Polska Gurom otwierają gr. mistrzowską od zwycięstwa, w ostatniej akcji meczu!

Jesteśmy już niemal na finiszu sezonu, ale walka o awans do ekstraklasy trwa nadal! Z nadziejami na promocję do elity być może pożegnali się wczoraj Bracia, którzy zostali ograni przez KM PSP, którzy są teraz tego celu najbliżej od czasu spadku. Formy wyraźnie nabrało PKP Intercity. Ekipa która przez przeszło osiem kolejek nie mogła otworzyć swojego dorobku punktowego, teraz notuje trzecie zwycięstwo z rzędu! Na inaugurację grupy mistrzowskiej III ligi wygrywają Polska Gurom, którzy niedość że przegrywali z Beer Fansami już 0:3, to zwycięskiego gola, strzelili w doliczonym czasie spotkania. Kolejne potknięcie zanotowały AP UKS Mosty, które wygraną w zaległym meczu z HTM, mogłby lepiej wejść w rundę dodatkową. Klima pro notuję jedna ostatnio zwyżkę formy, co potwierdziło się po wygranej z liderem.

• Ostatni mecz sezonu zasadniczego III ligi. Choć skład obu grup już jest znany, to punkty przecież przechodzą razem z drużynami. Dlatego Mostom na zwycięstwie zależało bardzo, gdyż w ,,mistrzowską” weszliby w lepszej sytuacji. Mecz z HTM zaczął się jednak dla nich tragicznie, bo od szybko straconych dwóch bramek. Później jednak nastąpiło przebudzenie AP UKS, którzy strzelając trzy bramki, wyszli na prowadzenie. I gdy wydawało się, że wszystko wraca do normy, nastąpił prawdziwy szok. HTM Klima pro trafiła cztery razy z rzędu i do przerwy prowadziła 6:3! W drugiej połowie, niebiescy nie dali rywalom drugi raz odrobić strat. Wyraźnie widać, że drużynie HTM brakowało ich lidera – Macieja Lutrzykowskiego – który strzelając aż 6 goli udowodnił, że gdyby nie kontuzja, mogłby zapenwić swojej drużynie więcej punktów w tym sezonie.
  • Następnie KAMIX Bracia podejmowali KM PSP. Był to wieć mecz, który mógł mieć wpływ na losy walki o awans do elity. W pierwszej połowie wyraźnie było widać, o co toczy się gra. Prawdziwe popisy dawali obaj bramkarze, których na prawdę było ciężko pokonać. Sytuacji po obu stronach było jednak tak dużo, że i jedni i drudzy, do przerwy zdołali trafić do bramki trzykrotnie. Po zmianie stron, zaważyło przede wszystkim wybieganie Strażaków. Bracia nie wytrzymali zabójczego tempa i nie byli w stanie nawiązać walki jak w pierwszej połowie. KM PSP do trzech bramek z przed przerwy, dołożyli trzy kolejne, na co ekipa braci Radtke nie odpowiedziała ani razu. Trzy punkty lecą więc do KM, którzy są na dobrej drodze do powroty do Ekstraklasy.
  • Rozochocone dwoma wygrany z rzędu PKP Intercity, chciało pójść za ciosem. I choć druzyna Bazy również pokazywała formę w ostatnich meczach, to właśnie zielono-biali dość szybko wyszli na prowadzenie, które stopniowo powiększali. Kolejarze byli drużyną, która wyraźnie atakowała więcej, dzięki czemu po 25 minutach prowadzili 5:2. Po gwizdku wieszczącym drugą połowę, nie doczekaliśmy się odwrócenia losów meczu. Wręcz nie było na to szans, ponieważ PKP miało Daniela Biernacika, który z ośmiu strzelonych przez jego ekipę bramek, sam był autorem aż sześciu! Tak więc drużyna Intercity, która jakichkolwiek punktów nie mogła zdobyć przez przeszło rok, teraz wygrywa trzecie kolejne spotkanie i już na pewno ma utrzymanie w lidze!
  • Na sam koniec dnia, inauguracja grupy mistrzowskiej III ligi. Tutaj Beer Fans po zaledwie kilku minutach, prowadzili aż 3:0 i wydawało się, że dla Polski Gurom mecz ten będzie prawdziwą egzekucją. Czerwoni jednak zdawali się dopiero rozpędzać i strzelone w kórtkim odstępie czasu dwie bramki sprawiły, że poczuli oni możliwość powrotu w tym meczu. Wyrównać udało się im jeszcze przed przerwą, na którą zeszliśmy przy remisie 3:3. W drugiej połowie, wyraźnie przyjaźniące się ze sobą drużyny, tym razem szły już bramka za bramkę. I gdy wydawało się że mecz zakończy się podziałem punktów, Polska Gurom strzeliła gola już w doliczonym czasie spotkania. Beer Fansi nie mieli już nawet czasu by przeprowadzić ostatnią akcję i to ,,Polacy” zdobywają komplet!