Maestro w gr. mistrzowskiej! OZE Biomar bliżej I ligi

Dla niektórych drużyn, wtorkowe mecze były bardzo ważne. W ciężkiej sytuacji znaleźli się Maestro, którzy by wejść do grupy mistrzowskiej, musieli wygrać mecz z Limonką i sztuki tej dokonali… w ostatniej minucie spotkania! Ostatni mecz w sezonie grali NeoPunkt Wejherowo, dla których był to bezpośredni mecz o wicemistrzostwo z Companieros. I choć przez większość czasu wynik oscylował w okolichach remisu, to właśnie drużyna z Wejherowa wyszła z niego zwycięsko. O awansie wciąż marzą OZE Biomar, którzy i ,,do zera” ograli ekipę Awarii. Na 4.miejsce w I lidze są Supa Strikas, którzy po pokonaniu Wilków Morskich mają szansę na awans, lecz muszę liczyć na potknięcia rywali, którzy grać będę jeszcze mecze zaległe.

• Mecz kluczowy dla ekipy Maestro, gdyż tylko zwycięstwo dawało im prawo gry w grupie mistrzowskiej. Na ich nieszczęście, na przeciwko stanęła Limonka, który już co prawda do pierwszej szóstki się zakwalifikowała, ale trzy punkty ,,piechotą nie chodzą”. Widoczny był jednak fakt, że to właśnie Ukraińcy mieli nóż na gardle, atakują wścieklej, ale i bardziej nerwowo. Mimo wszystko, taka postawa dała im dwa gole w pierwszej połowie, na co rywal odpowiedział jednym trafienie. Po zmianie stron, po kilku minutach każda z drużyn trafiła po jednej bramce i to wciąż Maestro byli w lepszej pozycji. Zmieniło się to dopiero na minutę przed końcem, kiedy to SPS zdołało wyrównać wynik spotkania! Seledynowi pokazali, że grać należy do samego końca. Sytuacje sam na sam wykorzystał jeden z ich zawodników i zrobiło się 4:3! Limonka miała jeszcze czas na przeprowadzenie dwóch akcji, ale żadna z nich nie przyniosła gola. Tym samym, Maestro meldują się w grupie mistrzowskiej!
  • Prawdziwy mecz na szczycie oglądaliśmy w II lidze. Tam grała ze sobą pierwsza z drugą drużyną (choć należy pamiętać, że na trzecim miejscu są Penetrators, którzy mają spore zaległości w meczach). Nie mniej, mecz ten od początku był tym, co chcieliśmy oglądać. Obie ekipy stały na równym poziomie, ale skuteczniejsi byli Companieros. Drużyna Wojciecha Grabowskiego była skuteczniejsza do przerwy, schodząc na nią przy wyniku 4:2 ,,do przodu”, choć mogło być nawet 5:2. W drugich 25 minutach, do odrabiania strat przeszło Wejherowo, skutecznie robiąc to już po kilku minutach meczu. Na 10 minut przed końcem, mieliśmy więc remis 4:4. W ostatnich minutach, zaważyła skuteczność NeoPunktu. Żółto-czarni wykorzystywali co mieli, natomiast rywal nieco się zaciął. Końcowy wynik wyniósł więc 7:4 dla Wejherowian.
  • Najbardziej jednostronny pojedynek, odbył się pomiędzy Awarią, a walczącymi o awans OZE Biomar. Już pierwsze minuty pokazały, kto będzie dominował w tym spotkaniu. Biomar szybko wyszedł na kilkubramkowe prowadzenie, a popełniająca błędy w obronie Awaria, nie wyglądała na drużynę, która mogłaby nagle zrobić zwrot w tym meczu. Czarni już po 25 minutach prowadzili 6:0 i asne było, kto w tym meczu zgarnie trzy punkty. Po zmianie stron, najlepszy bramkarza poprzedniego tygodnia  – Tomasz Plichta – znowu zamurował bramkę i nie dał się pokonać ani razu! Jego koledzy dołożyli natomiast siedem kolejnych bramek, czym odnieśli pewne zwycięstwo.
  • Mecz Supa Strikas – Wilki Morskie był starciem ekip, będących dość blisko siebie w ligowej tabeli. Tej minimalnej różnicy w dorobku punktowym, nie było natomiast widać z pierwszej połowie, która była dość jednostronna. Może nie z samego przebiego, ale z wyniku już tak. W meczu tym szalał Paweł Szejko – autor aż sześciu bramek – który niemal w pojedynkę, zapewnił swojej drużynie czterobramkowe prowadzenie do przerwy. W drugiej połowie spotkania, żółto-czerwoni zdawali się kontrolować wynik spotkania. Na każdego gola strzelonego przez rywala, odpowiadali tym samym. Wilki ostatecznie zmniejszyły stratę tylko o gola, co rzecz jasna nie wystarczyło im do niczego. Supa nieco sensacyjnie zajmują obecnie 4.miejsce w ligowej tabeli, choć kilka drużyn za nimi, mają jeszcze przed somą do rozegrania mecze zaległe.