owi udało się dowieźć prowadzenie, choć o nie drżeli do ostatnich chwil tego meczu. Maestro przegrywa więc swój pierwszy mecz w sezonie, a AREX goni czołówkę i jeszcze może w niej sporo namieszać.
  • Mecz Bękartów z JR’em, od początku zapowiadał się na bardzo zacięty i tak właśnie było! Pierwszy gol w spotkaniu, padł dopiero po ponad 10 minutach meczu, a jego autorem byli niebiescy. Pogórze zdołało wyrównać kilka minut później i mieliśmy 1:1. Kluczowe dla losów całego spotkania, okazały się trzy minuty w samej końcówce pierwsze połowy. Tutaj żołto-czarni aż trzykrotnie trafiali to siatki rywali. Ostatnie słowo przed przerwą należało jednak do Bękartów, którzy zmniejszyli straty do dwóch bramek. Po zmianie stron, JR szybko podwyższył prowadzenie i wydawało się, że szansę Bękartów zostały pogrzebane. Jednak w samej końcówce, nastąpił zryw, dzięki któremu z trzech bramek, do odrobienia została już tylko jedna! Ostatni gol w meczu, był jednak autorstwa Pogórza. Niebiescy nie wykorzystali okazji do kontry, oddając rywalom piłkę, którą ci umieścili w siatce i ostatecznie wygrali 8:6!